Foto: Jiří IPSER
Meteor zvládl těžkou sezonu. Trenéra Fíčka potěšila produktivní ofenziva, do přípravy se vrací střelec Krůta

Meteor zvládl těžkou sezonu. Trenéra Fíčka potěšila produktivní ofenziva, do přípravy se vrací střelec Krůta

Pořádně těžkou sezonu má za sebou divizní Meteor. Libeňský klub ale všechno zvládl velmi slušně a bere v konečném účtování pátou příčku. Ve skupině B za sebou nechal i dva rivaly z hlavního města - Újezd Praha 4 i Admiru B. Během jara našel i nového šéfa klubu, kdy Miloslava Volfa, jenž vedl zelenobílé osmadvacet let, vystřídal Ondřej Lněnička. „Byla to nesmírně těžká sezona ve všech směrech, takže jsme s pátým místem spokojení,“ konstatuje Jan Fíček, trenér a klubová legenda.

Začněme fotbalem. Podzim jste končili sérií sedmi výher, byli jste třetí. Na konci je Meteor pátý, jaká ta uplynulá sezona byla?
Fotbalově jsme spokojení, a to i s hrou. Samozřejmě vnímám, že vždycky je co zlepšovat. A taky se nám nepovedl konec sezony, kdy jsme prohráli čtyři z pěti utkání. A poslední zápas jsme zkazili úplně, protože jsme dostali pět branek. To nám samozřejmě pokazilo dojem. Ale celkově máme 48 bodů, to je dobré.

Jako bývalý vynikající kanonýr jste musel být nadšený, jak to šlo vašim svěřencům směrem dopředu, že?
To určitě ano, dali jsme šedesát branek, to je průměr dva vstřelené góly na utkání, s ofenzivou jsem spokojený. Na druhou stranu jsme dostali dvaapadesát branek, to je hodně a na tom určitě budeme chtít zapracovat. Tohle číslo je moc vysoké.

Takže na utkáních Meteoru není nuda, fanoušci se baví.
Já doufám, že se baví i hráči. O to nám jde. Snažíme se hrát ofenzivně, aby to kluky bavilo. Vždyť nehrajeme profesionální soutěž, kluci mají svoje práce, školy, chceme, aby se to líbilo. Nehráli jsme o postup, ale také jsme nebojovali o udržení, při tom všem, čím jsme si prošli, to bereme. Chtěli jsme hrát pohledný a technický fotbal.

Zjevně narážíte na vynucené střídání v čele klubu a zdravotní trable dlouholetého šéfa klubu, že?
Přesně tak. Bylo to hodně složité, ale kluci všechno vzali bez remcání. Samozřejmě, že ty problémy šéfa klubu Meteor zasáhly. Došlo ke změnám, je nový předseda, pětičlenný výbor, není to o jednom člověku. Byly to těžké chvíle i kvůli mojí rodině, poznával jsem nové věci. Ale ustáli jsme to. Jak jsem říkal, kluci se kousli a tři týmy, které byly na jaře na padáka, se zachránily. Pořád je toho hodně k řešení, bylo a je před námi hodně schůzek. Ale jsem Meteorák, taky jsem v klubu snad pětadvacet let, je to srdeční záležitost.

Je na co navazovat. Pod vedením šéfa Volfa se udělal kus práce.
Přesně tak. Povedlo se obrovské penzum věcí, vyzdvihl bych i práci pana Stehlíka. Určitě na to všechno chceme navázat, pracuje se na tom, aby se dodělalo klubové zázemí v areálu na Štěpničné. Udělalo se hodně práce ohledně mládeže, kdy ještě před čtyřmi lety byl Meteor ohledně mládeže klubem, který držel krok se Spartou a Slavií. Pak byly taky samozřejmě věci, co se nepovedly, když tam byly dva sestupy dorostu, ale i to k fotbalu patří.

Ve čtvrtek byl losovací aktiv soutěží pro Čechy, co říkáte na los? Ve skupině B se potkáte hned se čtyřmi soupeři z hlavního města. Mimochodem byli jste ve skupině B nejlepším pražským celkem...
Že jsme byli nejlepší z pražských klubů v béčku nás samozřejmě těší. A směrem k nové sezoně: bude hodně derby, což je dobré pro fanoušky. Máme tam nováčky Přední Kopaninu a Tempo, stejně jako tradiční Admiru B a Újezd Praha 4. Ty zápasy budou mít náboj.

Jak se promění v létě kádr, počítám, že mladý tým moc měnit nemusíte, ne?
Řekl bych, že tak z devadesáti procent zůstane kádr stejný. V přípravě dostanou šanci tři dorostenci na zkoušku. Naopak Zelenka je na zkoušce v druholigové Opavě. Tak uvidíme, jak to dopadne. Jestli se pak udělá jedna posila, možné to je. Vlastně ještě jednu novinku máme. Mám obrovskou radost, že se do přípravy po dlouhé době vrací útočník Krůta. Má za sebou operace křížového vazu. Je mi jasné, že po té pauze se do toho nedostane za měsíc. Ale byl to náš klíčový hráč a jsme rádi, že je zpátky.Související články