Foto: Pavel Jiřík st.
Vršovice posílí exligový útočník Blažek. Na dalším překvapení se prý pracuje

Vršovice posílí exligový útočník Blažek. Na dalším překvapení se prý pracuje

Exligový trumf do útoku tasí Union Vršovice. Klub se pro jarní část Pražská teplárenská přeboru dohodl na angažmá se zkušeným útočníkem Janem Blažkem. „Je to pravda, Honza u nás bude hrát,“ potvrdil informaci, která letěla v posledních dnech po Praze, Jaroslav Bellada, sportovní manažer klubu.

Jak se vám povedlo do Unionu takovou personu přivábit?
Tohle je práce trenéra Kamarýta, oni se spolu dlouho znají, takže se domluvili na spolupráci. Že by nám Honza na jaře pomohl.

Co jste na to říkal, když trenér zmínil, že by rád přivedl takhle známou posilu?
My jsme se netajili tím, že dobrého útočníka potřebujeme. A když je šance v našich podmínkách získat takového hráče... Samozřejmě je nám jasné, že Honza hrál vyšší soutěže, byl zvyklý na nějaké podmínky. A teď přichází do klubu z pražského přeboru. Věříme, že všechno bude fungovat.

Zmínil jste, že byl Blažek zvyklý na vyšší soutěže. Měl nadstandardní požadavky?
To je věc, která asi napadne každého, kdo ho uvidí na naší soupisce. S tím musíme počítat. Ale s klidem můžu říct, že si v rámci dohody vyhověli s trenérem. Spíš je tam věc, že si obě strany chtějí vzájemně pomoci. Budeme rádi, když za nás Honza bude střílet góly, zároveň má šanci ukázat se v Praze.

Věříte, že právě tenhle útočník vám vystřílí záchranu a budete mít klidné jaro?
Jak jsem říkal, na pozici útočníka jsme posílit potřebovali v každém případě. Věříme, že Honza nějaké góly dá, ale záchranu vám jeden hráč neudělá. I když svojí kvalitou by Blažek měl být tím rozdílovým hráčem. Ale vždycky je třeba, aby tam byla podpora od spoluhráčů. Je nám dopředu jasné, že jaro klidné nebude.

V kariéře měl Blažek několik poměrně bouřlivých období. Jak si zatím v dresu Unionu vede?
Zatím v zápasech hodně připravuje šance, ale už se mu povedlo taky dát pár gólů. Všechno funguje, věříme, že to s trenérem mají nastavené tak, aby byl v pohodě i tréninkový proces.

Dohodli jste se na spolupráci pro jaro, nebo je tam dlouhodobější výhled?
Zatím jsme dohodnutí pro jarní část přeboru. Teď je naším hlavním cílem záchrana, pak se uvidí, co bude dál.

Angažování zvučné posily bylo pro všechny překvapením. Nemáte v plánu ještě nějakou podobnou senzaci, že by měl Union Vršovice pro jaro třeba celý exligový útok...
Ještě se jedná o jedné zajímavé posile. Tentokrát ale nejde o útočníka. Jde o stopera, zkušeného zadáka. Ale jméno ze mě v tuhle chvíli nedostanete, ještě není nic hotového. Pracuje se na tom.