Hostivařská rezerva překvapila. Jako trenér vedl tým Tomáš Řepka
05.09.2018

Hostivařská rezerva překvapila. Jako trenér vedl tým Tomáš Řepka

Hostivařské áčko je nováčkem Pražská teplárenská přeboru, teď ale pozornost připoutala klubová rezerva z I. B třídy. Na lavičku totiž při utkání na půdě Čechie Dubeč usedl slavný exsparťanský obránce Tomáš Řepka. „Skončilo to 0:0, všechno bylo bez problémů. Trenér Petr Procházka byl k utkání připraven jako hráč, tak byl na lavičce jako trenér Tomáš,“ komentoval novinku sekretář hostivařského klubu Petr Kovář.

Kde se v hostivařském klubu Tomáš Řepka vzal?
On tady kousek bydlí, tak jsme se dohodli, pomáhá u nás s mládeží a s tréninky. Teď byl poprvé i jako trenér u naší rezervy.

Byla to výjimka, nebo jde o dlouhodobější spolupráci?
Tomáš u nás bude celý podzim. Chodí na tréninky a pomáhá v klubu. Věříme, že to bude i dál všechno v pohodě. Teď při utkání v Dubči to bylo absolutně bez problémů.

Příznivci mohou být zvědaví, zda to v roli kouče zvládne Řepka bez pověstných blikanců. Dohodli jste se na angažmá i kvůli tomu, aby se povedlo přilákat fanoušky?
My jsme tady sparťani, tak jsme byli rádi, že tu máme dalšího sparťana. Je to daleko lepší, než kdyby přišel nějaký slávista. (usměje se) A co se týče fanoušků, tahle situace je nová, moc se o tom, že je Tomáš u nás, zatím neví. Takže je možné, že se na něj v roli trenéra přijdou lidi podívat.

Možná bude čelit i nějakým slovním atakům. Nejspíš pořád platí, že Tomáše Řepku buď můžete milovat, nebo ho prostě nemáte rád...
Zajímavé jméno je to samozřejmě pořád. Je pravda, že u nějakých lidí je teď v nemilosti, nějací přátelé se od něj i odvrátili. Ale my věříme, že všechno bude v pohodě a tahle spolupráce bude přínosem.

V hráčské roli je Tomáš Řepka spojovaný s novým klubem z Čelákovic. Zkoušeli jste, zda by si třeba v budoucnu za Hostivař nezahrál?
Samozřejmě, že jsme to zkoušeli. Ale právě že má Tomáš ten projekt v Čelákovicích. Zatím je registrovaný tam, ale třeba ho v budoucnu přesvědčíme.