Foto: Pavel Jiřík st.
Bitva o první body. Kopanina i Třeboradice chtějí utnout sérii porážek
29.03.2019

Bitva o první body. Kopanina i Třeboradice chtějí utnout sérii porážek

Oba týmy patří mezi hlavní favority Pražská teplárenská přeboru. Jeden je úřadující přeborový šampion, druhý přezimoval na třetí příčce tabulky. Oba celky chtěly na jaře prohánět vedoucí duo Újezd - Uhelné sklady, ale jejich výsledky zatím patří k největším překvapením úvodních tří kol jarních odvet. V tom špatném slova smyslu. Fotbalisté Třeboradic a Přední Kopaniny totiž v tomto období nezískali jediný bod a po třech prohrách jim čelo tabulky naopak uteklo.

Minimálně jeden z těchto týmů ale o víkendu nulu na bodovém kontě umaže. Proč? V sobotu od 15.30 hodin Přední Kopanina přivítá Třeboradice na svém hřišti. A kdyby se měla opakovat vzájemná přestřelka z podzimu, mají se fanoušci na co těšit. Kopanina totiž ve čtvrtém kole vyhrála na hřišti loňského vítěze přeboru výsledkem, který je dnes i pro spoustu hokejových zápasů nedosažitelným - 7:5.

„Neměli jsme jednoduchý los,“ hledá příčiny nezdaru kopaninský kouč Daniel Vott.

„Vybrali jsme si kopec smůly a dopláceli na malý počet hráčů,“ kontruje jeho třeboradický protějšek Jiří Tesař.

Kopanina na úvod jara prohrála na Újezdě 2:3, poté stejným výsledkem doma s B-týmem Žižkova, naposledy utržila debakl 1:6 na béčku Motorletu. Třeboradice začaly odvetnou část domácí prohrou s Admirou B 0:2, poté nezvládly zápas na ČAFCe, když vedly po poločase 3:1, ale padly 3:4. V minulém kole podlehly na svém trávníku Podolí 0:1.

Kopaninský Vott si nebere servítky hlavně proti posilování rezervních týmů. „Na Újezdě jsme prohrát neměli. Nedali jsme ale penaltu, další šance a pak dostali dva góly, které domácí pěkně trefili. Následně ale přišly zápasy s posilněným Žižkovem a Motorletem. K tomu se snad ani nechci vyjadřovat… Ano, regule umožňují, aby se B-týmy posílily o hráče z áčka, ale hráči s profesionální smlouvou by neměli hrát amatérské soutěže,“ kroutí nechápavě hlavou. „Ovlivňuje to regulérnost přeboru. V tom smyslu, že ne proti všem týmům hrají tyhle mančafty ve stejné síle. Jeden týden body rozdají, pak je berou, protože potřebují. To se mi vůbec nelíbí. Ale to je jen můj názor. Pravidla to umožňují, tak proč by toho tyto týmy nevyužívaly,“ dodává.

U Třeboradic se čekalo, jak se vyrovnají s odchodem několika opor. Absence Junka, Sýkory a Votavy jsou citelné. „Když se nám budou vyhýbat zranění, budeme pořád silní,“ říkal po zimní přípravě Tesař. Ale právě na úzký kádr jeho parta doplácí. „Hrajeme to ve dvanácti, třinácti lidech. Nemoci, zranění a je to. Nedokázali jsme zareagovat na změny v kádru.“

Čas od času prohraje každý favorit, ale nemít ani bod ze tří zápasů, s tím se nepočítalo u žádného ze zmiňovaných týmů. „Na psychice to samozřejmě nepřidá. Je to pro nás nová situace, musíme se zvednout a začít vyhrávat,“ ví Tesař.

„Věděli jsme, že když nezvládneme první zápas na Újezdě, tak je utopie bavit se o vítězství v přeboru,“ doplňuje Vott. „Nikdo nechce prohrát tři zápas po sobě, už bychom měli bodovat naplno. Hodně se chceme soustředit na pohár, rád bych si zahrál ve finále s Újezdem na velkém travnatém hřišti,“ přeje si kouč Kopaniny.

Souboj o první body mezi Přední Kopaninou a Třeboradicemi bude hodně zajímavý. Kdo jej zvládne lépe? Oba týmy si i po třech porážkách věří. Ostatně, nic jiného jim ani nezbývá. „Že Kopanina prohrála třikrát, to je pro mě snad větší překvapení, než že jsme třikrát prohráli my,“ usmívá se Tesař. „Mají útočný tým, kvalitní, dobře posílený. Prohráli na hřišti prvního Újezdu a pak proti týmům, které se nacpaly druholigovými a divizními hráči. Na zápas se těším,“ vzkazuje k letišti.

A pochopitelně se těší i domácí. „Máme útočné mužstvo, není na co čekat, budeme hrát dopředu. Budeme hrát to, co nám doposud nešlo. Nezastírám, že jsem trochu zklamaný z výkonu útočných hráčů. Nejsou efektivní. Šance jsou, ale neproměníme je,“ odkrývá Vott cestu k úspěchu.