Foto: www.slavia.cz
Stoch dosáhl hranice deseti gólů, liga má před sebou ještě tři kola
28.11.2018

Stoch dosáhl hranice deseti gólů, liga má před sebou ještě tři kola

Slovenský reprezentant Miroslav Stoch v dresu Slavie se stal třináctým pražským fotbalistou, který na podzim zdolal hranici deseti nastřílených branek.

I když na podzim… Kalendářně ano, podle počtu odehraných kol už ale šlo o šestnácté, tedy předehrávané první jarní dějství naší nejvyšší soutěže. Stoch zakrouhlil svůj brankový účet na stadionu poslední Karviné, a pomohl tak lídrovi Fortuna ligy k vítězství 3:1. Slavia vede její tabulku již o čtyři body před obhájcem mistrovského titulu z Plzně, ale „zazimování“ je dosud relativně daleko: na programu jsou totiž ještě tři prosincová kola.

V čele pořadí střelců pražských mužstev napříč soutěžemi trůní s 16 góly Daniel Urban z Přední Kopaniny a právě Stoch je asi jediným hráčem, který snad ještě může jeho podzimní kralování ohrozit. To by ale musel ve zbývajících letošních zápasech Slavie (v Opavě, doma s Mladou Boleslaví a v Jablonci) nechat vzpomenout slavných kanonýrských časů Pepi Bicana…

Po deseti týdnech a poprvé od zářijového utkání v Ostravě se podařilo uhájit čisté konto strážci sparťanské svatyně, kterým je Rumun Florin Nita. Celkem má na svém kontě šest vychytaných nul, Letenští ale byli zklamáni, protože doma uhráli s Jabloncem jen hubenou bezbrankovou plichtu.

