Foto: Pavel Jiřík st.
Co přineslo 25. kolo přeboru: Újezd Praha 4 už má titul, Vršovice sestupují
13.05.2019

Co přineslo 25. kolo přeboru: Újezd Praha 4 už má titul, Vršovice sestupují

Asi největší šok 25. kola Pražská teplárenská přeboru se odehrál na Uhelných skladech. Vlastně neodehrál. Sudí Jakl neuznal hrací plochu připravenou ke hře a zápas ani nezahájil. Více informací najdete v samostatném článku na tomto webu. Zápas tak bude zkontumován ve prospěch Třeboradic, což ve svém důsledku znamená nedostižný náskok Újezdu Praha 4 na čele a jistotu zisku přebornického titulu. Nedostižná je i ztráta Vršovic na poslední místě. Ty jsou tak prvním sestupujícím.

Uhelné sklady - Třeboradice nehráno více ZDE

Braník - FC Tempo 1:2 (0:1)
Branky:
82. Trávník - 41. Schwank, 74. Křivánek. ŽK: hráno bez karet. Rozhodčí: Tikal - Chustecki, Polena. Diváků: 100.
Braník: Kudláček - Pechač, Vybíral, Kodytek, Valta (46. Pekárek) - Platil (46. Šalanda, 51. Neveršil) - Šebák, Novák, Palko, Dovhaniuk (75. Vasylčuk) - Trávník.. Trenér: Miroslav Jíra.
Tempo: Pacovský - Pavlík, Netušil, Schwank, Čech - Křivánek (90. Trajhan), Šmídek - Sedlář (58. Klouček), Perl, Preisler (86. Adámek) - Babický (64. Geissler). Trenér: Rostislav Kohoutek.

Hlasy trenérů
Miroslav Jíra (Braník):
„Samozřejmě obrovské zklamání. Hlavně v první poločase jsme nenavázali na výkon proti Třeboradicím. Neměli jsme dostatečný pohyb, nebyli jsme přesní. Přesto jsme byli nebezpečnějším týmem. Měli jsme tři tutovky, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř ve 41. minutě naší chybu potrestal. Rozhodla kvalita v zakončení. Druhý poločas už to bylo víc fotbalovější, ve větší intenzitě, větším pohybu, ale spousta nepřesností na obou stranách. Zase jsme si vypracovali velké šance, které jsme zase neproměnili. No a po našem zaváhání, kdy jsme ztratili míč, soupeř toho využil, vyjel rychle dopředu a dal na 2:0. Kluci dali hlavu nahoru a po centru Palka se trefil Trávník. V závěru jsme měli obrovský tlak, Tempo jsme drtili, ale ani šance Šebáka z metru gólem neskončila. Jak jsme řekl, rozhodla naše nekvalita v koncovce. Šancí jsme měli opravdu spoustu.”
Rostislav Kohoutek (FC Tempo): „Bylo to hrozně náročné, především psychicky. Dole v tabulce je to hodně náročné, každý tam boduje. Musím říct, že jsme hráli lepší fotbal, ale soupeř měl mraky šancí, které neproměnil. V tom jsme měli velké štěstí. Ty jejich šance pramenily z naší nekvality, hodně jsme ztráceli míče, hodně jednoduše a laxně. Jsem i v podezření, že někteří kluci hráli spíš se soupeřem, než s námi. Po našich velkých individuálních chybách jsme je lehce do těch šancí pouštěli.Byli jsme lepší fotbalovější a své šance jsme proměnili. Za tři body jsme hrozně moc rádi a pokračujeme dál.”

Nejlepší hráč Braníku: Lukáš Palko.
Nejlepší hráč Tempa: Pavel Pacovský.


