Foto: Milan Richtr
ČFL se dočkala na jaře prvního pražského hattricku, autorem byl Drobílek
08.05.2019

ČFL se dočkala na jaře prvního pražského hattricku, autorem byl Drobílek

Tři hattricky z kopaček fotbalistů pražských mužstev přinesl první květnový týden. Jejich autory byli Filip Drobílek (Vyšehrad), Karel Pusch (Motorlet B) a Marko Alvir (Slavia junioři).

Pražské hattricky zaznamenal letošní ročník ČFL zatím jen dva. Na podzim ho dosáhl 1. září Nigerijec Fortune Akpan Bassey v dresu Olympie Radotín, což přineslo jeho týmu vítězství 4:2 s Domažlicemi. Na jaře se přidal kapitán Vyšehradu Filip Drobílek, jehož tři trefy (poslední z penalty) se 4. května promítly do vysokého vítězství Slavoje nad Brozany (7:1).

Karel Pusch z béčka Motorletu skóroval třikrát v utkání Pražská teplárenská přeboru Prahy s Uhelnými sklady (8:1) a Chorvat Marko Alvir v zápase juniorské ligy Slavia – Třinec (7:1).

Během uplynulého víkendu se střetli v přímém souboji dva nejlepší kanonýři přeboru Daniel Urban z Přední Kopaniny a Jiří Heřman z Vyšehradu B. Úspěšnější byl Heřman, dal jeden gól z penalty a rezerva šemíků zvítězila 3:1.

Pořadí pražských střelců napříč soutěžemi ale nadále vede Daniel Urban (27 branek) před Štěpánem Zahálkou z Admiry a Jiřím Heřmanem (oba 24).

V soutěži brankářů vychytal svoji patnáctou nulu slávista Ondřej Kolář, nicméně červenobílí nebyli moc spokojeni s bezbrankovou plichtou v Liberci, brali ji spíš jako ztrátu.

Pražský střelec (počet gólů)

