Foto: Jiří IPSER
Vyšehrad zahazoval šance, nakonec ale šlágr o druhé místo vyhrál. Šemíky vysvobodil dvougólový Prýmas

Vyšehrad zahazoval šance, nakonec ale šlágr o druhé místo vyhrál. Šemíky vysvobodil dvougólový Prýmas

Bitvu o průběžné druhé místo v 5. lize Veolia Pražská teplárenská přeboru ovládl Vyšehrad. V duelu s rezervou třetiligové Aritmy bral tři body za výhru 4:1, když o vítězství rozhodl dvěma trefami Matěj Prýmas. Důležité je i skóre, Aritma B na podzim doma vyhrála 2:0, takže pro Šemíky mluví nyní i vzájemné zápasy.

Asi jste si pořádně oddechli, že zápas dobře dopadl. Přes vaší velkou převahu bylo skóre dlouho těsné, že?
Jsme moc rádi, že jsme nakonec odpor Aritmy B zlomili. Kdo zápas viděl, tak ví, že jsme mohli nastřílet daleko více branek.

V první půli jsme ale dali jen jednu branku a zahazovali jste šance jak na běžícím pásu. Neříkal jste si, že by to mohlo Vyšehrad mrzet?
To jsme si asi říkali všichni, jaké šance my nedáme... Tam byly možnosti, co měly skončit gólem. Ale všechno jsme zahazovali, včetně mě.

Krátce před poločasem soupeř z ojedinělé šance srovnal. Co jste si říkali v kabině o půli?
Bylo samozřejmě nepříjemné, že jsme tu branku takhle před přestávkou dostali, ale atmosféra špatná nebyla. Uvědomovali jsme si, že jsme v utkání lepší a že když budeme pokračovat v naší hře, tak nějakou další branku přidáme.

Měl jste ji na svědomí právě vy, byl ten gól zlomový?
Zápas podle mě zlomil až třetí gól. Ale i ta moje trefa byla důležitá, dostal jsem od spoluhráče krásnou přihrávku před branku, to jsem musel dát. Ale moc důležitá byla hlavně ta třetí branka, Aritma B, když to bylo o gól, sem tam zlobila. Pořád to bylo otevřené.

Velkou důležitost měla i další branka na 4:1, díky ní máte lepší vzájemný zápas a při bodové rovnosti budete před Aritmou B. To je příjemný bonus, že?
Musím říct, že během utkání jsme se o tom na lavičce nebavili, ani nás to nenapadlo. To přišlo až po utkání. A ano, je to fajn. Vždyť Vyšehrad dva roky zpátky přišel o postup kvůli prohranému utkání s Tempem, takže si na to musíme dát pozor.

Je druhé místo teď tou metou, která vás v tabulce zajímá? Máte k němu nejblíže.
Jsme sice nejblíže, ale když se podíváte na tabulku, tak vidíte, že ho nemáme zdaleka jisté a musíme vyhrávat dál, což samozřejmě budeme chtít.

A co takhle myšlenka na to, dostat se ještě před žižkovskou rezervu?
Mají na jaře výbornou sérii, vyhrávají, mají jednu remízu. Uvidíme, co s nimi může udělat výměna trenérů, kterou nikdo nečekal. Třeba nějaké body ztratí a dostaneme šanci. (rozhovor vznikl před zápasem Žižkov B - Tempo B 1:1 - pozn. red.)

Mrzí vás o to víc jarní domácí prohraný zápas s lídrem tabulky?
Vypadli jsme z role na deset minut a dostali jsme dva góly, pak už jsme s tím zápasem bohužel nedokázali nic udělat. Samozřejmě, kdybychom v tom utkání neprohráli, bylo by to jinak. Ale někdy vám fotbal dá, jindy sebere…

Dal jste dva góly, poděkovali vám tradiční střelci, že jste Vyšehrad proti Aritmě B vysvobodil?
Já jsem rád, že jsem góly dal. Pár branek už jsem v sezoně vstřelil, ale je to můj první dvougólový zápas. Ale obecně platí, že jsme rádi, že se povedlo tenhle zápas zvládnout. Od střílení branek jsou na Vyšehradě jiní, to platí.

Vyhráli jste 4:1, trenér Aritmy B určil gólmana jako nejlepšího hráče jejich týmu. Překvapilo vás to?
Vůbec se tomu nedivím, fakt jsme měli obrovské množství šancí a on toho hodně pochytal a podržel je.

Poslední otázka musí směřovat k tomu, že se může objevit šance na postup třeba i z druhého místa. Co byste říkal na posun do čtvrté ligy?
Co se týče týmu, tak za kluky a Vyšehrad mluvit nemůžu. Za sebe říkám, že bych i čtvrtou ligu klidně a rád zkusil.



Fotografie

Související články