Foto: Jiří IPSER
Poprvé od března čtyřgólový zápis: autorem Pokorný z Uhelných skladů
05.06.2019

Poprvé od března čtyřgólový zápis: autorem Pokorný z Uhelných skladů

Dva hattricky z kopaček fotbalistů pražských mužstev a jednou dokonce autorství čtyř branek ozdobily první červnový víkend. Čtyřikrát se trefil Vladimír Pokorný v utkání Pražská teplárenská přeboru Prahy ČAFC – Uhelné sklady 1:8.

Osmatřicetiletý Pokorný, který má na svém kontě i čtyři sezony v tuzemské nejvyšší soutěži, přišel v zimě do Uhelných skladů z Viktorie Jirny, jež odstoupila v polovině sezony z rozehrané ČFL. A na jaře už stihl nastřílet v zelenočerném dresu deset gólů, z toho čtyři právě nyní na Čafce. Něco takového se pražskému hráči povedlo poprvé od března, kdy dali po čtyřech gólech Jiří Heřman (Vyšehrad B) a Václav Drchal (Sparta junioři).

V červnu se hrají už jen amatérské soutěže, ale střelci nezaháleli. Vedle Pokorného se blýskli autoři hattricku Fortune Akpan Bassey z Olympie Radotín a Jakub Štefan z Admiry B. Nigerijec Bassey v utkání ČFL pomohl Olympii k výhře 4:3 nad Štěchovicemi, zatímco Štefan režíroval výhru kobyliské rezervy 5:2 nad Újezdem Praha 4, tedy letošním vítězem Pražská teplárenská přeboru.

Jak už bylo řečeno, čtyři góly v jednom zápase dali na jaře zatím tři hráči. Pražských hattricků se zrodilo v odvetné fázi sezony celkem 21, tedy alespoň prozatím.

Ke koruně krále pražských střelců neomylně míří Daniel Urban z Přední Kopaniny, vede už o sedm branek před dvojicí Štěpán Zahálka (Admira) – Jiří Heřman (Vyšehrad B). V utkání Přední Kopanina – Dukla Jižní Město (2:4) dal Urban svůj letošní 33. gól.

Ve vítězném cíli je už gólman Slavie Ondřej Kolář se 17 vychytanými nulami. Má jich o tři víc než druhý Martin Jungr z Admiry.

Pražský střelec (počet gólů)

