Foto: Nikol Kuncová
Překvapení pro Tempo: tým ze Lhotky se dodatečně posouvá do divize, v přeboru tak zůstává Uhříněves

Překvapení pro Tempo: tým ze Lhotky se dodatečně posouvá do divize, v přeboru tak zůstává Uhříněves

V posledním kole Pražská teplárenská přeboru vyhrálo Tempo na Vyšehradě a zajistilo si konečnou druhou příčku. V tu chvíli vše vypadalo tak, že tým ze Lhotky skončí těsně před branou postupu do divize, o němž před startem sezony snil. Nakonec ale administrativní změny a s nimi spojené posuny poslaly svěřence kouče Petra Vanka také do čtvrté nejvyšší soutěže. „V posledních dnech už jsme měli nějaké náznaky, že se to může stát,“ říká Libor Koubek, místopředseda klubu. Tento posun má vliv i na přebor, v němž se po postupu Tempa zachránila Uhříněves.

Při prvním doplňování počtu účastníků divize na Tempo ale ještě nedošlo, že?
Přesně tak, jako první do divize poskočil Petřín Plzeň, když odmítly postup Poříčany. To jsem si myslel, že už máme smůlu, že k dalším posunům už nedojde. Ale pak přišla věc okolo Robstavu a třetí liga se doplňovala podruhé, aby byly obě skupiny se 17 týmy. Kladno se posunulo do ČFL a do divize mohlo jít Tempo.

Co se pro vás posunem do vysněné čtvrté nejvyšší soutěže změní?
Připravovat se budeme pořád stejně. Na celostátní soutěže jsme zvyklí z mládežnických kategorií. Kluci jsou zvyklí, že se na zápasy jezdí mimo Prahu. V áčku jsou kluci, co tyhle soutěže hráli, takže to nebude nic nového. Postupem do divize se nám všem v Tempu splnil sen, po kterém jsme toužili. Samozřejmě by bylo lepší soutěž vyhrát, ale když se objevila šance, tak jsme se stejně posunuli výš.

Ještě větší cenu tak má poslední výhra na půdě Vyšehradu v Pražská teplárenská přeboru, která vás před Šemíky poslala na druhou příčku, že?
Druhé místo bylo super, bylo naším cílem ho uhrát. A máte pravdu, výhra na Vyšehradě nám dala vlastně tuhle šanci postoupit dodatečně do divize. Zase se ukázalo, že je vždycky třeba bojovat až do konce. I to druhé místo byl historický úspěch a teď je to ještě lepší. Budeme v divizi.

Tempo už na startu sezony deklarovalo, že by do divize chtělo. Takže jste v cíli...
Divize byla z naší strany chtěná soutěž. Je to vrchol té naší současné pyramidy soutěží, má skvělou úroveň a moc se výš těšíme. Dovolím si ale říct, že týmy z horní poloviny přeboru mají v řadě případů divizní úroveň. Je to pro nás ohromné plus i v tom, že kluci, co vycházeli z dorostu, tak chtěli hrát celostátní soutěže. Takže uvažovali o odchodu, teď jim dáme tuhle možnost v Tempu.

Uspořádáte dodatečnou oslavu postupu?
Je to největší úspěch v historii klubu. Vím, že kluci nějakou oslavu plánují, už jsem něco zaznamenal.

Jak moc to změní plány ohledně doplnění či posílení týmu?
U nás se nic nemění. Dorostlo nám zase šest, sedm dorostenců. Primárně chceme hrát soutěž s našimi kluky, co si divizi vykopali. A co se týče posil z venku, když se objeví nějaká zajímavá možnost získat hráče, třeba ji využijeme. Uvidíme.

Zařazeni jste byli do divizní skupiny B, kde se to jen hemží pražskými celky. Co na to říkáte?
Že je to skvělé. Je tam Meteor, Přední Kopanina, Újezd Praha 4 a Admira B.

Co na to říkal trenér Vanko?
Já jsem před ním trochu tajil, že je náš posun do divize ve hře. Nechtěl jsem, aby se to rozkřiklo mezi lidmi. Kdyby to nedopadlo, tak by bylo zklamání obrovské. Teď bude obrovská radost.

Změní se něco ohledně přípravy, začnete v jiném termínu?
Začít jsme měli 15. července. Jestli se něco bude měnit, tak v řádu dní, nic zásadního to nebude.


Vysvětlení k postupu ŘKČ – rozšíření obou skupin ČFL na 17 účastníků
Dne 12. 6. 2024 rozhodl Výkonný výbor FAČR o převodu práv a povinností k soutěži ČFL A z FK ROBSTAV na TJ Přeštice, neboť původní převod práv a povinností k této soutěži byl dle smlouvy uzavřené mezi účastníky časově omezen do 30. června 2024. Oddíl TJ Přeštice následně své A-mužstvo mužů přihlásil do divize. FK ROBSTAV zároveň právo účastnit se soutěže ČFL ztratil. Dne 26. 6. 2024 bylo ovšem FAČR doručeno usnesení Městského soudu v Praze o nařízení předběžného opatření, kterým se FAČR ukládá povinnost zařadit FK ROBSTAV do rozlosování soutěže ČFL A na aktivu konaném dne 27. 6. 2024. V souladu s rozhodnutím soudu je tak FAČR povinna do šestnáctičlenné soutěže prozatímně doplnit sedmnácté družstvo (FK ROBSTAV) s tím, že není jisté, zda a kdy bude rozhodnuto o odvolání proti tomuto usnesení soudu, kterému se FAČR pochopitelně bude aktivně bránit tak, aby bylo potvrzeno rozhodnutí VV FAČR ze dne 12. 6. 2024. Do skupiny B ČFL se posouvá dodatečně SK Kladno. Hrát se tak bude se 17 týmy v každé ze skupin. V návaznosti na uvolněné místo v divizi se do vyšší soutěže posunul i druhý tým Pražská teplárenská přeboru FC Tempo.

Ve skupině A ČFL budou hlavní město reprezentovat: Admira, Motorlet, Loko Vltavín, Bohemians B, Dukla B
V divizní skupině A bude mít Praha jediného zástupce: Aritmu
V divizní skupině B naopak bude pět celků z metropole: Újezd Praha 4, Admira B, Meteor, Přední Kopanina, FC Tempo.