Újezd Praha 4 - Motorlet B 4:1 (2:1)
Branky:
1. a 20. Doležel, 58. Pešír, 83. Navrátil - 38. Karbulka. ŽK: 72. Jonáš (Motorlet B). Rozhodčí: Kučera - Stěhule, Lafata. Diváků: 50.
Újezd Praha 4: Bojčuk - Přibyl, Daňhel, Malčánek, Běhounek - Valeš, Walter (86. Novák) - Podvín, Pešír (69. Papež), Z. Hanzlík (87. Jíra) - Doležel (83. Navrátil). Trenér: Karel Jeřábek.
Motorlet B: Polomský - Karbulka, Salašovič, Kotrba (63. Simaichl), Podzemský - Pusch, Jůza (56. Rada), Václavík, Jonáš, Hrabina - Blažek. Trenér: Jiří Hakl.

Hlasy trenérů
Karel Jeřábek (Újezd):
„Pomohl nám rychlý gól z první minuty a přidali jsme i druhou branku. Pak jsme přestali hrát a soupeř toho využil. Byl hodně nebezpečný a do poločasu snížil na 2:1. Druhá půle se odehrávala především ve středu hřiště. My jsme je k ničemu nepouštěli a přidali jsme další dvě branky. Náš výkon nebyl příliš přesvědčivý a jsem rád, že jsme to zvládli. Měli jsme v nohách těžký pohárový zápas.”
Jiří Hakl (Motorlet B): „V první řadě chci soupeři pogratulovat k vítězství v přeboru, je zasloužené. Opakoval se špatný vstup do zápasu, dostaneme v první minutě po chybě gól a po další chybě druhý. Bohužel ty chyby dělají zkušení hráči a stojí nás to body. Nepodržel nás brankář. Ve hře jsme byli vyrovnaní. Zápas to byl kvalitní, byla tam řada šancí, my je bohužel neproměňujeme. Újezd má zkušené hráče a naše chyby dokázali potrestat. Pochválit musím mladé kluky. Bude to ještě hodně těžké.”

Nejlepší hráč Újezdu: Václav Malčánek.
Nejlepší hráč Motorletu B: Pavel Václavík.


Dukla JM - Admira B 3:4 (2:2)
Branky:
14., 35. a 49. Kotlík - 10. Panýrek, 45. Komínek, 72. Pavlata, 82. Štefan. ŽK: 90. Petr (Dukla JM). Rozhodčí: Tereba - Tomšů, Andras. Diváků: 50.
Dukla JM: Petr - Solař, Petrák, Markuzi, Pelc (46. Žampa) - Farkaš, Vidlička - Inneman (85. Hudzieczek), Pařík (75. Novák), Vrzal (64. Čermák) - Kotlík. Trenér: Josef Světlík.
Admira B: Cingel - Votlučka, Pelikán, Komínek, Bílek (15. Klimt) - Panýrek (88. Rudolf), Šindelář, Fingerhut (59. Trnka), Záruba - Pavlata, Štefan (85. Turek). Trenér: Pavel Gregor.

Hlasy trenérů
Josef Světlík (Dukla JM):
„První poločas byl soupeř fotbalovější, ale my jsme byli produktivnější a šli jsme i do vedení. Já si myslím, že tým, který dvakrát v zápase vede a nedokáže z toho plně bodovat, tak si vítězství nezaslouží a ještě jsme oprávněně za blbce."
Pavel Gregor (Admira B): „Dneska jsem byl hodně spokojený s hrou a nadšený jsem z výsledku. Výborně jsme vstoupili do zápasu a vytvořili jsme si spoustu šancí. Přesto jsme museli třikrát srovnat výsledek a jsem strašně spokojený, že jsme to dotáhli do konce. Začali jsme bojovností a navázali jsme na to dobrou hrou. Kluky musím pochválit.”

Nejlepší hráč Dukly JM: Ondřej Kotlík.
Nejlepší hráč Admiry B: Daniel Šindelář.

