Uhříněves se pokouší zastavit sérii porážek, trenér Svoboda skončil, tým vede Kovařík
Uhříněves výsledkově tápe, týmu se nedaří a je u dna tabulky, když za třináct kol bral jen jednu výhru, další tři body za nerozhodné výsledky. „Proto se trenér Svoboda sám rozhodl skončit, aby došlo k nějaké změně a dal tak týmu impulz. Trenér odešel na vlastní žádost,“ komentuje trenérskou změnu Kovařík.
Toho čekala ostrá premiéra na lavičce áčka v roli kouče proti rezervě Žižkova (1:4), tedy týmu, který patří mezi největší aspiranty na postup. „Chtěl jsem pomoci, trenérsky jsem dělal rezervu. O tom, co bude dál, se pobavíme po konci podzimu. Teď je hlavní, abychom se pokusili udělat nějaké body, ale bude to složité. Máme i hodně zraněných,“ konstatoval nový kouč posledního mužstva přeborové tabulky.
Trenérsky si tedy ve zbytku podzimu stříhne Kovařík trenérské dvojboje. „Bude to asi náročnější, ale u béčka jsem s trenérem Hegedüsem, zvládneme to,“ uvedl.
Do konce podzimu v přeboru zbývají dvě kola. Uhříněves se představí na Admiře B a následně program uzavře domácím duelem s Kolovraty. „Na Admiře to čekáme pořádně těžké. Jejich áčko hraje dřív, takže musíme být připraveni, že za rezervu půjdou i hráči prvního týmu. Ale budeme bojovat,“ slíbil trenér Čechie.