Foto: Denis Postler
Žádné troškaření či ostych: Křivánek s Richterem vtrhli na scénu s hattricky
17.04.2019

Žádné troškaření či ostych: Křivánek s Richterem vtrhli na scénu s hattricky

Poprvé ve své kariéře se zapsali do střelecké listiny Pražská teplárenská přeboru Prahy během uplynulého víkendu Lukáš Křivánek z Tempa a Martin Richter z béčka Vyšehradu (na fotografii). A oba ve velkém stylu: shodně totiž dosáhli hattricku.

Díky nim jejich týmy vyhrály venku rozdílem tří branek. Jednadvacetiletý Křivánek se sám postaral o podobu skóre v utkání Královice – Tempo 0:3, zatímco osmnáctiletý Richter se stal hlavní postavou střetnutí Uhelné sklady – Vyšehrad B 1:4. Uhlíři tak až ve 21. kole utrpěli svoji první porážku v aktuálním ročníku. Oba úspěšné mladé střelce pojí ještě skutečnost, že v přeboru odehráli teprve své druhé utkání.

Zbývající ze čtyř branek Vyšehradu B dal Jiří Heřman a zaokrouhlil svůj dosavadní střelecký účet na 20 branek. Stal se současně jediným hráčem z vedoucí trojice pražských střelců napříč soutěžemi, který během druhého dubnového víkendu skóroval.

Lídr Daniel Urban z Přední Kopaniny vyšel na jaře poprvé naprázdno, ale i tak vede stále pořadí pražských kanonýrů s 22 trefami. O jednu méně má na svém kontě Štěpán Zahálka z Admiry, vedoucího týmu divize A, jenž také nyní nedal branku. A třetí s odstupem dalšího jednoho gólu je zmíněný Heřman. Reálnou naději poprat se o korunu krále pražských střelců má určitě i čtvrtý Tomáš Kadlec z Třeboradic, přestože ani on si nyní střelecké kopačky nenazul. Celkově disponuje 18 trefami.

V odvetné fázi sezony měl až dosud nejčastěji ruce nad hlavou Heřman: na jaře skóroval devětkrát.


