Čeští lékaři září na fotbalovém mistrovství světa v Praze. Útočí na čtvrté zlato v řadě
03.07.2018

Díváte se na fotbalové mistrovství světa v Rusku? A závidíte fanouškům, kteří jsou přímo u toho? I v Praze si můžete užít světový šampionát. V hlavním městě se totiž koná MS lékařů. A na rozdíl od profesionálních fotbalistů se Češi na tohle mistrovství dostali, dokonce obhajují zlato! To mimochodem získali již třikrát v řadě. A také tentokrát si Češi vedou skvěle, zatím sbírají jen vítězství.

V areálu Motorletu v Praze se obyčejně chodí na zápasy divize nebo Pražská teplárenská přeboru. Teď je to ale v Jinonicích pořádná sláva, hraje se tam mistrovství světa lékařů (utkání se hrají  i na Uhelných skladech, Zličíně, v Braníku, v Řepích a na Spartě Krč).

O tom, že jde o skvěle obsazený turnaj, nepochybujte. Do hlavního turnaje přijelo 22 mužstev, na akci pro hráče nad 45 let je účastníků méně (pouze tuto kategorii obsadil Kyrgyzstán). Do bojů zasáhlo či zasáhne na osm stovek lékařů. Podmínkou k účasti hráčů v turnaji je lékařský titul. Během zápasů může dojít k odbornému přezkoušení. Nejznámějším hráčem českého výběru je z pohledu příznivců pražského fotbalu Robert Jůzek (na fotografii), útočník Podolí, s nímž právě postoupil do Pražská teplárenská přeboru.

Češi vyhráli v úvodním duelu turnaje nad Argentinou, kdy o vítězství 1:0 rozhodli ve druhé půli. O den později pak tým pořadatelské země zvládl duel s Kazachstánem a vyhrál 2:0, dnes ve třetím duelu domácí výběr přemohl Rusko 1:0.Turnaj vyvrcholí závěrečnými zápasy 7. července.