Podzimní část projektu Tour de Club se povedla na jedničku

Podzimní část projektu Tour de Club se povedla na jedničku

I na podzim byl realizován jeden z úspěšných projektů Pražského fotbalového svazu s názvem Tour de Club, který si dal za úkol ještě více zintenzivnit vztah mezi amatérskými a profesionálními kluby.

Principem tohoto projektu je návštěva menších klubů mládežnickými trenéry profesionálních fotbalových celků, kteří provádějí ukázkový trénink a předají si místními trenéry své zkušenosti a poznatky. K atraktivitě tomuto projektu přispívá fakt, že se tréninkové jednotky účastní také samotní hráči profesionálních klubů.

Podzimní sezonu projektu Tour de Club, který vydatně podporuje Magistrát hlavního města Prahy, odstartovala návštěva zástupců Sparty v klubu SK Modřany. Sparťanští trenéři si pro zdejší nejmladší kategorii fotbalistů připravili celou řadu zábavných cvičení. Do nich se dokonce zapojili samotní zahraniční hráči prvního týmu Spary, a to Vjačeslav Karavaev a Bogdan Vatajelu, kteří si pochvalovali, jakými dovednostmi zdejší mladí hráči disponují.

Zástupce klubu SK Modřany, Tomáš Vodrážka, byl z akce nadšený. „Velkou radost nám udělali přítomní hráči ze Sparty, kteří u nás zanechali výborný dojem. Chválím také sparťanské trenéry, i díky nim děti odcházely domů s nadšením. Pro celý náš klub to byl obrovský zážitek a děkujeme, že jsme mohli být součástí této úspěšné akce.“

Další trénink si užili mladí fotbalisté z SK Čechie Uhříněves, kam přijela delegace z oblíbeného klubu Bohemians 1905. Nechyběli ani hráči samotného A týmu - Marek Kouba a Rudolf Reiter. „Vzpomínám si, když jsem byl ve věku těchto dětí, tak bylo vždy úžasné, když dorazil nějaký ligový hráč na náš trénink. Šlo vidět, že to kluky tady v Uhříněvsi bavilo a po tréninku za námi chodili pro podpisy. Všichni jsme si to užili,“ řekl Reiter.

Také zhruba čtyřicítka hráčů přípravky Spartaku Kbely zažila na podzim tréninkovou jednotku pod dohledem profesionálních trenérů, kteří tentokrát přijeli z klubu SK Slavia Praha. „Pět našich trenérů si pro děti připravilo zejména cvičení s míčem ke zlepšování dovedností, ale také hru jeden na jednoho se střelbou na bránu,“ říkal Jiří Janeček, šéftrenér přípravek Slavie.

Zástupci i mladí fotbalisté ze Kbel si projekt Tour de Club velmi pochvalovali. Děti s radostí podstoupily celý trénink a užily si jej. Jejich nadšení ještě podpořila účast hráčů ze Slavie – Jakuba Hromady a Jakuba Jugase, kteří se s nimi vyfotili a na závěr rozdali spoustu podpisů. Vít Mrkvička, vedoucí kbelské mládeže, byl s akcí spokojen. „Pro Kbely to byla velká příležitost vidět profíky v akci. Hlavně děti si z ní odnesly velké zkušenosti, které se jim budou v další kariéře hodit.“

Závěrem patří obrovské poděkování všem zúčastněným. Pražským menším klubům, které s nadšením přivítaly profesionály na svých hřištích. Také Spartě, Dukle, Slavii i Bohemians, které pro Tour de Club uvolnily své trenéry a hráče, aby tento projekt podpořily. Díky také pražskému Magistrátu, bez kterého by tento potřebný projekt jen těžko existoval.

Na viděnou v příštím roce!

Kbely TV připravily o projektu Tour de Club pěknou reportáž, podívat se na ni můžete ZDE