33 – Urban (Přední Kopanina)
26 – Š. Zahálka (Admira, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Heřman (Vyšehrad B)
22 – Bassey (Olympia Radotín, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Kotlík (Dukla Jižní Město, z toho 1 v Mol Cupu)
21 – Veselý (Loko Vltavín, z toho 3 v Mol Cupu), T. Kadlec (Třeboradice)
19 – Nabiyev (Slavia jun.)
18 – Sus (Královice)
17 – Klán (Uhelné sklady)
16 – T. Souček (Slavia, z toho 3 v Mol Cupu)
15 – D. Čapek (Vyšehrad, z toho 1 v Mol Cupu), Michálek (Admira, z toho 1 gól v Mol Cupu a 12 za B-tým v přeboru), Šultes (Přední Kopanina)
14 – Z. Hanzlík (Újezd Praha 4)
13 – Kanga (Sparta, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v Mol Cupu), Drobílek (Vyšehrad), Rataj (Vyšehrad, z toho 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v přeboru), Štefan (Admira, z toho 12 za B-tým v přeboru), L. Novák (Braník), J. Pospíšil (Královice)
12 – Stoch (Slavia), Rondič (na podzim 9 za Viktorii Žižkov, z toho 3 v Mol Cupu a 4 za B-tým v přeboru, na jaře 3 za juniorku Slavie), Vejvar (na podzim za Slavii 1 v Mol Cupu a 5 za juniorku, na jaře za Vyšehrad 6 v ČFL), Mařík (Motorlet, z toho 1 v Mol Cupu a 6 za B-tým v přeboru), Měska (Motorlet, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi a 5 za B-tým v přeboru), Podvín (Újezd Praha 4)
11 – Tetteh (Sparta), Hušbauer (Slavia, z toho 2 v Mol Cupu), D. Kostka (Motorlet, z toho 2 za B-tým v přeboru), Doležel (Újezd Praha 4), Kalivoda (Královice)
10 – Šípek (Loko Vltavín), O. Janda (Motorlet, z toho 1 za B-tým v přeboru), Pokorný, Šafránek (oba Uhelné sklady), Hrabina (Motorlet B), Vrzal (Dukla Jižní Město)
9 – Nečas (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu a 4 za juniorku), Trýzna (Olympia Radotín, z toho 2 v Mol Cupu), J. Beneš (Aritma, z toho 2 rozhodující penalty v rozstřelu v divizi a 1 gól v Mol Cupu), Běhounek, J. Jeřábek (oba Újezd Praha 4), Baďura (Viktoria Žižkov B), D. Kocourek (Uhelné sklady), Viktorin (Třeboradice), Janko (Dukla jun.)
8 – Duranović (Dukla, z toho 2 za juniorku), Drchal (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu a 4 za juniorku), Vaníček (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu a 5 za juniorku), Hanek (Meteor, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Čácha (Admira, z toho 1 za B-tým v přebo-ru), J. Šimek (Admira, z toho 2 za B-tým v přeboru), Panýrek (Admira, z toho 5 za B-tým v přeboru), M. Douděra (Admira, z toho 6 za B-tým v přeboru), Cvrček (Přední Kopanina), Jůzek (Podolí), Proskočil (Hostivař), Trávník (Braník), Alvir, Vaněk (oba Slavia jun.), Kol-man (Dukla jun.), O. Novotný (Sparta jun.), Vodháněl (Bohemians 1905 jun.)
7 – Škoda (Slavia), Mešanovič (Slavia, 1 v Mol Cupu a 6 za juniorku), Maione (Loko Vltavín), Panýrek (Admira, z toho 4 za B-tým v přeboru), M. Douděra (Admira, z toho 5 za B-tým v přeboru), Rajnoch (Motorlet, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi a 1 v Mol Cupu), Rossmann (Motorlet, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi a 5 za B-tým v přeboru), Formáček, Slánský (oba Královice), Walter (Újezd Praha 4)
6 – Olayinka (Slavia), Masopust (Slavia, z toho 2 v Mol Cupu), Frydrych, Van Buren (oba Slavia, oba 2 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Musa (Viktoria Žižkov), Brabenec (Olympia Radotín, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Tichý (Loko Vltavín, z toho 1 v Mol Cupu), Kurek (Admira, z toho 1 v Mol Cupu), Macek (Aritma, z toho 2 rozhodující penalty v rozstřelu v divizi), V. Junek (na podzim 5 za Union Vršovice v přeboru, na jaře 1 za Meteor v divizi), Jonáš (Motorlet, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi a 5 za B-tým v přeboru), Pusch, Šahini (oba Motorlet B), Deré (ČAFC), Hák (Hostivař), S. Sýkora (Třeboradice), Vild (Viktoria Žižkov B), Cabadaj (Sparta jun.), Kubů (Dukla jun.)