Na fotogalerii ze zápasu Dukla JM - Admira B od Pavla Jiříka st. se podívejte ZDE


Vršovice - ČAFC 1:2 (1:0)
Branky:
5. Špaček - 62. Deré, 90.+2 vlastní Kadeřábek. ŽK: 33. Tomaides - 41. Kaliba. Rozhodčí: Popelka - Toman, Váša. Diváků: 80.
Vršovice: Nigoš - Kadeřábek, Kaiser, Protivínský, Špaček - Kouřimský (72. Pazdera), Vrána (86. Rusanov), Tomaides (38. Zukal), Monnier - Švarc (73. Borovička), Špulka. Trenér: Michal Bareš.
ČAFC: Štěpánek - Marek, Nagy, T. Kaliba, Lukáš - Vašica (J. Sadílek), M. Sadílek, Kosina, Nováček - Deré (73. Rákosník), Klimsza (87. Drahorád). Trenér: Zdeněk Andrlík.

Hlasy trenérů
Michal Bareš (Vršovice):
„Přišli jsme o bod v nastaveném čase, co k tomu říct. Ty konce nám chybí. Snažíme se zapojit dorostence a myslím, že se zapojili dobře. Musíme se připravit na příští sezonu. Na konci už nemáme fyzičku, proto ztrácíme body.”
Miroslav Kaliba (asistent ČAFC): „Jednonohý porazil beznohého. Hráli jsme bez sedmi hráčů s hráči béčka. V první půli to bylo vyrovnané. Po chybě jsme dostali gól a po přestávce jsme vyrovnali, když se nám povedla jedna akce. S klikou jsme vyhráli, když si domácí v poslední minutě dali vlastní gól. Tenhle zápas nic neřešil, my jsme si to prohráli doma před týdnem.”

Nejlepší hráč Vršovic: Filip Švarc.
Nejlepší hráč ČAFC: Marek Štěpánek.


Hostivař - Podolí 2:1 (0:1)
Branky:
47. Kučera, 61. Šabo - 11. Mráček. ŽK: 58. Boubín, 59. Černý - 53. Bednář. Rozhodčí: Gotthard - Zelený, Štípek. Diváků: 99.
Hostivař: Provazník - Černý, Šabo, Penc, Sýkora - J. Nebřenský (90.+1 Mihajlovski) - Chyle (90.+1 Pazdera), Boubín (62. Mikeš), Kučera, Metzner (80. Plášil) - Proskočil. Trenér: Petr Procházka.
Podolí: Michal Vondrka - J. Svoboda (56. Krob), Kristen, Červenka, Mráček - Hruška - Matěj Vondrka (65. Šumník), Bednář (83. L. Svoboda), Brož (68. Vitiuk), Janovský - Hanzlík (46. Jůzek). Trenér: Josef Jarolím.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Hostivař):
„Utkání bylo v první půli bojovné z obou stran. Všichni jsme věděli, že se hraje o šest bodů. Druhou půli už jsme byli trošku lepší. Vyhráli jsme na šance, a tak jsme asi nakonec vyhráli zaslouženě i celý zápas.”
Josef Jarolím (Podolí): „Prohráli jsme, tečka. Víc to nemá smysl komentovat. Když bych to měl nějak hodnotit, byl bych neobjektivní, a to nechci.”

Nejlepší hráč Hostivaře: Jakub Sýkora.
Nejlepší hráč Podolí: Václav Hruška.


Královice - Přední Kopanina 3:1 (1:0)
Branky:
43. a 85. Sus, 90. Vacík - 77. Šultes. ŽK: 13. Ptáček (Královice). Rozhodčí: Kohout - Havel, Čermák. Diváků: 80.
Královice: Jeřábek - Nezbeda (69. Sedláček), Ptáček, Hyský, Malík - Krejča - Sus (90.+1 Nevařil), Kalivoda, Vacík - Havlín, Duka. Trenér: David Kalivoda.
Přední Kopanina: Mačí - Janek (55. Vik), Zadina, Houška, Graf - Řežábek, Pospíšil (69. Průša), Cvrček, Šultes - Hollmotz (46. Vágner), Urban. Trenér: Daniel Vott.

