Foto: Pavel Jiřík st.
Přeborová tipovačka: Jak vidí 6. kolo Tomáš Platil z Braníku?
14.09.2018

Přeborová tipovačka: Jak vidí 6. kolo Tomáš Platil z Braníku?

Dosavadní výsledky fotbalistů ABC Braník v Pražská teplárenská přeboru jsou jako noc a den. Nejprve vyloupí hřiště favorizované Dukly Jižní Město, pak doma inkasují devítibrankový výprask od béčka Vyšehradu... "Dukle se proti nám moc nedařilo, nevytvořila si moc šancí, my hráli opravdu ze zabezpečené obrany a týmově se nám podařil dobrý výkon. Bohužel jsme na něj nedokázali navázat v dalším utkání s Vyšehradem a byla z toho ta ostuda," přiznává obránce branického týmu Tomáš Platil (na fotografii v modrém).

Se svými parťáky v odehraných pěti kolech nasbírali zatím pět bodů. "Jsem rád, že nejsme v sestupovém pásmu a doufám, že se tam ani nedostaneme. Myslím, že se zatím herně hledáme a fotbalově se nám tolik nedaří. Máme před sebou hodně práce a věřím, že body s těmi v uvozovkách slabšími týmy uděláme," vzkazuje soupeřům.

Braník o víkendu jede na hřiště dosud neporaženého Újezdu. V šestém kole tak narazí už na třetího přeborového nováčka. "Asi nejlépe z nich je na tom právě Újezd, který vidím určitě do první trojky přeboru. Ale všechny týmy jsou vyrovnané, je úplně jedno, jestli to je nováček, nebo není. Což ukazují i výsledky právě těch nováčků v soutěži," míní.

V minulé sezoně se Braník zachraňoval do posledního kola. A i když to bude náročné, něco podobného by už určitě hráči v bílomodrých dresech zopakovat nechtěli. "Přál bych si, abychom mohli hrát v klidu někde ve středu tabulky, ale přebor je tak vyrovnaný, že každý zápas je opravdu boj a my se s tím musíme porvat a zachránit se," má jasno Platil.

A jak tipuje osmičku víkendových zápasů?

Újezd Praha 4 - Braník, tip: 2
Pro nás to bude strašně těžké utkání. Újezd má velkou kvalitu, o které víme, a nám se úplně herně nedaří. Ale určitě nebudu tipovat, že vyhraje Újezd. Můžeme jen překvapit.

Žižkov B - Dukla JM, tip: 2
Dukla si ze třech zápasů odnesla pouze bod. Mají zkušený, dobrý tým a Žižkov by měli přehrát a vyhrát.

ČAFC - Podolí, tip:1
Čafka mě osobně překvapila. Sbírají nenápadně body a myslím si, že doma proti Podolí, kterému se úplně nedaří, si domácí výhru pohlídají.

Vyšehrad B - Uhelné sklady, tip: 2
Jeden tým nám dal 9 gólů, druhý tým 4 góly. Vyšehrad je šikovný a rychlý, Uhelky jsou zkušený tým, který spolu hraje dlouho. Budou to mít na Vyšehradě hodně náročné, ale věřím, že vítězství tam urvou.

Tempo - Královice, tip: 2
Upřímně, tým Tempa moc neznám. Královice mají šňůru tří výher a myslím, že tahle série bude pokračovat.

Admira B - Přední Kopanina, tip: 2
Kopanina je pro mě jeden z kandidátů na vítěze přeboru, hrají dobrý fotbal. Myslím si, že Admiru porazí.

Motorlet B - Vršovice, tip: 1
Oběma týmům se zatím moc nedaří, ale věřím Motorletu. Doma budou chtít konečně zvítězit.

Třeboradice - Hostivař, tip: 0
Osobně to přeju Hostivaři, protože tam mám pár kamarádů, se kterými jsem hrál. Hostivař bude hrát v bloku a na brejky, které mají opravdu nebezpečné. Věřím, že z toho nějaký gól urvou. Třeboradice určitě nepatří do spodku tabulky a budou si doma chtít spravit chuť. Bude to boj do poslední minuty.


Jak byli úspěšní předchozí tipéři?
1. kolo: Martin Chvátal (ČAFC) 3 správné tipy - 5 špatných
2. kolo: David Hruška (Třeboradice) 1 - 7
3. kolo: Jakub Kaiser (Vršovice) 3 - 5
4. kolo: Pavel Pacovský (Tempo) 4 - 4
5. kolo: Jan Kučera (Hostivař) 3 - 5Související články