Pražský střelec (počet gólů)
22 – Urban (Přední Kopanina)
21 – Š. Zahálka (Admira, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi)
20 – Heřman (Vyšehrad B)
18 – T. Kadlec (Třeboradice)
15 – Veselý (Loko Vltavín, z toho 3 v Mol Cupu), Nabiyev (Slavia jun.)
14 – Michálek (Admira, z toho 1 gól v Mol Cupu a 11 za B-tým v přeboru)
13 – D. Čapek (Vyšehrad, z toho 1 v Mol Cupu), Klán (Uhelné sklady), Kotlík (Dukla Jižní Město, z toho 1 v Mol Cupu), Sus (Královice)
12 – Stoch (Slavia), Kanga (Sparta, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v Mol Cupu), Rondič (na podzim 9 za Viktorii Žižkov, z toho 3 v Mol Cupu a 4 za B-tým v přeboru, na jaře 3 za juniorku Slavie), Bassey (Olympia Radotín), Z. Hanzlík (Újezd Praha 4), Šultes (Přední Kopanina)
11 – Tetteh (Sparta), Hušbauer (Slavia, z toho 2 v Mol Cupu)
10 – T. Souček (Slavia), L. Novák (Braník), Kalivoda (Královice), Podvín (Újezd Praha 4), Vrzal (Dukla Jižní Město)
9 – Nečas (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu a 4 za juniorku), Rataj (Vyšehrad, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), Měska (Motorlet, z toho 1 rozhodující penalta v roz-střelu v divizi a 3 za B-tým v přeboru), Šafránek (Uhelné sklady)
8 – Šípek (Loko Vltavín), J. Beneš (Aritma, z toho 2 rozhodující penalty v rozstřelu v divizi a 1 gól v Mol Cupu), Mařík (Motorlet, z toho 1 v Mol Cupu a 3 za B-tým v přeboru), Hrabina (Motorlet B), J. Jeřábek (Újezd Praha 4), Viktorin (Třeboradice), Janko (Dukla jun.), O. No-votný (Sparta jun.), Vodháněl (Bohemians 1905 jun.)
7 – Škoda (Slavia), Mešanovič (Slavia, 1 v Mol Cupu a 6 za juniorku), Vejvar (na podzim za Slavii 1 v Mol Cupu a 5 za juniorku, na jaře za Vyšehrad 1 v ČFL), Duranović (Dukla, z toho 2 za juniorku), Drobílek (Vyšehrad), Trýzna (Olympia Radotín, z toho 2 v Mol Cupu), Hanek (Meteor, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Rajnoch (Motorlet, z toho 1 roz-hodující penalta v rozstřelu v divizi a 1 v Mol Cupu), M. Douděra (Admira, z toho 5 za B-tým v přeboru), Formáček, Slánský (oba Královice), Jůzek (Podolí), D. Kocourek (Uhelné sklady)
6 – Frydrych (Slavia, z toho 2 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Drchal (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu a 4 za juniorku), Vaníček (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu a 5 za juniorku), Musa (Viktoria Žižkov), Maione (Loko Vltavín), Kurek (Admira, z toho 1 v Mol Cupu), M. Douděra (Admira, z toho 4 za B-tým v přeboru), O. Janda (Motorlet), V. Junek (na podzim 5 za Union Vršovice v přeboru, na jaře 1 za Meteor v divizi), Doležel, Walter (oba Újezd Praha 4), Hák, Proskočil (oba Hostivař), Cvrček (Přední Kopanina), J. Pospíšil (Královice), S. Sýkora (Třeboradice)
5 – Olayinka (Slavia), Van Buren (Slavia, z toho 2 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Pulkrab (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Helal (Bohemians 1905), Schranz (Dukla, z toho 1 v Mol Cupu), Brabenec (Olympia Radotín), Tichý (Loko Vltavín, z toho 1 v Mol Cupu), Čácha (Admira, z toho 1 za B-tým v přeboru), Panýrek, J. Šimek (oba Admira, oba 2 za B-tým v přeboru), Vojta (Motorlet), M. Beneš, Trávník (oba Braník), Deré, Fitzel (oba ČAFC), Belán (Uhelné sklady), Geissler (Tempo), P. Junek (Třeboradice), Shinjikashvili (Vyšehrad B), Vild (Viktoria Žižkov B), Cabadaj, Radwan (oba Sparta jun.), Vaněk (Slavia jun.), Vaníček (Bohemians 1905 jun.)
4 – Stanciu (Sparta), Šural (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Zmrhal (Slavia), Baluta (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Záviška (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), D. Douděra (Dukla, z toho 2 za juniorku), M. Čermák (Viktoria Žižkov, z toho 2 za B-tým v přeboru), Sintean (Viktoria Žižkov, 3 za B-tým v přeboru), V. Mareš (na podzim 3 za Viktorii Žižkov, z toho 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v přeboru, na jaře 1 za Vyšehrad: rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Rys (Vyšehrad, z toho 1 rozhodující penalta v roz-střelu v ČFL a 1 gól v Mol Cupu), Abena (Loko Vltavín, z toho 1 v Mol Cupu), Pejša (Loko Vltavín), Vieira (Loko Vltavín, 2 v Mol Cupu), Hadi (Olympia Radotín, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL a 1 v Mol Cupu), Turák (Aritma), Macek (Aritma, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Horák (Admira, z toho 1 v Mol Cupu a 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), D. Kostka (Motorlet, z toho 1 za B-tým v přeboru), Rossmann (Motorlet, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi a 2 za B-tým v přeboru), Jonáš (Motorlet, 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi a 3 za B-tým v přeboru), Flaks, Řežábek, Vágner (všichni Přední Kopanina), D. Bláha, Vltavský (oba Tempo), Bláža, Žárský (oba ČAFC), Nezmar, Solař (oba Dukla Jižní Město), L. Svoboda, Zezula (oba Podolí), Běhounek (Újezd Praha 4), Duong (Viktoria Žižkov B), Šahini (Motorlet B), Štefan (Admira B), Kott, Kubů (oba Dukla jun.), Le Tuan, Vetešník (oba Bohemians 1905 jun.), P. Hájek (Sparta jun.)