Hlasy trenérů
David Kalivoda (Královice):
„Jsme rádi, že jsme vyhráli. Jak jsem říkal, že chceme ještě prohnat Uhelky, tak to se nám tento víkend povedlo. Věděli jsme, že nás čeká fotbalově kvalitní a zkušený tým. To se také potvrdilo. Kopanina prokazovala herní kvalitu, hlavně dopředu byli pro nás hodně nebezpeční. První půle byla vyrovnaná a nakonec jsme jí 1:0 vyhráli. Po přestávce jsme tam měli pět solidních brejkových situací, které jsme nedokázali využít a jak už to bývá, dostali jsme na 1:1. Směřovalo to k remíze, ale pak v Královicích začalo trošku bouřit a zápas musel rozhodčí přerušit. Ta pauza zřejmě pomohla nám a strhli jsme to dvěma góly na svojí stranu. Vítězství nad Kopaninou si vážím.”
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Měli jsme za sebou těžký týden a projevila se únava. Ve středu jsme hráli pohár a někteří hráči šli ještě ráno pomoct béčku v důležitém zápase s Čechií Smíchov. Trošku nás to doběhlo. Prohráli jsme si to zejména neproměňováním šancí. Rozhodla efektivita. Po přerušení zápasu kvůli bouřce už jsme do toho vstoupili nešťastně a nechali si dát dva rozhodující góly."

Nejlepší hráč Královic: Petr Vacík.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Pavel Šultes.

Viktoria Žižkov B - Vyšehrad B 2:1 (2:0)
Branky:
23. Cabaňa, 40. Baďura - 75. Heřman. ŽK: 85. Tseber - 35. Stareček, 85. Heřman. Rozhodčí: Les - Šaróka, Vítek. Diváků: 60.
Žižkov B: Štika - Stříž, Saňa (78. Tseber), Obermajer, Kříž - Zeman, Vrána (90.+1 Lukeš), Vild, Cabaňa - Šustr, Baďura. Trenér: Josef Švimberský.
Vyšehrad B: M. Babka - Stareček, Šlegl, Macej, - Richter - M. Krivosheev, Kubík (57. Popovič), Drozd (70. Sejdla), Š. Klíma - Heřman, Šídlo. Trenér: Jaroslav Klíma.

Hlasy trenérů
Josef Švimberský (Žižkov B):
„Myslím si, že jsme do zápasu nevstoupili zas až tak dobře, zejména co se týče nasazení a fotbalovosti. Byl to takový přibržděný výkon, bez šťávy. Nicméně jsme šli do vedení. Další stoprocentní šance jsme neproměnili a bohužel ve druhém poločase tak udělali drama. Ještě než soupeř snížil, tak jsme měli další vyložené šance, ale nešli jsme důrazně za gólem. Soupeř z přímého kopu snížil na 2:1 a my jsme se do konce utkání báli o výsledek.”
Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Hráli jsme v hodně kombinované sestavě, s pěti dorostenci v základu. Takže to utkání hodnotím hodně pozitivně. Bylo to až do konce zápasu hrozně napínavé. Musím pochválit brankáře Babku, ročník 2002. Chytil tam minimálně pět gólů. Beru to, že Žižkov vedle do půle zaslouženě 2:0. Pak jsme ztratili ostych ve druhé půli, hodně jsme otevřeli hru a fotbal se divákům musel líbit. Hrálo se nahoru - dolů a šance byly na obou stranách. Žižkov měl několik samostatných nájezdů a mohl zápas rozhodnout. My jsme ale dali gól a měli tam i nějaké šance na vyrovnání."

Nejlepší hráč Žižkova B: Daniel Kříž.
Nejlepší hráč Vyšehradu B: Miroslav Krivosheev.Fotografie

Související články