Foto: Nikol Kuncová
Neprůstřelný gólman Aritmy Roub to nandal konkurenci. Nechal za sebou i nejlepší gólmany v Česku

Neprůstřelný gólman Aritmy Roub to nandal konkurenci. Nechal za sebou i nejlepší gólmany v Česku

Čtrnáct čistých kont v divizi, k tomu další dvě za rezervu v baráži. Brankář Aritmy David Roub je na sebe pořádně pyšný. V počtu udržených čistých kont to nandal i brankářským kolegům v nejvyšší soutěži. Sám si báječnou sezonu náramně užíval, ale tvrdí, že je vždycky šance mít ještě lepší čísla. „Byla to ale opravdu povedená sezona,“ usměje se.

Čtrnáct vychytaných nul, to zní až neuvěřitelně, co?
Je to krásné číslo. Před prvním zápasem by mě nenapadlo, že by se něco podobného mohlo povést. Je to však vizitka celého týmu a naší dobře odvedené práce.

Povedlo se vám někdy něco podobného?
To rozhodně ne. Nevybavuji si sezonu, kde bych se k takovému číslu přiblížil. V minulé sezoně se mi podařilo něco kolem 8 čistých kont, jestli si dobře pamatuju. Z tohoto pohledu to byla opravdu povedená sezona.

Jaké jste měl ohlasy?
V celku jenom pozitivní. Občas jsem slyšel, že na těch patnáct už jsem to mohl dotáhnout, ale to bylo myšleno ze srandy.

Nuly se ve statistikách webu fotbalpraha.cz počítají gólmanům ze všech soutěží od přeboru výše, co se hrají v Praze. Porazil jste Vindahla, Staňka... Dá se tohle ještě vůbec překonat?
Dle mého názoru jsou toto dva nejlepší gólmani v Česku, umístit se před nimi v tomto žebříčku potěší. Na druhou stranu: pokaždé je co překonávat. V divizi za sezonu odehrajeme třicet utkání, takže prostoru na zlepšení tam je stále dost.

Platíte za nuly něco do kasy, nebo spíš dostáváte odměny?
Největší odměnou je čisté konto samo o sobě a pocit po zápase, že jsme ho s týmem společně zvládli z defenzivního hlediska nejlépe, jak jsme mohli. Do kasy nic neplatím, ale je pravda, že v kabině už se kluci začali bavit, že čisté konto přidají do pokutovníku.

Čím si vysvětlujete, že se povedlo takhle zavřít branku? Kdysi byl k vidění prešovský beton, nahradil ho vokovický?
Hru máme postavenou na kvalitní defenzivě, ale betonem bych to určitě nenazýval. V mnoha zápasech jsme byli my, kdo určoval tempo. Za příklad můžu dát hned několik domácích zápasů z jarní části, kdy jsme vyhráli rozdílem tří a více branek.

Další dvě nuly jste si připsal v baráži, co vy na to, že bude béčko přeborové?
S klukama z áčka, se kterýma jsme šli pomoct do baráže, jsme rádi, že se to povedlo. V přeboru jsou kvalitnější soupeři než v I. A třídě, takže to pomůže klukům z rezervy v jejich fotbalovém růstu a třeba budou mít blíže do áčka.

Jestli se nepletu fanoušci vyvolávali vaše jméno a chtěli, ať si jdete kopnout penaltu... Mrzelo vás, že jste nešel?
Ano, ano, náš věrný kotel vyvolával moje jméno. Já ale mám k penaltám v zápase respekt. V mládeži jsem takhle párkrát neproměnil, takže jsem to radši přenechal povolanějším.

Aritma skončila v divizi druhá, když se bude chtít polepšit, tak už z toho musí být postup, že?
Záleží, jak na to budeme nahlížet. Pokud to budeme brát z hlediska postavení v tabulce, tak jediná možnost na zlepšení je první místo, to ano. Z hlediska bodů je stále ještě možnost vylepšovat a s více body můžeme v budoucnu skončit tabulkově hůř, to záleží i na soupeřích a na tom, jak se jim povede.

A co vaše plány? Neprůstřelnost musela zaujmout jistě i soupeře, nepřišla třeba nabídka z vyšší soutěže?
Žádnou konkrétní nabídku jsem nedostal, takže momentálně si užívám hlavně volno po dlouhé a náročné sezoně.

Měl byste o vyšší soutěž zájem?
Člověk by se dle mého měl chtít neustále posouvat. Myslím si, že většina mladých kluků v divizi by si ráda vyzkoušela i vyšší soutěž.

A co takhle vyšší soutěž s Aritmou?
To je ten nejlepší scénář. V kabině máme momentálně skvělou partu, rozumíme si na hřišti i mimo něj. Dostat se s klukama do vyšší soutěže, to by bylo skvělé.

Chvíli to vypadalo, že si zahrajete po dlouhých letech divizní derby s Přední Kopaninou, která je nakonec v divizní skupině B, vy jste v áčku. Štve vás to?
Zápas proti Kopanině jsem s Aritmou ještě nezažil. Párkrát jsem tam hrál v mládeži a už tam to byly velmi náročné zápasy. Kopanina výhrou double ukázala, že má velkou kvalitu. Navíc je mezi Aritmou a Kopaninou určitá rivalita z pohledu, jaký kousek od sebe oba týmy mají své hřiště. Já osobně se nikdy nesoustředím na soupeře před zápasem, ale hlavně na sebe. 

Trenéři na Aritmě jsou asi rádi, protože se prý proti Kopanině moc nedaří...
Jak říkám, osobně jsem to nezažil, ale z toho, co jsem slyšel, tak ta bilance není pro Aritmu příliš lichotivá. Fotografie

Související články