Foto: Jiří IPSER
Tvrdá lekce pro Admiru. Sedm branek je moc, mrzelo kouče po premiéře ve třetí lize

Tvrdá lekce pro Admiru. Sedm branek je moc, mrzelo kouče po premiéře ve třetí lize

Svátek, na který se v Kobylisích dlouho těšili. Navíc skoro tisícovka fanoušků v hledišti. Co víc si přát... Velký den fotbalové Admiry, kdy se vrátila do třetí ligy, měl pouze jeden kaz: porážku se Slavií B v poměru 2:7. „Strašně těžce se mi mluví. Dostali jsme sedm gólů, a to je prostě moc, to se nesmí stávat,“ posteskl si trenér František Peřina. Porážka je pro jeho tým krutá.

Kdo zápas viděl, dobře ví, jak moc musí tahle prohra tým z Kobylis bolet. Kdyby totiž po necelé půlhodině vedl o tři branky, a ne pouze 1:0, nikdo by se nemohl divit. „Začátek zápasu se povedl, to jsme hráli hodně dobře. Kromě gólu tam byly dvě obrovské šance, které jsme ale bohužel nevyužili,“ hodnotil dění na hřišti z pohledu jeho svěřenců Peřina.

Jenže až na trefu Vosického držel Slavii B skvělý gólman Markovič. Při tutové šanci Zahálky mu pro změnu pomohla tyč. V té chvíli už fanoušci pomalu slavili. Jenže bombarďák z uplynulé divizní sezony se zatím v koncovce trápí. „Těžko říct, jaký by byl vývoj zápasu, kdybychom ty šance dali. Zahálkovi dál věřím. Příště v Rakovníku dá třeba gól a rozhodne,“ podržel svého svěřence kouč.

Peřina si dobře uvědomoval, jaká síla stála na straně béčka Slavie. Tecl, Olayinka, Zelený, Baluta a ještě k tomu exligista Švec – tahle jména byla zárukou kvality. „Nečekal jsem, že ta čtyři jména z áčka mohou zápas takhle rozhodnout, ale ti hráči ho rozhodli. Slavia není v pozici jako před pěti lety, kdy to tam hráči A mužstva šli za juniorku spíš odchodit. Teď to funguje na úplně jiné bázi a ti hráči byli opravdu vynikající,“ uznal Peřina.

Tecl dal jeho týmu dvě branky, Olayinka a Baluta se trefili jednou. „My jsme šance nedali, oni ano a rozhodli zápas,“ zopakoval Peřina s tím, že se v závěru poločasu projevila i fyzická převaha soupeře. Do kabin se šlo za stavu 3:1 pro hosty.

Po přestávce Slavia B prostřídala a Admira se snažila nadechnout, aby alespoň korigovala výsledek. „Zvedli jsme se a byly tam z naší strany pasáže, kdy se dá říct, že se za výkon nemusíme stydět. Mrzí mě dva inkasované góly v úplném závěru zápasu. Sedm gólů jsme si nezasloužili dostat,“ neskrýval smutek kouč Admiry, která dvakrát inkasovala v nastaveném čase.

Trenéra poražených nemohly uchlácholit ani slova fanoušků, kteří si dobře uvědomují, jak drahé posily Slavia poslala do utkání. Vedly se debaty, jak dlouho by klub z Kobylis mohl „žít“ z peněz za některou z akvizic úřadujících mistrů z Vršovic. „Takhle to asi úplně nejde posuzovat,“ usmál se alespoň na moment Peřina. „Ale Olayinka a Tecl jsou prostě hráči, které když pustíte do šance, tak ji promění,“ dodal s tím, že složení obrany Admiry nabouralo zranění stopera Hudce. „Ve druhé půli se zranili oba beci, tak se nám ta obranná čtyřka rozpadla úplně.“

Admira se přitom chystala na to, že juniorka Slavie přijede k zápasu pořádně nabitá. „Věděl jsem to už večer. Myslel jsem si, že to naše kluky vybudí. Nálada v kabině byla bojovná, odrazilo se to i v začátku zápasu. To jsme soupeři stačili. Zkrátka přišla facka a my se musíme psychicky sebrat,“ poznamenal už směrem k dalším zápasům.

Už ve středu hraje Admira pohár proti divizní Aritmě, pak si zahraje s dalším nováčkem z Rakovníka. „Musíme se zvednout a zabojovat tam,“ přál si trenér.

Věří, že se Admira polepší. O třetí lize klub snil a nechce, aby se sen proměnil v trápení. „Třetí liga bude zajímavá a zvláště, když budeme hrát s takovými soupeři jako je Slavia B. Návštěva byla výborná, přišlo skoro tisíc lidí. O to víc mě mrzí, že jsme dostali sedm branek. Fotbal zkrátka nenosí jenom radosti, tohle byla horší chvíle,“ dodal Peřina.

Oficiálně navštívilo zápas 840 fanoušků, což je skvělé číslo. A to ještě nedorazili avizovaní příznivci z Tribuny Sever, na něž se pořádající klub chystal. O atraktivitě soutěže svědčí i to, že na zápas sparťanské rezervy v Domažlicích (1:2) dorazilo téměř dva tisíce diváků.Související články