Dozvuky Pražská teplárenská přeboru: Tucet utkání přinesl osm či víc gólů
02.07.2024

Celkem 12 z 240 přeborových utkání v sezóně 2023/2024 přineslo brankové hody v podobě alespoň osmi nebo i více gólových tref. To je v průměru každé dvacáté utkání.

Doslova nevídaný počet třinácti branek padl v utkání 6. kola, kdy Tempo prostě rozbombardovalo Královice 12:1, přičemž Sedlář a J. Klouček se vyznamenali hattrickem.

Deset branek viděli diváci v 7. kole, kdy nováček ze Střešovic obdržel na své trávě lekci od Tempa v podobě debaklu 2:8. V 10. kole stejným poměrem 8:2 Vyšehrad rozstřílel Žižkov B, přičemž hattrick si připsal vyšehradský Heřman. Ve 22. kole utrpěly Kolovraty v domácím prostředí nakládačku 3:7 od Přední Kopaniny, o což se 4 góly zasloužil kopaninský kanonýr Ptáček.

Devět gólů uznali rozhodčí v utkání 1. kola, kdy Třeboradice zdolaly Duklu JM 5:4, když v poločase vedly už 5:1. Dále pak v duelu 10. kola, kdy Kolovraty porazily Třeboradice 6:3 a P. Klouček vstřelil 3 branky. V 18. kole podlehl Žižkov B doma Královicím 4:5 a ve 30. kole zdeptala Přední Kopanina Dolní Chabry výsledkem 8:1, k čemuž 4 góly přispěl už zmíněný střelec Ptáček.

Osm branek viděli diváci v utkání 4. kola, kdy D. Chabry, nováček přeboru, padl doma s Duklou JM 3:5, třebaže o poločase vedl 3:2. Stejným výsledkem 3:5 nováček z Braníka prohrál ve svém hájemství ve 14. kole s Kolovraty. Ve 24. kole uštědřil Motorlet B „tenisovou“ porážku 6:2 Dolním Chabrům a konečně v závěrečném 16. kole zničilo Tempo v derby Prahy 4 Vyšehrad na jeho UMT poměrem 6:2.

Přehled utkání s nejméně osmi vstřelenými góly

1. kolo: Třeboradice - Dukla JM 5:4 (5:1)
4. kolo: D. Chabry - Dukla JM 3:5 (3:2)
6. kolo: Tempo - Královice 12:1 (5:1), Sedlář a J. Klouček 3
7. kolo: Střešovice - Tempo 2:8 (1:4)
10. kolo: Kolovraty - Třeboradice 6:3 (2:3), P. Klouček 3
10. kolo: Vyšehrad - Žižkov B 8:2 (2:0), Heřman 3
14. kolo: Braník - Kolovraty 3:5 (1:2)
18. kolo: Žižkov B - Královice 4:5 (3:1)
22. kolo: Kolovraty - FCPK 3:7 (0:2), Ptáček 4
24. kolo: Motorlet B - D. Chabry 6:2 (3:1)
30. kolo: FCPK - D. Chabry 8:1 (3:0), Ptáček 4
16. kolo: Vyšehrad - Tempo 2:6 (1:2)

Šest bezbrankových remíz
Naopak výsledkem 0:0, kdy se diváci marně těšili aspoň na jednu gólovou trefu, skončila utkání 5. kola ČAFC - Podolí, 6. kola Podolí - Přední Kopanina, 10. kola Uhříněves - D. Chabry, 17. kola Podolí - Tempo, 22. kola Uhříněves - Třeboradice a konečně 30. kola Tempo - Uhříněves. To je v průměru každé 40. utkání. Nepřehlédněme, že tři z těchto šesti bezgólových remíz uhrály sestoupivší Podolí a také uhříněveská Čechie.