Foto: Pavel Jiřík st.
VIDEO: První jarní výhra Vršovic i hattrick Křivánka. Podívejte se!
17.04.2019

VIDEO: První jarní výhra Vršovic i hattrick Křivánka. Podívejte se!

21. kolo Pražská teplárenská přeboru bylo nejchudším jarním kolem, co do počtu branek. Rozhodně však diváky nepřipravilo o zajímavé výsledky. Hned několik týmů z horní poloviny tabulky bodově ztratilo, zatímco některé celky ze spodních příček poměrně nečekaně naplno bodovaly.

Poslední Vršovice se konečně dočkaly výhry. Dlouho se jim v poslední době nepodařilo ani bodovat, natož pak vyhrát. V sobotu ale poprvé od desátého kola odkráčeli z trávníku hráči Unionu se všemi třemi body, když porazili rezervní družstvo Motorletu 2:1. Výhra je to o to sladší, že na svém domácím hřišti museli skóre utkání otáčet a poslední půlhodinu navíc hráli pouze o deseti. Právě v početní nevýhodě se radoval z vítězné branky Lukáš Stratil, jenž zakroutil svůj přímý volný kop za bližší tyč.

Důležitou výhru v boji o záchranu si připsali i hráči ČAFC, kteří zdolali Slavoj Podolí nejtěsnějším možným rozdílem. O jediný gól zápasu se postaral po dlouhém autovém vhazování Jaroslav Nováček.

ČAFC se tak s 21 body dotáhla na Hostivař. Ta na svém hřišti přivítala úřadujícího mistra z Třeboradic lačnícího po prvních jarních bodech. Domácí fotbalisté sice vedli díky gólu z rohového kopu, avšak hned o několik minu později Třeboradice udeřily stejným způsobem a v druhé půli potom zasadily svému soupeři další tři rány, které rozhodly o jejich vítězství 4:1.

Na opačném konci tabulky se také udály dost podstatné změny. Uhelné sklady totiž prohrály se Slavojem Vyšehrad B a daly šanci Újezdu Praha 4 navýšit jeho vedení na čele tabulky, což se také stalo. Lídr přeboru si na Braníku došel pro poklidné vítězství 2:0, když skóroval ke konci obou poločasů.

Velice zajímavý je hlavně boj o třetí místo. Po 21. kole je rozdíl mezi třetím a sedmým týmem pouze tři body. Kromě Podolí totiž ztratily body i Královice, Kopanina a Dukla Jižní Město, což dalo prostor dalším týmům zapojit se do tohoto souboje.

Královice na domácí půdě sestřelil hattrickem Lukáš Křivánek z Tempa, který třikrát pláchnul obráncům Sokola. Kopanina remizovala ve vyrovnaném utkání s Admirou B, když na proměněnou penaltu odpověděli pěknou kombinací Pavel Šultes, jemuž branku připravil jeho ofenzivní parťák Daniel Urban. A Dukla Jižní Město podlehla v zápase nejbohatším na branky Viktorii Žižkov B 2:4. Hráčům Dukly dělala asi nejvíce problémů levá strana, po níž se proháněl i Tomáš Vild, jenž pomohl svému týmu krásným gólem po dlouhém sprintu až z vlastní poloviny. Obě branky Jižního Města navíc přišly až v samotném závěru.

Podívejte se na sestřih gólových okamžiků z uplynulého víkendu, který je vyroben ze záběrů klubových kamer. Ty přenáší zápasy živě na serveru tvcom.cz. Kvůli technickým důvodům chybí góly ze zápasu Uhelné sklady – Slavoj Vyšehrad B (1:4).