Dětský fotbalový pohár 2018 má za sebou základní část

Dětský fotbalový pohár 2018 má za sebou základní část

Základní část osmého ročníku Dětského fotbalového poháru je již minulostí. Během dvanácti základních kol se na palubovkách sedmi pražských sportovních hal představilo rekordních 101 týmů! A 24 z nich si vybojovalo postup do semifinálových kol.

Letošní pohárové klání odstartovalo v hale na Třebešíně v polovině ledna. Prvními postupujícími semifinalisty se tehdy staly celky ze ZŠ Kutnohorská a ZŠ Karla Čapka. I v každém z následujících turnajů si vždy dva týmy vybojovaly postup do semifinálového kola. Jsou mezi nimi například vítěz posledních dvou ročníků DFP ze ZŠ Vinoř, který tak má stále šanci dosáhnout na unikátní zlatý hattrick, ale také již tradiční pohároví účastníci jako ZŠ Eden nebo ZŠ Květnového Vítězství.  

V základních kolech se odehrálo celkem 248 utkání, ve kterých padlo neuvěřitelných 880 gólů, což je číslo, které již nyní překonalo celkový počet branek loňského ročníku! „Kromě vysokého množství krásných gólů se může letošní turnaj pochlubit také tím, že se do turnajů zapojilo 46 dívek, což je vzhledem k celkovému počtu 711 hráčů velmi slušné číslo a jsme za něj samozřejmě rádi. Jeden tým byl dokonce čistě dívčí,“ uvedl Jan Gruber, marketingový manažer PFS, který turnaj pořádá.

Čtyřiadvacet postupujících celků bude rozděleno do tří semifinálových kol, ve kterých tak bude jistě k vidění ještě mnoho napínavých utkání. „O třech vítězích základních kol rozhodl až závěrečný penaltový rozstřel a pouze dvě finálová utkání skončila větším než dvoubrankovým rozdílem. To značí, že semifinále budou velmi vyrovnaná,“ doplnil Gruber.

PFS věří, že i ty týmy, které neměly dostatek štěstí a nepostoupily do semifinálových kol, si účast v poháru užily. Každý z účastníků si za své povedené výkony odnesl zasloužené ocenění v podobě medaile a dalších dárečků od PFS.

Všichni jste zváni na semifinálová klání, která startují již 27. 2. v hale Jedenáctka.

Rozpis všech semifinálových kol naleznete zde