Foto: Pavel Jiřík st.
Kritika Živanic byla pro hráče motivace navíc, řekl kouč Vyšehradu po výhře

Kritika Živanic byla pro hráče motivace navíc, řekl kouč Vyšehradu po výhře

Fotbalisté Vyšehradu se na konci podzimu ve třetí lize rozjeli. V ostře sledovaném duelu Šemíci smázli konkurenta ze Živanic 3:1. Jejich šéf v týdnu ostře kritizoval poměry v českém fotbale, zvláště v ČFL. Padala slova o korupci, šikaně ze strany sudích i nevyhovujících stadionech. Nad vším se prý zavírají oči. "Pro mě je nejdůležitější a směrodatné, že jsme se na zápas dobře připravili a máme zaslouženě tři body," poznamenal vyšehradský kouč Roman Veselý. Kdo zápas viděl, mohlo se mu zdát, že je sudí na jeho tým v určitých chvílích přísnější.
Zápas byl hodně sledovaný po kritickém vystoupení Živanic směrem k dění v ČFL. Vnímal jste to?
Je škoda, že byl sledovaný ze strany médií jen kvůli Živanicím, protože my jsme předvedli velmi dobrý výkon a naši kluci by si také zasloužili nějakou pozornost.

Oddechl jste si, že zápas i pod vlivem kritiky Živanic a následné změny delegace rozhodčích nerozhodla třeba nějaká penalta?
My jsme vůbec tohle neřešili. Snažili jsme se sami dobře připravit. Abychom dostali do hry naše rychlé hráče, abychom jim dělali problémy. A myslím, že se to povedlo. Bylo to vidět, vyhráli jsme zaslouženě.

To ano, ale museli jste přece zaznamenat, co od vašeho soupeře zaznělo v médiích, ne?
To vůbec neřeším. Každý dělá nějaké chyby, dělají je hráči, zrovna tak je můžou udělat i všichni ostatní aktéři. To k fotbalu patří. A soustředím se jen na to, aby hráči byli připravení, to je pro mě nejdůležitější a směrodatné.

Ale třeba tvrzení, že v ČFL jsou kluby platící rozhodčím a neplatící, se přece musí dotknout nějak každého klubu, který třetí ligu hraje. Dotklo se vás to?
Myslím, že to byla spíš taková motivace pro hráče v tom, že Živanice jsou až tak sledované, i když se krčí dole v tabulce. My jsme to před zápasen ale určitě neprobírali. To by se pak řešilo asi spíš v případě nějakého konkrétního obvinění. Tohle šlo ale mimo naše mužstvo. My jsme se chtěli jen dobře ukázat na hřišti, a to se povedlo.

Jak těžký ten zápas celkově byl?
Na Živanice jsme se hodně připravovali a vstup jsme měli hodně dobrý. Dostali jsme se do vedení, situaci jsme si zkomplikovali jen po druhém gólu penaltou. Šancí, které jsme si i dál vytvořili, bylo dost a dost. Jediná věc, co mi vadí, že jsme měli to utkání rozhodnout daleko dřív. Měli jsme to dotáhnout nějakou ze šancí. Ale je to daň mládí v naší sestavě. Klukům ale nemůžu nic vytknout, to utkání bylo odpracované. Prosazovali jsme se rychlostí a zaslouženě jsme získali tři body.

Důležitá je výhra i v tom, že jste potvrdili poslední vítězství z Ústí nad Orlicí. Vyšehradu to zatím venku tolik nešlo...
To je hodně důležité. Moc jsme se na ten zápas chystali, tam to bylo jiné, daleko agresivnější. Tým se ale dal dohromady a ukazuje pravou sílu, i když nás pořád ještě limitují nějaká zranění. Ale kluci drží pospolu.

Mluvíte o marodech, ale Krejdl, Laňka a Šimek se vám vrátili do sestavy... Dřív jste musel řešit v tomhle směru pořádný problém. Je i tohle důvod, že se daří?
Žádný trenér nemůže počítat, že bude mít v každém utkání ideální sestavu. Ta naše opravdu často ideální nebyla. To ale zkrátka fotbal přináší a vy si musíte umět poradit. Samozřejmě, pořád chybí třeba v obraně Neuberg. Ale musíme se s tím poprat. Naštěstí jsme teď dvě utkání za sebou zvládli, a to se pak pracuje daleko lépe.

Do konce podzimu zbývají dvě kola, cítíte, že je v týmu síla na to, aby přidal další dvě výhry?
Musíme zůstat pokorní. Máme týden na to, abychom se dobře připravili na Litoměřicko a pokusili se vyhrát. Každý chce skončit v tabulce co nejvýše, to je pochopitelné, takže maximum v tomhle směru chceme i my. Uvidíme, na co nám to bude stačit.