Foto: Pavel Jiřík st.
Záchranářské nervy se rezervě Admiry vyhnuly. Všechno do sebe zapadlo, systém se třemi stopery chce čas, tvrdí trenér Gregor

Záchranářské nervy se rezervě Admiry vyhnuly. Všechno do sebe zapadlo, systém se třemi stopery chce čas, tvrdí trenér Gregor

Vydařený comeback. Trenér Pavel Gregor se v zimě vrátil na lavičku Admiry B a čekalo se, zda se jeho svěřencům povede udržet čtvrtou nejvyšší soutěž. Po výsledkově rozpačitém rozjezdu staronový kouč týmu z Kobylis napumpoval do rezervy černobílých své představy o tom, jak to má na hřišti vypadat. A z posledních deseti kol pak jeho tým prohrál jen jednou. I to ale Gregora mrzí. „Cílem bude i tentokrát vyhnout se záchraně a budeme chtít posouvat hráče směrem k áčku,“ plánuje.

Jedenácté místo a pohodová záchrana. Když jste přicházel, čekaly se velké záchranářské nervy, že?
Všichni jsme moc rádi, že to takhle dopadlo a zachránili jsme se s předstihem. Tvrdě jsme pracovali celou zimu a nakonec přišla i odměna. Věděli jsme, že nový herní systém bude potřebovat čas, muselo do sebe všechno zapadnout.

Na startu jara vám ale asi úplně dobře nebylo, derby s Meteorem se sice vyhrálo, ale přišly čtyři porážky. Znervózněl jste?
Meteor jsme porazili 3:0, ale byla to taková souhra řady věcí než naší dobré formy. Věděli jsme, že máme před sebou ještě pořádnou porci práce, než se posuneme tam, kam bych si přál. Další čtyři zápasy mi to potvrdily. Nebylo to výsledkově příjemné, ale viděl jsem, že se kluci každým zápasem zlepšují. Takže jsem nepropadal panice.

Co bylo zlomovým okamžikem?
Byl to získaný bod s Hřebčí a také remíza s nakonec postupujícím Chomutovem. Tam se to zlomilo, všichni jsme cítili, že jdeme správnou cestou a na tyhle výsledky se nám podařilo navázat.

Co se muselo změnit, aby tým začal šlapat?
Zapracovali jsme na jiném stylu bránění a dá se říct i na jiném stylu hry. Přechod na systém se třemi stopery chce čas, automatismy si musí sednout. A po těchto zmíněných zápasech do sebe všechno krásně zapadlo. Začali jsme skvěle bránit a být nebezpeční z rychlých protiútoků.

Při těch porážkách z úvodu jara nemuselo být jednoduché přesvědčit hráče a udržet je na své straně, ne?
Je obdivuhodné, že kluci dál poctivě trénovali a věřilo se systému, který jsme chtěli hrát. Nikdo neřekl jediné slovíčko, že by se třeba mělo hrát jinak. Ti, co mě znali z předchozího angažmá, věděli, že vítězství přijdou.

Za posledních deset zápasů jste prohráli jen jednou, v Českém Brodě. Jak vás znám, tak i tahle porážka vás štve, co?
Vlastně posledním útokem toho utkání jsme ztratili remízu. Naštěstí neměla vlil na naše setrvání v soutěži. Ale všichni jsme viděli, že každá lehkomyslnost se může nevyplatit, že vás může přijít draho.

Jak to bylo s posilováním rezervy hráči A týmu? V minulosti se v zákulisí povídalo, že tohle úplně nefungovalo.
Co se týče hráčů z A týmu, v drtivé většině k nám přišli hráči, co nenastupovali stabilně za áčko, neměli tam patřičnou minutáž. Musím říct, že u nás ale do týmu skvěle zapadli a odváděli dobrou práci. A jak to fungovalo? Velké poděkování trenérovi áčka Peřinovi, spolupráce mezi námi je na vysoké úrovni. My se snažíme pracovat s mladými hráči v béčku tak, aby byli schopní naskočit za první tým a pomoci.

To se vcelku při velké marodce v A týmu dařilo. Udělalo vám to radost?
Vždycky potěší, když vidíte, že jsou kluci schopní, byť třeba někdy na chvilku, naskočit. A když Petr Marek, stabilní hráč béčka, rozhodl o výhře na půdě Bohemians B, tak to byla paráda. Věřím, že budeme dál pokračovat v téhle práci, připravíme se na novou sezonu v odpovídající kondici a budeme se snažit dál pracovat na taktické vyspělosti.

Jarními výsledky jste si na sebe upletli bič, že?
Divize je obrovsky těžká soutěž, která vám nic neodpustí. Věřím, že kádr zůstane víceméně beze změn a budeme silnější než na jaře. Cílem bude vyhnout se samozřejmě boji o záchranu a samozřejmě budeme chtít posouvat hráče, aby o nich uvažoval trenér prvního týmu.

K derby s Meteorem a Újezdem Praha 4 přibude i to s Přední Kopaninou. Co vy na to?
Zápasy s Meteorem a Újezdem Praha 4 mají vždy skvělou kvalitu a je tam obrovské napětí. Pokud k těmto zápasů ještě bude derby s Přední Kopaninou, tak to bude skvělá zpráva.

Když jsme mluvili o změnách v týmu, nesáhnete po zkušeném Janu Martinicovi, který ukončil kariéru v áčku?
Myslím, že Honza má za sebou krásných šestadvacet let v Admiře. Klub má v srdci, rozhodl se uzavřít svou kapitolu v A týmu. On má navíc svoje povinnosti ve Spartě a je rovněž skvělým tátou.

Pomalu končí červen, čeká vás volno, ale kdy se znovu pustíte do práce?
Třináctého července začínáme minisoustředěním v areálu Admiry. Do přípravy se zapojí tři kluci z dorostu a bude záležet jen na nich, jak se prosadí. Pokračuje i Jirka Kurek. V klíčových zápasech hrál opravdu dobře a je to skvělá prodloužená ruka trenéra. Skvěle se stará o mužstvo, je perfektní.Související články