5 – Pulkrab (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Helal (Bohemians 1905), Schranz (Dukla, z toho 1 v Mol Cupu), Baluta (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Mashike (Viktoria Žižkov, z toho 1 za B-tým v přeboru), Urbanec (Viktoria Žižkov, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), Abena (Loko Vltavín, z toho 1 v Mol Cupu), Hadi (Olympia Radotín, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL a 1 v Mol Cupu), Ezeala (Meteor), Vojta (Motorlet), D. Macháček I. (Aritma), Martinic (Admira), Pavlata (Admira, z toho 3 za B-tým v přeboru), Flaks, Řežábek, Vágner (všichni Přední Kopanina), Cabaňa, Duong (oba Viktoria Žižkov B), Belán (Uhelné sklady), M. Beneš (Braník), Fitzel (ČAFC), Geissler (Tempo), V. Hruška (Podolí), R. Hanzlík (na podzim 3 za Vyšehrad B, na jaře 2 za Podolí), P. Junek (Třeboradice), Křivánek (Tempo), F. Novák (Dukla Jižní Město), Shinjikashvili (Vyšehrad B), Trapanovski (na podzim 1 za Viktorii Žižkov B v přeboru, na jaře 4 za juniorku Slavie), P. Hájek, Radwan (oba Sparta jun.), Begič, Vaníček (oba Bohemians 1905 jun.), Korček (Dukla jun.)
4 – Stanciu (Sparta), Hložek, Šural (oba Sparta, oba 1 v Mol Cupu), Jindřišek (Bohemians 1905), M. Hašek (na podzim 3 za Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu, na jaře 1 za Spartu), Zmrhal (Slavia), Bartek (Bohemians 1905, z toho 2 v Mol Cupu), Záviška (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Krunert (Dukla, z toho 1 za juniorku), D. Douděra (Dukla, z toho 2 za juniorku), M. Čermák (Viktoria Žižkov, z toho 2 za B-tým v přeboru), Sintean (Viktoria Žižkov, 3 za B-tým v přeboru), V. Mareš (na podzim 3 za Viktorii Žižkov, z toho 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v přeboru, na jaře 1 za Vyšehrad: rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Rys (Vyšehrad, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL a 1 gól v Mol Cupu), Pejša (Loko Vltavín), Vieira (Loko Vltavín, 2 v Mol Cupu), Sarr (Olympia Radotín), P. Ježdík (Olympia Radotín, z toho 2 rozhodující penalty v rozstřelu v ČFL), Volek (na podzim 3 za Viktorii Žižkov B, na jaře 1 za Olympii Radotín), Jankú, V. Kostka (oba Meteor), Horák (Admira, z toho 1 v Mol Cupu a 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Mošna (Admira, z toho 2 v Mol Cupu), Podzemský (Motorlet, z toho 3 za B-tým v přeboru), Turák (Aritma), J. Černý, Chyle, J. Kučera (všichni Hostivař), L. Svoboda, Matěj Vondrka, Zezula (všichni Podolí), D. Bláha, Vltavský (oba Tempo), Bláža, Žárský (oba ČAFC), Nezmar, Solař (oba Dukla Jižní Město), Jan Špaček I., Tomaides (oba Union Vršovice), Graf (Přední Kopanina), D. Hruška (Třeboradice), Rapant (Braník), Le Tuan, Vetešník (oba Bohemians 1905 jun.), Kott (Dukla jun.), Šilhan (Slavia jun.), L. Traoré (Sparta jun.)
3 – Coufal, Kúdela, Tecl (všichni Slavia), Miloševič, D. Tetour (Dukla), Podaný (Dukla, z toho 1 za juniorku), Karlsson (Sparta), M. Frýdek (Sparta, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v Mol Cupu), Plavšić (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), L. Hůlka (Bohemians 1905), M. Koubek (Bohemians 1905, z toho 2 za juniorku), Krch (Bohemians 1905, z toho 1 za juniorku), Batioja, Kubala (oba Viktoria Žižkov), Súkenník (Viktoria Žižkov, z toho 1 za B-tým v přeboru), Josef Bazal, Dočekal (oba Viktoria Žižkov, oba 2 za B-tým v přeboru), Podzimek, Valíček (oba Loko Vltavín), Brejcha (Vyšehrad), Pardubský (Vyšehrad, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Oikonomikos (Olympia Radotín, z toho 2 rozhodující penalty v rozstřelu v ČFL), D. Dvořák, Frantl, Frohna (všichni Meteor), Fric (Admira), J. Junek (Arit-ma), Scharf (Motorlet), Čepelák, Dvorský (oba Motorlet, oba 2 za B-tým v přeboru), Babický, V. Hašek, Konejl, Preisler, Šmídek (všichni Tempo), Jan Bazal, Krejdl, Michalec, Richter (všichni Vyšehrad B), Fingerhut, Lupínek, Šindelář (všichni Admira B), L. Hruška, Koubek, Zilvar (všichni Uhelné sklady), Bednář, Krob (oba Podolí), Kouřimský, Špulka (oba Union Vršovice), Mašlej, Wulkan (oba ČAFC), M. Vrána, T. Zeman (oba Viktoria Žižkov B), T. Bláha (Přední Kopanina), N. Čermák (Dukla Jižní Město), Karbulka (Motorlet B), Láf (Královice), J. Nebřenský (Hostivař), Platil (Braník), Vrabec (Újezd Praha 4), Burda, Flak, Z. Mustedanagič, Prokopec, Zuberu (oba Sparta jun.), Burget, Štursa (oba Dukla jun.), Ugwu, Vrána (oba Bohemians 1905 jun.), D. Macháček II. (Slavia jun.)
