Měsíc náborů 2015. Školáci míří na fotbalová hřiště

Měsíc náborů 2015. Školáci míří na fotbalová hřiště

Fotbalová asociace České republiky v září spustila kampaň „Můj první gól“, jejíž součástí je i již tradiční „Měsíc náborů“. Jedním z hlavních cílů Pražského fotbalového svazu je neustálé rozšiřování členské základny, a tak akci plně podporuje a aktivně se do ní zapojuje. Stejně jako v září se v květnu letošního roku uskuteční čtyři akce. Školáky a školačky přivítají na hřištích Tempa, Motorletu, ČAFC a Přední Kopaniny.

FAČR v květnu podpoří materiálně i finančně až 80 náborových akcí, které budou organizovány jako sportovní festivaly pro děti z mateřských a základní škol. Děti si na těchto akcích budou moci vyzkoušet různé druhy pohybových dovedností, zahrát si fotbal se svými kamarády, obdrží drobné dárky, ale hlavně budou mít možnost poznat, jak zábavný pohyb může být, a budou mít možnost stát se novým členem Fotbalové asociace České republiky.

V rámci „Měsíce náborů" za podpory FAČR a PFS se v průběhu května uskuteční v Praze čtyři speciální fotbalové eventy, které organizačně zaštítí pražské kluby. Tyto kluby na akci na svém hřišti pozvou MŠ a ZŠ (1. a 2. třída) ze svého okolí, jejichž děti si na několika stanovištích pod dohledem zkušených trenérů budou moci vyzkoušet základní fotbalové dovednosti.

Přehled akcí, které se budou konat v Praze v rámci „Měsíce náborů"

  • 19.5. - Tempo Praha
  • 26.5. - ČAFC Praha
  • 27.5. - FC Přední Kopanina
  • 28.5. - SK Motorlet Praha

Mimo podpory akce „Můj první gól" a pod ní spadající „Měsíc náborů" však bude Pražský fotbalový svaz pokračovat v projektu „Můj první klub". „Prostřednictvím kampaně se snažíme přitáhnout pozornost rodičů směrem k fotbalu při výběru sportu pro své dítě a usnadnit proces přihlášení začínajícího sportovce do fotbalového klubu," říká Dušan Svoboda, předseda Pražského fotbalového svazu.

Stěžejními prvky této snahy jsou především aplikace na webu www.mujprvniklub.cz , díky kterým mohou rodiče podle místa bydliště vyhledat svému dítěti nejbližší fotbalový klub či v náborovém kalendáři najít konkrétní termín náboru daného klubu. Prostřednictvím náborového kalendáře rovněž Pražský fotbalový svaz pomáhá menším klubům, které pokud mají zájem, mohou prezentovat své náborové akce a to včetně různých letáků či plakátů.

Více o akci Měsíc náborů na Můj první klub a Můj první gól.