27 – Urban (Přední Kopanina)
24 – Š. Zahálka (Admira, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Heřman (Vyšehrad B)
20 – T. Kadlec (Třeboradice)
19 – Nabiyev (Slavia jun.)
18 – Veselý (Loko Vltavín, z toho 3 v Mol Cupu)
17 – Kotlík (Dukla Jižní Město, z toho 1 v Mol Cupu)
15 – Bassey (Olympia Radotín), Sus (Královice)
14 – D. Čapek (Vyšehrad, z toho 1 v Mol Cupu), Michálek (Admira, z toho 1 gól v Mol Cupu a 11 za B-tým v přeboru), Šultes (Přední Kopanina)
13 – Z. Hanzlík (Újezd Praha 4), Klán (Uhelné sklady)
12 – Stoch (Slavia), T. Souček (Slavia, z toho 2 v Mol Cupu), Kanga (Sparta, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v Mol Cupu), Rondič (na podzim 9 za Viktorii Žižkov, z toho 3 v Mol Cupu a 4 za B-tým v přeboru, na jaře 3 za juniorku Slavie), L. Novák (Braník), Podvín (Újezd Praha 4)
11 – Tetteh (Sparta), Hušbauer (Slavia, z toho 2 v Mol Cupu), Rataj (Vyšehrad, z toho 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v přeboru), Kalivoda (Královice)
10 – Vejvar (na podzim za Slavii 1 v Mol Cupu a 5 za juniorku, na jaře za Vyšehrad 4 v ČFL), Drobílek (Vyšehrad), Šafránek (Uhelné sklady), Vrzal (Dukla Jižní Město)
9 – Nečas (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu a 4 za juniorku), O. Janda (Motorlet, z toho 1 za B-tým v přeboru), Měska (Motorlet, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi a 3 za B-tým v přeboru), Mařík (Motorlet, 1 v Mol Cupu a 3 za B-tým v přeboru), J. Jeřábek (Újezd Praha 4), Viktorin (Třeboradice), Janko (Dukla jun.)
8 – Duranović (Dukla, z toho 2 za juniorku), Drchal (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu a 4 za juniorku), Šípek (Loko Vltavín), Trýzna (Olympia Radotín, z toho 2 v Mol Cupu), D. Kostka (Motorlet, z toho 2 za B-tým v přeboru), J. Beneš (Aritma, z toho 2 rozhodující penalty v rozstřelu v divizi a 1 gól v Mol Cupu), Štefan (Admira, z toho 7 za B-tým v přeboru), Hrabina (Motorlet B), Jůzek (Podolí), J. Pospíšil (Královice), O. Novotný (Sparta jun.), Vodháněl (Bohemians 1905 jun.)
7 – Škoda (Slavia), Mešanovič (Slavia, 1 v Mol Cupu a 6 za juniorku), Maione (Loko Vltavín), Rajnoch (Motorlet, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi a 1 v Mol Cupu), M. Douděra (Admira, z toho 5 za B-tým v přeboru), Hanek (Meteor, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Doležel, Walter (oba Újezd Praha 4), Formáček, Slánský (oba Královi-ce), Baďura (Viktoria Žižkov B), Cvrček (Přední Kopanina), D. Kocourek (Uhelné sklady), Vaněk (Slavia jun.)
6 – Olayinka (Slavia), Frydrych, Van Buren (oba Slavia, oba 2 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Vaníček (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu a 5 za juniorku), Musa (Viktoria Žižkov), Kurek (Admira, z toho 1 v Mol Cupu), Panýrek (Admira, z toho 3 za B-tým v přeboru), Ma-cek (Aritma, z toho 2 rozhodující penalty v rozstřelu v divizi), Rossmann (Motorlet, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi a 4 za B-tým v přeboru), V. Junek (na podzim 5 za Union Vršovice v přeboru, na jaře 1 za Meteor v divizi), Hák, Proskočil (oba Hostivař), Pusch, Šahini (oba Motorlet B), S. Sýkora (Třeboradice), Trávník (Braník), Cabadaj (Sparta jun.)
5 – Pulkrab (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Helal (Bohemians 1905), Schranz (Dukla, z toho 1 v Mol Cupu), Abena, Tichý (oba Loko Vltavín, oba 1 v Mol Cupu), Brabenec (Olympia Radotín), Čácha (Admira, z toho 1 za B-tým v přeboru), J. Šimek (Admira, z toho 2 za B-tým v přeboru), Vojta (Motorlet), Jonáš (Motorlet, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi a 4 za B-tým v přeboru), Belán, Pokorný (oba Uhelné sklady), Deré, Fitzel (oba ČAFC), M. Beneš (Braník), Geissler (Tempo), V. Hruška (Podolí), P. Junek (Třeboradi-ce), Shinjikashvili (Vyšehrad B), Vágner (Přední Kopanina), Vild (Viktoria Žižkov B), P. Hájek, Radwan (oba Sparta jun.), Alvir (Slavia jun.), Kubů (Dukla jun.), Vaníček (Bohemians 1905 jun.)
4 – Stanciu (Sparta), Hložek, Šural (oba Sparta, oba 1 v Mol Cupu), M. Hašek (na podzim 3 za Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu, na jaře 1 za Spartu), Zmrhal (Slavia), Masopust (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), Baluta (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Bartek (Bohemians 1905, z toho 2 v Mol Cupu), Záviška (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), D. Douděra (Dukla, z toho 2 za juniorku), Mashike (Viktoria Žižkov, z toho 1 za B-tým v přeboru), Urbanec (Viktoria Žižkov, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), M. Čermák (Viktoria Žižkov, z toho 2 za B-tým v přeboru), Sintean (Viktoria Žižkov, 3 za B-tým v přeboru), V. Mareš (na podzim 3 za Viktorii Žižkov, z toho 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v přeboru, na jaře 1 za Vyšehrad: rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Rys (Vyšehrad, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL a 1 gól v Mol Cupu), Pejša (Loko Vltavín), Vieira (Loko Vltavín, 2 v Mol Cupu), Hadi (Olympia Radotín, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL a 1 v Mol Cupu), Volek (na podzim 3 za Viktorii Žižkov B, na jaře 1 za Olympii Radotín), Ezeala, Jankú, V. Kostka (všichni Meteor), Turák (Aritma), Horák (Admira, z toho 1 v Mol Cupu a 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Podzemský (Motorlet, z toho 3 za B-tým v přeboru), D. Bláha, Křivánek, Vltavský (všichni Tempo), Nezmar, F. Novák, Solař (všichni Dukla Jižní Město), Bláža, Žárský (oba ČAFC), J. Černý, Chyle (oba Hostivař), Flaks, Řežábek (oba Přední Kopanina), L. Svoboda, Zezula (oba Podolí), R. Hanzlík (na podzim 3 za Vyšehrad B, na jaře 1 za Podolí), Běhounek (Újezd Praha 4), Duong (Viktoria Žižkov B), Rapant (Braník), Tomaides (Union Vršovice), Kolman, Kott (oba Dukla jun.), Le Tuan, Vetešník (oba Bohemians 1905 jun.), Šilhan (Slavia jun.)