2 – Costa, Štetina, Zahustel (všichni Sparta), Radaković (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Bořil, I. Traoré (oba Slavia), J. Sýkora (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), Van Buren (Slavia, z toho 1 za juniorku), Ďurica, Hadaščok, Holík (všichni Dukla), Bilovský (Dukla, z toho 1 v Mol Cupu), Dostál (Bohemians 1905), Juliš (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu), F. Hašek (Bohemians 1905, z toho 1 za juniorku), Podrazký (na podzim 1 za Viktorii Žižkov, na jaře 1 za juniorku Slavie), Auer (na podzim 1 za juniorku Slavie, na jaře 1 za Viktorii Žižkov), T. Rada, Jan Špaček II. (oba Loko Vltavín), Láncz, D. Zoubek (oba Loko Vltavín, oba 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Krobot, Laňka (oba Vyšehrad), Baran, Kocour, Kraus, Modr, Štohanzl, Turbák (všichni Aritma), Hrdina, Schulz (oba Meteor), Hurka (Motorlet), J. Doležal, A. Krivosheev, M. Krivosheev, Macej, O. Toman (všichni Vyšehrad B), Farkaš, Grznár, P. Janda, M. Novotný (všichni Třeboradice), M. Krejča, Ptáček, Randa, Vacík (všichni Královice), Ceccarelli, Šebák, Vybíral (všichni Braník), Marek, Nagy, Nováček, Rákosník (všichni ČAFC), Fiedler, Maršálek, Salašovič (všichni Motorlet B), Nguyen, Tseber, Vilotič (všichni Viktoria Žižkov B), Papež, Pešír, Valeš (všichni Újezd Praha 4), Adámek, Perl (oba Tempo), Inneman, Žampa (oba Dukla Jižní Město), Steinocher, Studnička (oba Uhelné sklady), Stratil, Tomaides (oba Union Vršovice), Houška (Přední Kopanina), J. Krejča (Hostivař), Pelikán (Admira B), Bezdička, Chlumecký, Kovaľ, Lauko, Mentberger, Šolaja, Ullman (všichni Dukla jun.), Alijagič, Ambler, Gabriel, Nestor Albiach, Vatajelu (všichni Sparta jun.), Buneš, Nátr (oba Bohemians 1905 jun.), A. Petrák, Slanina (oba Slavia jun.)
1 – Drchal, M. Frýdek, Matěj Hanousek, Chipciu, Plavšić, Sáček, V. Vukadinovič (všichni Sparta), Mašek, Reiter, Vacek (všichni Bohemians 1905), Holenda (Dukla), Brander, Breda (oba Dukla, oba gól v Mol Cupu), Frizoni, Žežulka (oba Viktoria Žižkov), P. Čapek, Jandera, Kozel, Švejdík, Zákostelský (všichni Vyšehrad), Hradecký (Vyšehrad, rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Kacafírek (Vyšehrad, gól v Mol Cupu), Hovorka, Pouzar (oba Loko Vltavín), Eichler, Viduna (oba Loko Vltavín, oba gól v Mol Cupu), Bužík, Jiránek, Koutenský (oba Olympia Radotín), Filip, L. Kučera, Kutina, Penc, Radosta, Štěpánek (všichni Motorlet), Čížek, Křížek, Majer, Vosický (všichni Admira), Holeček, Jaroš, L. Nečas, Přibyl, Zolotuchin (všichni Meteor), Polom, Rybka (oba Aritma), Beňo, Drozd, Jireček, T. Junek, Kravtsiv, Kubík, Madej (všichni Vyšehrad B), Andrle, Burda, Livora, Muleme, Obermajer, Saňa (všichni Viktoria Žižkov B), Blažek, Borovička, Kaiser, Minařík, Monnier, Protivínský, Švarc, Turek (všichni Union Vršovice), J. Hůlka, Jůza, Mařík, Simaichl, J. Svoboda, Tylšar (všichni Motorlet B), Camara, Dovhaniuk, Kodytek, Mráz, Neveršil, Palko, Pekárek, Vybíral (všichni Braník), Gábor, Brož, J. Hrubý, Janovský, Kotek, Kristen, Mráček, Šumník (všichni Podolí), Červenka, Jiřík, L. Kubík, Votava (všichni Třeboradice), Daňhel, Chyle, Malčánek, M. Navrátil, Přibyl (všichni Újezd Praha 4), Bartoň, Komínek, Sázel, Trnka, Vachoušek (všichni Admira B), D. Kadlec, Netušil, Schwank, Soukal, Valta, Žalud (všichni Tempo), Dejmek, R. Král, Lafek, Markuzi, Pařík, M. Petrák (všichni Dukla Jižní Město), Hrazdíra, A. Kučera, Koc, Majerčin, Stolfa (všichni Uhelné sklady), Dufek, Duka, Havlín, Malík (všichni Královice), Hájek, Hollmotz, Janek, Vik (všichni Přední Kopanina), T. Kaliba, Klimsza, Trýb (všichni ČAFC), Pazdera, Šabo (oba Hostivař), Dancák, Doumbia, Dressler, Hodek, Houha, R. Mašek, Schneider, D. Souček, Trávníček, Vyleta (všichni Dukla jun.), Čivič, Dudl, Chervak, Maksić, Penc, Ristić, Sláma, Vácha, Wiesner (všichni Sparta jun.), Bederka, Hlinák, Horizrál, McKendry, Lehovec, Rizvanov, Šmíd (všichni Bohemians 1905 jun.), D. Fišer, Jan Havránek, Hönig, J. Janoušek, Mitrano, Zelený, Zinhasovič (všichni Slavia jun.).

