Změna na lavičce Hostivaře: tým má dovést k záchraně trenér Procházka
22.04.2019

Změna na lavičce Hostivaře: tým má dovést k záchraně trenér Procházka

Fotbalisty Hostivaře už netrénuje Zdeněk Vondráček, který se s vedením nováčka Pražská teplárenská přeboru dohodl na ukončení svého působení. Tým tak v pátek dopoledne na hřišti Tempa vedl kouč Petr Procházka – a hned v důležitém záchranářském souboji slavil vítězství 1:0.

Vondráček skončil po domácí porážce 1:4 s Třeboradicemi. Následný pohárový duel na Přední Kopanině koučoval dosavadní trenér hostivařského B-týmu Petr Procházka, který se objevil na lavičce i při pátečním přeborovém utkání na Tempu. „Zdeněk Vondráček se domluvil s výborem na tom, že skončí. Momentálně jsem u týmu já společně s Honzou Pencem, který stále hraje,“ řekl Procházka.

Zatímco pohárový zápas na Přední Kopanině (5:1) odehráli převážně fotbalisté hostivařského B-týmu, v pátek při velké marodce poskládal Procházka nejsilnější možnou sestavu, která vyválčila výhru 1:0 na Lhotce. Mezi oběma soupeři, kteří patří do druhé poloviny tabulky, byl před zápasem rozdíl šesti bodů. Hostivař tak nedopustila, aby jí Tempo odskočilo na devět bodů. Místo toho se přitáhla na rozdíl tří bodů. Ač se stále pohybuje na hraně sestupu, posílila šance na svou záchranu.

„Hráli jsme maximálně zodpovědně dozadu. Bránili jsme výrazně lépe než v předchozích zápasech, kdy jsme byli sice aktivnější dopředu, ale dostávali jsme hloupé góly,“ hodnotil Procházka. „Jsme v situaci, kdy musíme hrát důsledně zezadu a sbírat body, ideálně v každém zápase.“

Na Tempu působila Hostivař kompaktněji a organizovaněji. Výhru trefil z penalty za ruku Černý. „Máme velkou marodku. Právě Kuba Černý musel jako útočník zaskočit na kraji obrany, brankář Provazník měl ještě nedávno zlomené zápěstí, skvěle zahrála naše stoperská dvojice. Všichni kluci podali velmi dobrý, kolektivní výkon, nebyla tam slabina. Takhle se má bojovat o záchranu,“ povídal Procházka, který zároveň i nadále zůstává trenérem hostivařského B-týmu. „Musím to nějak stíhat. Uvidíme, jak to bude dál, ale zatím to vypadá, že zůstanu do konce přeboru.“Fotografie