Foto: lf
Neberte nám naši hru, znělo v Horních Měcholupech

Neberte nám naši hru, znělo v Horních Měcholupech

Na Den české státnosti a za krásného počasí připomínající babí léto se v areálu SK Horní Měcholupy konal tradiční turnaj pořádaný Pražským fotbalovým svazem (PFS) s názvem „Neberte nám naši hru.“

Stejně jako minulé roky se hrálo systémem 3 + 0 na čtyři malé branky a pro některé kluky a holky ročníku narození 2012 a mladší to byl vůbec první turnaj, kterého se ve své fotbalové kariéře zúčastnili. Na druhý letošní turnaj Neberte nám naši hru přijalo pozvání 6 klubů – Bohemians 1905, ČAFC, Háje, Kolovraty, Tempo a Viktoria Žižkov, a jelikož se hrálo na čtyřech hřištích současně, byli zapojeni všichni.

Bylo hezké sledovat, jak malí fotbalisté a mladé fotbalistky sotva stačili doběhnout k rodičům, aby jim vyprávěli, kolik dali zrovna gólů, a už je trenéři svolávali na další zápas. Za 2,5 hodiny zvládly všechny týmy odehrát porci šesti zápasů, prostoje byly minimální. Dohromady padlo více jak 300 gólů a ten první byl oslavován stejně bouřlivě jako ten poslední,“ pochvaloval si spád turnaje Grassroots trenér mládeže OFS David Perl.

Mimo turnajové dění mohli návštěvníci areálu zavítat ke stánku PFS a více se seznámit s projektem Neberte nám naši hru, nebo si odnést upomínkové předměty. „Projekt mimo jiné apeluje na vytváření pozitivní atmosféry od rodičů, prarodičů, sourozenců a všech fanoušků fotbalu, aby si mohly jejich ratolesti vytvářet a užívat hru takovou, jakou sami chtějí. To bylo i tématem přestávkové diskuze, do které jsme se snažili zapojit přítomné rodiče. Probíraly se jak principy a přednosti malého fotbalu, tak i způsoby fandění. Ohlasy na diskuzi byly velice dobré,“ uvedl Tomáš Dostál, manažer PFS.

Po závěrečných zápasech se přešlo k vyhlašování, které - jak je zvykem - nezohledňovalo počet získaných bodů. Vyhlášen byl počet gólů každého týmu a každý účastník si odnesl svou medaili.

„Turnaj Neberte nám naši hru má pevné místo v kalendáři akcí PFS a díky pozitivním reakcím všech zúčastněných víme, že má smysl v tom pokračovat i nadále,“ doplňuje Dostál.


Zúčastěné týmy a počty vstřelených branek (bez pořadí):

Bohemians 1905 – 44 gólů
Tempo (červení) – 50 gólů
Žižkov (červení) – 47 gólů
Tempo (žlutí) – 57 gólů
Žižkov (bílá) – 43 gólů
Kolovraty – 22 gólů
ČAFC – 5 gólů
FC Háje – 54 gólů


Fotografie