3 – Coufal, Kúdela, Tecl (všichni Slavia), D. Tetour (Dukla), Podaný (Dukla, z toho 1 za juniorku), Karlsson (Sparta), M. Frýdek (Sparta, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v Mol Cupu), Plavšić (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), L. Hůlka (Bohemians 1905), M. Koubek (Bohemians 1905, z toho 2 za juniorku), Krch (Bohemians 1905, z toho 1 za juniorku), Batioja (Viktoria Žižkov), Josef Bazal, Dočekal (oba Viktoria Žižkov, oba 2 za B-tým v přeboru), Valíček (Loko Vltavín), P. Ježdík (Olympia Radotín, z toho 2 rozhodující penalty v rozstřelu v ČFL), D. Dvořák, Frantl, Frohna (všichni Meteor), Fric, Martinic (oba Admira), Mošna (Admira, z toho 2 v Mol Cupu), Pavlata (Admira, z toho 1 za B-tým v přeboru), J. Junek (Aritma), Jan Bazal, Krejdl, Richter (všichni Vyšehrad B), L. Hruška, Koubek, Zilvar (všich-ni Uhelné sklady), Babický, V. Hašek (oba Tempo), T. Bláha, Graf (oba Přední Kopanina), Fingerhut, Lupínek (oba Admira B), Mašlej, Wulkan (oba ČAFC), M. Vrána, T. Zeman (oba Viktoria Žižkov B), Bednář (Podolí), Kouřimský (Union Vršovice), J. Kučera (Hostivař), Láf (Královice), Platil (Braník), Vrabec (Újezd Praha 4), Trapanovski (na podzim 1 za Viktorii Žižkov B v přeboru, na jaře 2 za juniorku Slavie), Burda, Flak, Z. Mustedanagič, Prokopec, Traoré, Zuberu (všichni Sparta jun.), Begič, Ugwu, Vrána (všichni Bohemians 1905 jun.), Burget, Krunert, Štursa (všichni Dukla jun.)
2 – Ďurica, Holík, Miloševič (všichni Dukla), Bilovský (Dukla, z toho 1 v Mol Cupu), Dostál, Jindřišek (oba Bohemians 1905), Juliš (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu), F. Hašek (Bohemians 1905, z toho 1 za juniorku), Bořil (Slavia), J. Sýkora (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), Van Buren (Slavia, z toho 1 za juniorku), Radaković (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Kubala, Súkenník (oba Viktoria Žižkov), Podrazký (na podzim 1 za Viktorii Žižkov, na jaře 1 za juniorku Slavie), Auer (na podzim 1 za juniorku Slavie, na jaře 1 za Viktorii Žižkov), Brejcha, Laňka (oba Vyšehrad), Pardubský (Vyšehrad, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Podzimek, T. Rada (oba Loko Vltavín), Láncz (Loko Vltavín, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Sarr (Olympia Radotín), Oikonomikos (Olympia Radotín, 2 rozhodující penalty v rozstřelu v ČFL), Baran, Kocour, Kraus, Štohanzl, Turbák (všichni Aritma), Hrdina, Schulz (oba Meteor), Scharf (Motorlet), Dvorský (Motorlet, z toho 1 za B-tým v přeboru), Cabaňa, Nguyen, Vilotič (všichni Viktoria Žižkov B), Adámek, Konejl, Preisler, Šmídek (všichni Tempo), J. Doležal, A. Krivosheev, M. Krivosheev, Macej, Michalec, O. Toman (všichni Vyšehrad B), Marek, Nagy, Nováček (všichni ČAFC), Čepelák, Fiedler, Maršálek (všichni Motorlet B), Farkaš, Grznár, D. Hruška (všichni Třeboradice), M. Krejča, Ptáček, Randa (všichni Královice), Ceccarelli, Vybíral (oba Braník), Stratil, Špulka, Tomaides (všichni Union Vršovice), J. Krejča, Nebřenský (oba Hostivař), Krob, Matěj Vondrka (oba Podolí), Papež, Valeš (oba Újezd Praha 4), Steinocher, Studnička (oba Uhelné sklady), N. Čermák (Dukla Jižní Město), Houška (Přední Kopanina), Pelikán (Admira B), Bezdička, Chlumecký, Kovaľ, Lauko, Mentberger, Šolaja (všichni Dukla jun.), Gabriel, Nestor Albiach, Vatajelu (všichni Sparta jun.), Alijagič, Petrák, Slanina (všichni Slavia jun.), Buneš, Nátr (oba Bohemians 1905 jun.)
1 – Costa, Drchal, M. Frýdek, Matěj Hanousek, Chipciu, Plavšić, Sáček, Štetina, V. Vukadinovič, Zahustel (všichni Sparta), Mašek, Reiter, Vacek (všichni Bohemians 1905), Hadaščok (Dukla), Brander, Breda (oba Dukla, oba gól v Mol Cupu), P. Čapek, Jandera, Kozel, Krobot, Švejdík, Zákostelský (všichni Vyšehrad), Hradecký (Vyšehrad, rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Kacafírek (Vyšehrad, gól v Mol Cupu), Hovorka, Pouzar, Špaček (všichni Loko Vltavín), Eichler, Viduna (oba Loko Vltavín, oba gól v Mol Cupu), D. Zoubek (Loko Vltavín, rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Bužík, Jiránek, Koutenský (oba Olympia Radotín), Filip, L. Kučera, Kutina, Penc, Radosta, Štěpánek (všichni Motorlet), Čížek, Křížek, Majer, Vosický (všichni Admira), Holeček, Jaroš, Přibyl, Zolotuchin (všichni Meteor), Modr, Rybka (oba Aritma), Beňo, Jireček, T. Junek, Kravtsiv, Kubík, Madej (všichni Vyšehrad B), Andrle, Burda, Livora, Muleme, Obermajer, Saňa, Tseber (všichni Viktoria Žižkov B), Blažek, Borovička, Kaiser, Minařík, Monnier, Protivínský, Švarc, Turek (všichni Union Vršovice), Camara, Dovhaniuk, Kodytek, Mráz, Neveršil, Pekárek, Šebák, Vybíral (všichni Braník), Gábor, J. Hůlka, Karbulka, Mařík, Salašovič, J. Svoboda, Tylšar (všichni Motorlet B), Brož, J. Hrubý, Janovský, Kotek, Kristen, Šumník (všichni Podolí), Dejmek, Lafek, Inneman, Markuzi, Pařík, Žampa (všichni Dukla Jižní Město), Červenka, P. Janda, Jiřík, L. Kubík, M. Novotný, Votava (všichni Třeboradice), Daňhel, Chyle, Malčánek, Pešír, Přibyl (všichni Újezd Praha 4), Bartoň, Sázel, Šindelář, Trnka, Vachoušek (všichni Admira B), Dufek, Duka, Havlín, Vacík (všichni Královice), Hájek, Hollmotz, Janek, Vik (všichni Přední Kopanina), D. Kadlec, Netušil, Perl, Žalud (všichni Tempo), Hrazdíra, Majerčin, Stolfa (všichni Uhelné sklady), T. Kaliba, Rákosník, Trýb (všichni ČAFC), Pazdera (Hostivař), Ambler, Čivič, Dudl, Chervak, Maksić, Penc, Ristić, Sláma, Vácha, Wiesner (všichni Sparta jun.), Dancák, Doumbia, Dressler, Houha, R. Mašek, Schneider, D. Souček, Trávníček, Ullman, Vyleta (všichni Dukla jun.), Bederka, Hlinák, Horizrál, McKendry, Lehovec, Rizvanov, Šmíd (všichni Bohemians 1905 jun.), D. Fišer, Jan Havránek, Hönig, J. Janoušek, D. Macháček, Mitrano, Zelený (všichni Slavia jun.).