3 – Coufal, Kúdela, Masopust, Tecl (všichni Slavia), Podaný (Dukla, z toho 1 za juniorku), M. Frýdek (Sparta, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v Mol Cupu), Hložek, Plavšić (oba Sparta, oba 1 v Mol Cupu), M. Hašek (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu), Koubek (Bohemians 1905, z toho 2 za juniorku), Krch (Bohemians 1905, z toho 1 za juniorku), Batioja (Viktoria Žižkov), Dočekal (Viktoria Žižkov, z toho 2 za B-tým v přeboru), Mashike (Viktoria Žižkov, z toho 1 za B-tým v přeboru), Urbanec (Viktoria Žižkov, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), Valíček (Loko Vltavín), P. Ježdík (Olympia Radotín, z toho 2 rozhodující penalty v rozstřelu v ČFL), D. Dvořák, Ezeala, Frohna, Jankú, V. Kostka (všichni Meteor), Fric (Admira), Mošna (Admira, z toho 2 v Mol Cupu), Pavlata (Admira, z toho 1 za B-tým v přeboru), J. Junek (Aritma), Podzemský (Motorlet, z toho 2 za B-tým v přeboru), Jan Bazal, R. Hanzlík, Krejdl, Richter (všichni Vyšehrad B), L. Hruška, Koubek, Pokorný, Zilvar (všichni Uhelné sklady), Babický, V. Hašek, Křivánek (všichni Tempo), Baďura, Vo-lek, T. Zeman (všichni Viktoria Žižkov B), Bednář, V. Hruška (oba Podolí), T. Bláha, Graf (oba Přední Kopanina), Fingerhut, Lupínek (oba Admira B), Kouřimský, Tomaides (oba Union Vršovice), J. Kučera (Hostivař), Láf (Královice), Platil (Braník), Vrabec (Újezd Praha 4), Wulkan (ČAFC), Burda, Flak, Z. Mustedanagič, Traoré, Zuberu (všichni Sparta jun.), Burget, Kolman, Krunert, Štursa (všichni Dukla jun.), Vrána (Bohemians 1905 jun.)
2 – Dostál, L. Hůlka, Jindřišek (všichni Bohemians 1905), Juliš (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu), Bartek (Bohemians 1905, oba góly v Mol Cupu), F. Hašek (Bohemians 1905, z toho 1 za juniorku), Ďurica, Holík, Miloševič (všichni Dukla), Bilovský (Dukla, z toho 1 v Mol Cupu), Bořil (Slavia), J. Sýkora (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), Van Buren (Slavia, z toho 1 za juniorku), Radaković (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Súkenník (Viktoria Žižkov), Podrazký (na podzim 1 za Viktorii Žižkov, na jaře 1 za juniorku Slavie), Auer (na podzim 1 za juniorku Slavie, na jaře 1 za Viktorii Žižkov), Brejcha, Laňka (oba Vyšehrad), Pardubský (Vyšehrad, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), T. Rada (Loko Vltavín), Sarr (Olympia Radotín), Frantl, Hrdina, Schulz (všichni Meteor), Baran, Kraus, Turbák (všichni Aritma), Dvorský (Motorlet, z toho 1 za B-tým v přeboru), Martinic (Admira), Adámek, Konejl, Šmídek (všichni Tempo), Josef Bazal, Nguyen, Vilotič, M. Vrána (všichni Viktoria Žižkov B), Čepelák, Fiedler, Maršálek (všichni Motorlet B), J. Doležal, A. Krivosheev, O. Toman (všichni Vyšehrad B), M. Krejča, Ptáček, Randa (všichni Královice), Stratil, Špulka, Tomaides (všichni Union Vršovice), J. Černý, Chyle (oba Hostivař), Grznár, D. Hruška (oba Třeboradice), J. Krejča, Nebřenský (oba Hostivař), Krob, Matěj Vondrka (oba Podolí), Marek, Nováček (oba ČAFC), Papež, Valeš (oba Újezd Praha 4), Steinocher, Studnička (oba Uhelné sklady), Ceccarelli (Braník), Houška (Přední Kopanina), F. Novák (Dukla Jižní Město), Pelikán (Admira B), Bezdička, Chlumecký, Lauko, Mentberger (všichni Dukla jun.), Nestor Albiach, Prokopec, Vatajelu (všichni Sparta jun.), Petrák, Slanina, Šilhan (všichni Slavia jun.), Trapanovski (na podzim 1 za Viktorii Žižkov B v přeboru, na jaře 1 za juniorku Slavie), Begič, Buneš (oba Bohemians 1905 jun.)
1 – Costa, Drchal, M. Frýdek, Chipciu, Karlsson, Plavšić, Sáček, Štetina, V. Vukadinovič, Zahustel (všichni Sparta), Mašek, Reiter, Vacek (všichni Bohemians 1905), Hadaščok, D. Tetour (oba Dukla), Brander, Breda (oba Dukla, oba gól v Mol Cupu), P. Čapek, Jandera, Kozel, Krobot, Švejdík (všichni Vyšehrad), Hradecký (Vyšehrad, rozhodující penalta v roz-střelu v ČFL), Kacafírek (Vyšehrad, gól v Mol Cupu), Hovorka, Podzimek, Pouzar, Špaček (všichni Loko Vltavín), Eichler, Viduna (oba Loko Vltavín, oba gól v Mol Cupu), D. Zoubek (Loko Vltavín, rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Bužík, Jiránek, Koutenský (oba Olympia Radotín), Oikonomikos (Olympia Radotín, rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Filip, L. Kučera, Kutina, Penc, Radosta, Scharf, Štěpánek (všichni Motorlet), Jaroš, Přibyl, Zolotuchin (všichni Meteor), Modr, Rybka, Štohanzl (všichni Aritma), Čížek, Vosický (oba Admira), Beňo, Jireček, T. Junek, Kravtsiv, M. Krivosheev, Kubík, Macej, Madej, Michalec (všichni Vyšehrad B), Blažek, Borovička, Kaiser, Minařík, Protivínský, Turek (všichni Union Vršovice), Andrle, Livora, Muleme, Obermajer, Saňa (všichni Viktoria Žižkov B), Camara, Dovhaniuk, Kodytek, Mráz, Neveršil, Pekárek, Vybíral (všichni Braník), Gábor, J. Hůlka, Pusch, Salašovič, J. Svoboda, Tylšar (všichni Motorlet B), Brož, J. Hrubý, Kotek, Kristen, Šumník (všichni Podolí), N. Čermák, Dejmek, Lafek, Inneman, Markuzi, Pařík (všichni Dukla Jižní Město), Červenka, Farkaš, L. Kubík, M. Novotný, Votava (všichni Třeboradice), Daňhel, Chyle, Malčánek, Pešír, Přibyl (všichni Újezd Praha 4), T. Kaliba, Mašlej, Nagy, Rákosník, Trýb (všichni ČAFC), Bartoň, Sázel, Šindelář, Vachoušek (všichni Admira B), D. Kadlec, Netušil, Perl, Žalud (všichni Tempo), Hájek, Janek (oba Přední Kopanina), Hrazdíra, Majerčin, Stolfa (všichni Uhelné sklady), Dufek, Duka (oba Královice), Pazdera (Hostivař), Doumbia, Dressler, Houha, Kovaľ, R. Mašek, D. Souček, Šolaja, Trávníček, Ullman, Vyleta (všichni Dukla jun.), Bederka, Hlinák, Horizrál, McKendry, Lehovec, Nátr, Rizvanov, Šmíd, Ugwu (všichni Bohemians 1905 jun.), Čivič, Dudl, Chervak, Maksić, Penc, Ristić, Sláma, Vácha, Wiesner (všichni Sparta jun.), Alvir, D. Fišer, Jan Havránek, J. Janoušek, D. Macháček, Mitrano, Zelený (všichni Slavia jun.).


