Foto: Jiří IPSER
Užil si tři postupy v řadě, v Meteoru ale začal porážkou. Začneme vyhrávat, věří posila

Užil si tři postupy v řadě, v Meteoru ale začal porážkou. Začneme vyhrávat, věří posila

Zkušeností má na rozdávání. Válel ve třetí lize v dresu Velvar, v zimě ji však Lukáš Budějský vyměnil za divizi B. Vrátil se do hlavního města a teď tvrdí muziku v Meteoru. Pět týdnů teď pořádně netrénoval, trápila jej zranění, ale v úvodním jarním kole nechyběl v sestavě trenéra Jindřicha Tichaie. Pražané prohráli 0:2 se Zbuzany, a tak čtyřiatřicetiletý fotbalista nemohl být spokojený. „Bude to lepší,“ věří hráč, který působil třeba ve Slavií, hrál i za Vyšehrad či Břevnov.

První zápas nedopadl dobře. Jste zklamaný?
Tak samozřejmě tam zklamání určité je, když se prohraje. Ale beru to tak, že to byl jen první zápas. A navíc herně to nebylo tak špatné. Myslím, že moc silnějších soupeřů než jsou Zbuzany v naší skupině asi není. A my jsme s nimi dokázali držet krok. Jen jsme nedali gól a na ty se to hraje...

Jeden gól Meteor vstřelil, ale do vlastní sítě. To asi zápas také hodně ovlivnilo, že?
Asi ano. Ale my jsme tam měli taky šance dát gól. Byl tam trestňák kousek za vápnem, myslím, že na mě mohl rozhodčí písknout i penaltu. Snažili jsme se, ale dopředu jsme byli jaloví. Myslím ale, že ten zápas klidně mohl skončit i remízou. Když ale Zbuzany vedly, tak mají natolik zkušené hráče, že si to hlídali. A pak v závěru, kdy jsme to trochu otevírali, tak utekli a přidali druhou branku. Fakt tam ale byly pasáže, kdy jsme je tlačili.

Jak jste byl spokojený se svým výkonem?
Pět týdnů jsem nehrál. Měl jsem zraněné lýtko a potom i stehenní sval. Takže to bylo z mojí strany spíš sporadické trénování, takže výkon asi mohl být lepší. Já bych řekl, že můj výkon i bude lepší, a to snad už v dalším utkání. Ať člověk chce nebo ne, tak to v hlavě má, protože kdyby přišlo další zranění, tak by to bylo v pr.... Ale snažil jsem se udělat maximum, to je jasné. Nešetřil jsem se.

Co vás vedlo k tomu, že jste vyměnil třetí ligu za divizi? Chtěl jste zpátky do Prahy?
Do Velvar to dojíždění není zase tak velké, ale dojíždění to je. Mám nějaký věk, mám práci, rodinu. A taky je třeba vnímat náročnost třetí ligy. ČFL, to je jízda, jsou tam mladí hráči. Nechtěl jsem být celý zápas ve skluzu, taky jsem si chtěl dát balon do nohy.

Co jsem viděl, tak jste ale na třetí ligu měl...
No... Odehrajete tam zápas a pak dva dny sotva chodíte. Taky tam máte vložené zápasy ve středu. Prostě jsem cítil, že v divizi by to mělo být pro mě přijatelnější.

V Praze jste hrál za víc klubů. Čím to u vás teď vyhrál Meteor?
Měl jsem i jiné nabídky, třeba i finančně zajímavější, ale bylo dost věcí, které rozhodly pro Meteor. Třeba má hřiště na té straně Prahy, co bydlím. Odpadlo pak to dojíždění. Taky mám v týmu kamaráda Kubu Frohnu. S ním jsem hrál na Vyšehradě i ve Velvarech. Byl jsem se na nějaké zápasy Meteoru podívat, Kuba mi taky řekl, jak to v klubu funguje a skončilo to dohodou. Možná, kdyby Kuba v Meteoru nebyl, tak bych ještě na jaře byl ve Velvarech. V Meteoru mě zaujalo i to, jakou fotbalovou cestou klub jde a jaký fotbal chce trenér hrát.

Zmínil jste rozdíl mezi ČFL a divizí. Stihl jste ho ale vnímat, když Zbuzany mají hodně známých hráčů?
Tenhle zápas asi nebyl úplně ten pravý. Zbuzany mají v týmu hodně zkušených kluků, ale taky šikovné mladíky. Třetí liga je ale rychlejší, tady se to tempo tomu blížilo.

Takže aktuální srovnání s divizí ještě nemáte...
V přípravě jsem byl, když jsme hráli se třetí ligou, když došlo na zápasy s divizí, tak jsem byl zraněný. Ale samozřejmě jsem v divizi pár let hrál, takže vím, o čem ta soutěž je. Jsou tam i starší kluci, proti třetí lize je to rozdíl.

Už v přípravě čekal Meteor hodně dlouho na výhru, co jste si v tu chvíli říkal?
(usměje se) Říkal jsem si, kam jsem se to dostal. Velvary třikrát za sebou postoupily, byl jsem zvyklý hlavně vyhrávat. Ale na druhou stranu, řada zápasů se prohrála v přípravě o gól a hra nebyla špatná. Možná tam trochu chyběla nějaká zkušenost, gólový útočník. Klidně ať vepředu stojí, ale když bude v šanci, tak dá gól... A taky chci říct, že máme dva hráče ze základu zraněné. Věřím, že se to zlepší, sedne si to.

Tabulka je obrovsky vyrovnaná, jste sedmí, ale stačí jednou vyhrát a hned jste klidně na medailových stupních. Kde byste chtěl Meteor na konci soutěže vidět?
To je pravda. Jednou vyhrajete a jste skoro na druhém místě. Já věřím tomu, že budeme vyhrávat. I se Zbuzany jsme drželi krok, hráli jsme vyrovnaně.

Daleko není ani k samotnému postupu.
Myslím, že se Meteor do postupu nějak za každou cenu netlačí. Kdybychom byli třeba v první trojce, bylo by to hezké. Myslím, že v první polovině tabulky hrát budeme. Ale fotbal hraju proto, že chci vyhrávat. Byl jsem na to teď i dlouhá léta zvyklý, tak v tom budu chtít pokračovat i v Meteoru.

Lákalo by vás vyzvat v příští sezoně Velvary?
Taky mi to blesklo hlavou. V Meteoru jsou mladí a talentovaní kluci. Myslím, že tak polovina sestavy by třetí ligu mohla hrát, ale pak by se to muselo obměnit a doplnit. Teď to ani nemá cenu řešit, i když si myslím, že kdyby byla šance, tak by třetí ligu na Meteoru vzali. ČFL taky bude v příští sezoně jiná, protože tam přijdou juniorky. My se teď ale hlavně soustředíme na druhý zápas v divizi, chceme, aby to bylo z naší strany lepší.Fotografie