Pražský brankář (vychytané nuly)
17 – Kolář (Slavia, z toho 2 v Mol Cupu)
14 – Jungr (Admira, z toho 1 v Mol Cupu)
12 – Fryšták (Bohemians 1905, z toho 2 v Mol Cupu a 2 za juniorku)
10 – Niță (Sparta)
9 – Otáhal (na podzim 1 za Viktorii Žižkov, na jaře 8 za Vyšehrad)
8 – Koblenc (Loko Vltavín), Čáp (Olympia Radotín, z toho 1 v Mol Cupu), Bojčuk (Újezd Praha 4), Michal Vondrka (Podolí)
7 – D. Toman (Meteor), Foferka (Motorlet, z toho 1 za B-tým v přeboru), Kudláček (Braník)
6 – Heča (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), F. Rada (Dukla), Kotek (Sparta jun.)
5 – M. Hruška (Dukla, z toho 2 v Mol Cupu a 2 za juniorku), Valeš (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu), Jiří Havránek (Vyšehrad), Stareček (Aritma)
4 – Štorc (z toho 1 za juniorku Sparty a 3 za Loko Vltavín v ČFL), Babka (Vyšehrad B), Mačí (Přední Kopanina), Pacovský (Tempo), Provazník (Hostivař), Kouba (Bohemians 1905 jun.)
3 – P. Soukup (Viktoria Žižkov), Cingel (Admira, 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v přeboru), Borský (Uhelné sklady), Hradil (Třeboradice), Strazzer (Hostivař), Radotič (Slavia jun.)
2 – Kovář (Slavia, obě čistá konta v Mol Cupu), Šiman (Olympia Radotín), J. Fišer (Újezd Praha 4), A. Kučera (Uhelné sklady), Lisa (Královice), Šilhavý (Union Vršovice), Štěpánek (ČAFC), Fiala (Bohemians 1905 jun.), Radimský (Slavia jun.)
1 – Winter (Viktoria Žižkov, v Mol Cupu), Šrámek (Meteor), Polomský, Sklenář (oba Motorlet B), Dočekal (Vyšehrad B), Drahorád (ČAFC), P. Jeřábek (Královice), Štika (Viktoria Žižkov B), Tlustý (Dukla Jižní Město), Žulevič (Admira B), Janda (Dukla jun.), Vantruba (Slavia jun.).