Pražský brankář (vychytané nuly)
15 – Kolář (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu)
12 – Jungr (Admira, z toho 1 v Mol Cupu)
11 – Fryšták (Bohemians 1905, z toho 2 v Mol Cupu a 2 za juniorku)
10 – Niță (Sparta)
8 – Bojčuk (Újezd Praha 4)
7 – Koblenc (Loko Vltavín), Čáp (Olympia Radotín, z toho 1 v Mol Cupu), D. Toman (Meteor)
6 – F. Rada (Dukla), Foferka (Motorlet, z toho 1 za B-tým v přeboru), Michal Vondrka (Podolí)
5 – Jiří Havránek (Vyšehrad), Stareček (Aritma), Kudláček (Braník), Kotek (Sparta jun.)
4 – Heča (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), M. Hruška (Dukla, z toho 2 v Mol Cupu a 2 za juniorku), Valeš (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu), Otáhal (na podzim 1 za Viktorii Žižkov, na jaře 3 za Vyšehrad), Štorc (z toho 1 za juniorku Sparty a 3 za Loko Vltavín v ČFL), Babka (Vyšehrad B), Mačí (Přední Kopanina), Pacovský (Tempo), Kouba (Bohemians 1905 jun.)
3 – Cingel (Admira, 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v přeboru), Provazník, Strazzer (oba Hosti-vař), Borský (Uhelné sklady), Hradil (Třeboradice), Radotič (Slavia jun.)
2 – Kovář (Slavia, obě čistá konta v Mol Cupu), Šiman (Olympia Radotín), J. Fišer (Újezd Praha 4), A. Kučera (Uhelné sklady), Lisa (Královice), Šilhavý (Union Vršovice), Radimský (Slavia jun.), Štěpánek (ČAFC)
1 – Soukup (Viktoria Žižkov), Winter (Viktoria Žižkov, v Mol Cupu), Šrámek (Meteor), Polomský, Sklenář (oba Motorlet B), Dočekal (Vyšehrad B), Drahorád (ČAFC), P. Jeřábek (Královice), Štika (Viktoria Žižkov B), Tlustý (Dukla Jižní Město), Žulevič (Admira B), Fia-la (Bohemians 1905 jun.), Vantruba (Slavia jun.).