Pražský střelec (počet gólů)
16 – Urban (Přední Kopanina)
14 – Š. Zahálka (Admira, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), T. Kadlec (Třeboradice)
13 – Veselý (Loko Vltavín, z toho 3 v Mol Cupu)
11 – Čapek (Vyšehrad, z toho 1 v Mol Cupu), Heřman (Vyšehrad B), Klán (Uhelné sklady), Šultes (Přední Kopanina)
10 – Stoch (Slavia), Michálek (Admira, 1 gól v Mol Cupu a 9 za B-tým v přeboru), Z. Hanzlík (Újezd Praha 4), Kotlík (Dukla Jižní Město, z toho 1 v Mol Cupu), Nabiyev (Slavia jun.)
9 – Rondić (Viktoria Žižkov, z toho 3 v Mol Cupu a 4 za B-tým v přeboru), Bassey (Olympia Radotín)
8 – Tetteh (Sparta), Kalivoda (Královice), O. Novotný (Sparta jun.)
7 – Šípek (Loko Vltavín), Trýzna (Olympia Radotín, z toho 2 v Mol Cupu), Rajnoch (Motorlet, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi a 1 v Mol Cupu), Měska (Motorlet, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi a 3 za B-tým v přeboru), J. Jeřábek (Újezd Praha 4), Slánský (Královice), Šafránek (Uhelné sklady), Vrzal (Dukla Jižní Město)
6 – Kanga (Sparta), Nečas (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu a 2 za juniorku), Musa (Viktoria Žižkov), Maione (Loko Vltavín), Rataj (Vyšehrad, z toho 1 v Mol Cupu), Kurek (Admira, z toho 1 v Mol Cupu), M. Douděra (Admira, z toho 4 za B-tým v přeboru), O. Janda (Motorlet), Formáček, Sus (oba Královice), Podvín, Walter (oba Újezd Praha 4), Cvrček (Přední Kopanina), Hák (Hostivař), D. Kocourek (Uhelné sklady), L. Novák (Braník), S. Sýkora (Třeboradice), Janko (Dukla jun.), Vodháněl (Bohemians 1905 jun.)
5 – Mešanovič, Vejvar (oba Slavia, oba 1 v Mol Cupu a 4 za juniorku), Helal (Bohemians 1905), Schranz (Dukla, z toho 1 v Mol Cupu), Brabenec (Olympia Radotín), Drobílek (Vyšehrad), Tichý (Loko Vltavín, z toho 1 v Mol Cupu), Hanek (Meteor, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Mařík (Motorlet, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), J. Šimek (Admira, z toho 2 za B-tým v přeboru), M. Beneš (Braník), Doležel (Újezd Praha 4), Hrabina (Motorlet B), P. Junek (Třeboradice), V. Junek (Union Vršovice), Jůzek (Podolí), Shinjikashvili (Vyšehrad B)
4 – T. Souček (Slavia), Hušbauer (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), Frydrych (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Stanciu (Sparta), Šural (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Záviška (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), M. Čermák (Viktoria Žižkov, z toho 2 za B-tým v přeboru), Sintean (Viktoria Žižkov, 3 za B-tým v přeboru), Abena (Loko Vltavín, z toho 1 v Mol Cupu), Pejša (Loko Vltavín), Vieira (Loko Vltavín, 2 v Mol Cupu), Hadi (Olympia Radotín, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL a 1 v Mol Cupu), Rys (Vyšehrad, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL a 1 gól v Mol Cupu), J. Beneš (Aritma, z toho 2 rozhodující penalty v rozstřelu v divizi a 1 gól v Mol Cupu), Čácha (Admira, z toho 1 za B-tým v přeboru), Jonáš (Motorlet, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi a 3 za B-tým v přeboru), Nezmar, Solař (oba Dukla Jižní Město), Belán (Uhelné sklady), D. Bláha (Tempo), Deré (ČAFC), Proskočil (Hostivař), Řežábek (Přední Kopanina), Viktorin (Třeboradice), Zezula (Podolí), Vetešník (Bohemians 1905 jun.)
3 – Coufal, Kúdela, Olayinka, Škoda, Tecl (všichni Slavia), Baluta (Slavia, z toho 1 za juniorku), Duranović (Dukla), D. Douděra (Dukla, z toho 2 za juniorku), M. Hašek (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu), Batioja (Viktoria Žižkov), Dočekal (Viktoria Žižkov, z toho 2 za B-tým v přeboru), V. Mareš (Viktoria Žižkov, z toho 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v přeboru), D. Dvořák, Kostka (oba Meteor), J. Junek, D. Macháček (oba Aritma), Mošna (Admira, z toho 2 v Mol Cupu), Panýrek (Admira, z toho 1 za B-tým v přeboru), T. Bláha, Flaks, Vágner (všichni Přední Kopanina), Duong, Volek (oba Viktoria Žižkov B), Fitzel, Wulkan (oba ČAFC), V. Hruška, Svoboda (oba Podolí), R. Hanzlík (Vyšehrad B), V. Hašek (Tempo), L. Hruška (Uhelné sklady), J. Kučera (Hostivař), Láf (Královice), Lupínek (Admira B), Trávník (Braník), Burda, Cabadaj, Flak, Z. Mustedanagič, Zuberu (všichni Sparta jun.), Kott, Kubů, Štursa (všichni Dukla jun.), Vaníček, Vrána (oba Bohemians 1905 jun.), Vaněk (Slavia jun.)
2 – Ďurica (Dukla), Bilovský (Dukla, z toho 1 v Mol Cupu), Podaný (Dukla, z toho 1 za juniorku), Zmrhal (Slavia), J. Sýkora (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), Pulkrab, Radaković (oba Sparta, oba 1 v Mol Cupu), Juliš (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu), Bartek (Bohemians 1905, oba góly v Mol Cupu), Urbanec (Viktoria Žižkov, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), T. Rada, Valíček (oba Loko Vltavín), Laňka (Vyšehrad), P. Ježdík (Olympia Radotín, z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Baran, Kraus, Macek, Turbák (všichni Aritma), Ezeala, Frantl, Frohna, Schulz (všichni Meteor), Fric, Martinic, Pavlata (všichni Admira), Horák (Admira, z toho 1 v Mol Cupu a 1 rozhodující penalta v rozstřelu v divizi), Dvorský (Motorlet, z toho 1 za B-tým v přeboru), Josef Bazal, Nguyen, Vild, Vilotič (všichni Viktoria Žižkov B), Běhounek, Papež, Valeš, Vrabec (všichni Újezd Praha 4), Čepelák, Fiedler, Maršálek, Šahini (všichni Motorlet B), Adámek, Geissler, Šmídek (všichni Tempo), Jan Bazal, J. Doležal, O. Toman (všichni Vyšehrad B), Bláža, Marek, Žárský (všichni ČAFC), Koubek, Steinocher, Zilvar (všichni Uhelné sklady), Bednář, Matěj Vondrka (oba Podolí), Ceccarelli, Platil (oba Braník), Fingerhut, Pelikán (oba Admira B), Grznár, D. Hruška (oba Třeboradice), Krejča, Nebřenský (oba Hostivař), Pospíšil, Randa (oba Královice), Graf (Přední Kopanina), Kouřimský (Union Vršovice), P. Hájek, Nestor Albiach, Radwan, Traoré, Vatajelu (všichni Sparta jun.), Bezdička, Buiget, Kolman, Lauko (všichni Dukla jun.), Slanina, Šilhan (oba Slavia jun.), Le Tuan (Bohemians 1905 jun.)
1 – F. Hašek, Jindřišek, Krch, Mašek, Reiter (všichni Bohemians 1905), M. Frýdek, Chipciu, Plavšić, V. Vukadinovič (všichni Sparta), Hložek (Sparta, gól v Mol Cupu), Holík, D. Tetour (oba Dukla), Brander, Breda (oba Dukla, oba gól v Mol Cupu), Bořil (Slavia), Podrazký (Viktoria Žižkov), Bužík, Jiránek, Koutenský (všichni Olympia Radotín), Oikonomikos (Olympia Radotín, rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Jandera, Kozel (oba Vyšehrad), Hradecký (Vyšehrad, rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL), Kacafírek (Vyšehrad, gól v Mol Cupu), Špaček (Loko Vltavín), Eichler, Viduna (oba Loko Vltavín, oba gól v Mol Cupu), Filip, L. Kučera, Penc, Podzemský (všichni Motorlet), Hrdina, Jankú, Přibyl (všichni Meteor), Modr, Rybka, Turák (všichni Aritma), Čížek, Vosický (oba Admira), Borovička, Kaiser, Minařík, Protivínský, Špulka, Tomaides, Turek (všichni Union Vršovice), Jireček, T. Junek, Kravtsiv, A. Krivosheev, Kubík, Macej (všichni Vyšehrad B), D. Kadlec, Konejl, Netušil, Perl, Vltavský, Žalud (všichni Tempo), Brož, J. Hrubý, Kotek, Kristen, Šumník (všichni Podolí), Dovhaniuk, Mráz, Neveršil, Pekárek, Vybíral (všichni Braník), Gábor, Hůlka, Salašovič, J. Svoboda, Tylšar (všichni Motorlet B), T. Kaliba, Mašlej, Nagy, Nováček, Rákosník (všichni ČAFC), Andrle, Livora, Obermajer, Trapanovski (všichni Viktoria Žižkov B), Dejmek, Lafek, Inneman, Pařík (všichni Dukla Jižní Město), Hrazdíra, Majerčin, Studnička (všichni Uhelné sklady), Sázel, Šindelář, Vachoušek (všichni Admira B), Červenka, Votava (oba Třeboradice), Daňhel, Chyle (oba Újezd Praha 4), Dufek, Ptáček (oba Královice), Hájek, Janek (oba Přední Kopanina), Chyle (Hostivař), Doumbia, Dressler, Houha, Chlumecký, Krunert, R. Mašek, Mentberger, D. Souček, Šolaja, Trávníček (všichni Dukla jun.), Auer, D. Fišer, Jan Havránek, D. Macháček, Mitrano, Petrák, Van Buren, Zelený (všichni Slavia jun.), Chervak, Maksić, Penc, Ristić, Wiesner (všichni Sparta jun.), Begič, Buneš, Horizrál (všichni Bohemians 1905 jun.).


