Na Ladronce se ukázálo, že i čarodějnice hrají fotbal

Na Ladronce se ukázálo, že i čarodějnice hrají fotbal

Čarodějnice a fotbalový míč. Že to nejde k sobě? Naopak, tradiční akce pro rodiny s dětmi pod záštitou městské části Praha 6 ukázala pravý opak i díky fotbalovému stanovišti Pražského fotbalového svazu. Poslední dubnový den si tak čarodějnice nejrůznějších zjevů mohly fotbal vyzkoušet v jeho plné kráse.

Praha město fotbalu. Tak se jmenuje projekt Pražského fotbalového svazu, který je tento rok pořádán za podpory magistrátu hlavního města Prahy a spadá do projektů – Praha evropské hlavní město sportu 2016.

„Účast fotbalu na pražských rodinných festivalech se stala již naší tradicí a tento rok jsme připravili opět několik novinek. Kromě fotbalového vyžití, důležitých rad, kde a kdy s fotbalem začít, jsme účastníkům akce Čarodějnice na Ladronce přinesli speciální fotokoutek, fotbalový kulečník či soutěž o fotbalové vybavení, která se bude prolínat všemi festivaly, kterých se PFS zúčastní,“ řekl k aktivitě PFS jeho marketingový manažer Jan Gruber.

Praha přináší rodičům a jejich dětem mnoho možností vyžití. Právě rodinné akce podobné Čarodějnicím na Ladronce přinášejí různé druhy náplně volnočasových aktivit na jednom místě a je tak jednodušší se mezi nimi zorientovat a vybrat si.

Pražský fotbalový svaz nezůstává pozadu a takových akcí se aktivně účastní. Mimo prezentaci svých projektů spojených s mládeží, jako je „Dětský fotbalový pohár" či „Neberte nám naši hru", se soustředil zejména na projekt „Můj první klub", jež má za cíl právě rodičům přinést všechny podstatné informace o fotbalových náborech v Praze.

„Máme syna v předškolním věku a překvapil nás, jak celý den na Ladronce běhal s ostatními dětmi za míčem. Hodně ho to baví. Asi ho přihlásíme na nějaké tréninky,“ sdělila své dojmy paní Lenka, které promo team PFS sdělil informace o nejbližším klubu z jejich bydliště - o Bílé Hoře.

Pro Pražský fotbalový svaz se nejedná o poslední akci tohoto druhu, v dalších měsících najdete stanoviště PFS také na akcích zvaných RatolestFest či na Kašpárkohraní. Například na náplavce Rašínova nábřeží se můžete těšit na speciální fotbalové hřiště a na turnaj Neberte nám naši hru pražských přípravkových týmů.

Těšíme se na vás 28. května. Fotbal nás baví!