Foto: Lukáš Fabián
Začátek školního roku na ZŠ Mládí zpestřila beseda s Jaromírem Blažkem

Začátek školního roku na ZŠ Mládí zpestřila beseda s Jaromírem Blažkem

Tradiční projekt Fotbalových besed, který organizuje Pražský fotbalový svaz (PFS) na základních školách, úspěšně pokračuje také v novém školním roce. Odstartovala ho návštěva na ZŠ Mládí ve Stodůlkách v úterý 2. října.

Také v novém školním roce budou probíhat Fotbalové besedy v lehce upraveném formátu, poté co se napojily na projekt FAČR „Škola v pohybu“. Pro žáky ze stodůlecké základní školy byly připraveny celkem tři vyučovací hodiny plné zábavy a sportu. Zkušení mládežničtí trenéři si pro ně nachystali několik stanovišť, které byly zaměřeny jak na všeobecnou pohybovou průpravu, tak na fotbalové dovednosti.

Žáci i žákyně si všechna cvičení užili - na jejich tvářích bylo vidět nadšení, radost a chuť k pohybu. Trenéři přizpůsobují cvičení specifickým podmínkám a pomůckám každé ze škol, aby se i zdejší pedagogové mohli inspirovat, jakým způsobem lze uspořádat vyučovací hodinu tělesné výchovy.

ZŠ Mládí měla výborné podmínky, ty tak umožnily zařadit do hodiny opravdu různorodá cvičení, což si trenéři pochvalovali. K dalšímu zdokonalení určitě přispěje také materiální vybavení od FAČR, které škola obdržela za účast v projektu.

Po pohybových aktivitách následovala diskuse s fotbalovou osobností. A pozvání tentokrát přijala opravdová legenda českého fotbalu – Jaromír Blažek, brankář s nejvyšším počtem vychytaných nul v české lize, sedminásobný mistr ligy a bronzový medailista z ME 2004. Vlastní show děti uchvátil také několikanásobný mistr Evropy i světa ve freestyle footbagu Jan Weber, který Fotbalové besedy moderuje již třetím rokem. Po velmi živé a inspirativní diskusi s Jaromírem Blažkem následovalo podepisování kartiček.

Kromě nich si děti odnesly i další drobné odměny od PFS, ale také letáčky s kontakty na kluby z nejbližšího okolí dané základní školy. PFS věří, že se podaří nadšení z Fotbalových besed u dětí udržet a promítne se také do nárůstu fotbalové základny.

Pokud se chce do projektu zapojit také vaše škola, vyplňte přihlašovací formulář na webu www.fotbalpraha.cz v sekci Projekty. 


Fotografie