Pražský brankář (vychytané nuly)
7 – Kolář (Slavia), D. Toman (Meteor), Jungr (Admira, z toho 1 v Mol Cupu)
6 – Niță (Sparta)
5 – F. Rada (Dukla), Jiří Havránek (Vyšehrad), Bojčuk (Újezd Praha 4), Michal Vondrka (Podolí)
4 – Fryšták (Bohemians 1905, 2 v Mol Cupu a 2 za juniorku), M. Hruška (Dukla, z toho 2 v Mol Cupu a 2 za juniorku), Štorc (z toho 1 za juniorku Sparty a 3 za Loko Vltavín v ČFL), Kudláček (Braník), Mačí (Přední Kopanina)
3 – Valeš (Bohemians 1905), Čáp (Olympia Radotín, z toho 1 v Mol Cupu), Foferka (Motor-let), Stareček (Aritma), Hradil (Třeboradice), Strazzer (Hostivař), Kotek (Sparta jun.)
2 – Koblenc (Loko Vltavín), Šiman (Olympia Radotín), Cingel (Admira, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), Babka (Vyšehrad B), Borský (Uhelné sklady), A. Kučera (Uhelné sklady), Lisa (Královice), Pacovský (Tempo), Šilhavý (Union Vršovice)
1 – Kovář (Slavia, v Mol Cupu), Otáhal (Viktoria Žižkov), Winter (Viktoria Žižkov, v Mol Cupu), Drahorád, J. Fišer (oba Újezd Praha 4), Polomský, Sklenář (oba Motorlet B), Provazník (Hostivař), Žulevič (Admira B), Fiala, Kouba (oba Bohemians 1905 jun.), Radimský, Vantruba (oba Slavia jun.).