Pražský brankář (vychytané nuly)
13 – Kolář (Slavia)
10 – Niță (Sparta), Fryšták (Bohemians 1905, z toho 2 v Mol Cupu a 2 za juniorku), Jungr (Admira, z toho 1 v Mol Cupu)
8 – Bojčuk (Újezd Praha 4)
7 – D. Toman (Meteor)
6 – F. Rada (Dukla), Michal Vondrka (Podolí)
5 – Jiří Havránek (Vyšehrad), Koblenc (Loko Vltavín), Čáp (Olympia Radotín, z toho 1 v Mol Cupu), Foferka (Motorlet, z toho 1 za B-tým v přeboru)
4 – M. Hruška (Dukla, z toho 2 v Mol Cupu a 2 za juniorku), Valeš (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu), Štorc (z toho 1 za juniorku Sparty a 3 za Loko Vltavín v ČFL), Stareček (Aritma), Kudláček (Braník), Mačí (Přední Kopanina), Kotek (Sparta jun.)
3 – Otáhal (na podzim 1 za Viktorii Žižkov, na jaře 2 za Vyšehrad), Cingel (Admira, 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v přeboru), Babka (Vyšehrad B), Borský (Uhelné sklady), Hradil (Třeboradice), Pacovský (Tempo), Strazzer (Hostivař), Kouba (Bohemians 1905 jun.)
2 – Kovář (Slavia, obě čistá konta v Mol Cupu), Heča (Sparta, 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Šiman (Olympia Radotín), J. Fišer (Újezd Praha 4), A. Kučera (Uhelné sklady), Lisa (Královice), Šilhavý (Union Vršovice), Štěpánek (ČAFC), Radimský, Radotič (oba Slavia jun.)
1 – Winter (Viktoria Žižkov, v Mol Cupu), Polomský, Sklenář (oba Motorlet B), Dočekal (Vyšehrad B), Drahorád (ČAFC), P. Jeřábek (Královice), Provazník (Hostivař), Štika (Viktoria Žižkov B), Žulevič (Admira B), Fiala (Bohemians 1905 jun.), Vantruba (Slavia jun.).