Foto: Jiří IPSER
VIDEO: Baráž poslala do přeboru Aritmu B a Kunratice. Do I. A třídy padají Uhříněves s Královicemi
23.06.2024

VIDEO: Baráž poslala do přeboru Aritmu B a Kunratice. Do I. A třídy padají Uhříněves s Královicemi

Oba zástupci I. A třídy se vyšvihli z baráže o soutěž výš. Béčko Aritmy po úvodní domácí výhře 4:0 nad Uhříněvsí zvládlo i odvetu na půdě soupeře, kde vyhrálo 2:0. Kunratice si oslavu 100 let od založení výrazně zpříjemnily výhrou 4:1 nad Královicemi, která je v součtu s vítězstvím 4:3 ze hřiště protivníka rovněž posílá do Pražská teplárenská přeboru.

SK Čechie Uhříněves – SK Aritma Praha B 0:2 (0:1)
Branky: 43. Záhoř, 64. Bedrna z penalty. ŽK: 24. Mazanec, 40. Nejeschleba, 70. Vaněk – 24. Tošnar. Rozhodčí: Zelený – Havel, Průša. Diváků: 165.
Uhříněves: Jevčák – Bobek, Chadim (6. Vácha), Podvín, P. Hrubý – Aust, Mazanec (78. Seniv), Vaněk, Nejeschleba, Kříž (55. Pergl) – J. Svoboda (78. Stonawski). Trenér: Martin Svoboda.
Aritma B: Roub – Záhoř (78. Zerner), Bedrna, Škoch, Löffler – Hagino (46. M. Havlíček), J. Mareš (78. Šlégr), Pavlovský, Jakoubek (68. Dragošek) – Tošnar, V. Musil (68. Kortiš). Trenér: Josef Prokeš.

Ohlasy utkání
Martin Svoboda (Uhříněves): I ve druhém utkání proti nám stál skvěle připravený soupeř. Bylo vidět, že Pepa Prokeš odvedl během sezony výbornou práci a dokázal svůj tým kvalitně nachystat na baráž. Je vidět, že trenér může pomýšlet víc než na B tým. Nám se opět nepodařilo vstřelit branku, dostali jsme se spíše do náznaků šancí. Naopak jsme hloupě inkasovali, a proto odcházíme z baráže zaslouženě jako poražení. Přesto chci poděkovat všem, kdo se na sezoně podíleli – v první řadě lidem, kteří se o fotbal v Uhříněvsi starají v pozadí. Hráči kolikrát ani nemohou vnímat, jaká práce je za vším servisem a perfektně nachystaným zázemím. Klub s areálem a obecně podmínkami, jaké Uhříněves má, si zaslouží hrát v přeboru. Věřím, že společně s hráči nastartujeme v příštím ročníku novou kapitolu a já osobně udělám vše pro to, abychom tým vrátili zpět do nejvyšší pražské soutěže.
Josef Prokeš (Aritma B): Druhý zápas jsme opět zvládli velmi dobře takticky, kdy jsme svým způsobem kontrolovali vývoj utkání přesně tak, jak jsme si řekli a jak jsme vzhledem k prvnímu výsledku chtěli. Na konci první půle jsme se prosadili po centru a de facto rozhodli celý dvojzápas. Druhá půle se už spíše dohrávala a my jsme se ještě prosadili z pokutového kopu. Po zásluze jsme si užili oslavy postupu.

Nejlepší hráč SK Čechie Uhříněves: Michal Vaněk
Nejlepší hráč SK Aritma Praha B: celý tým v čele s Jakubem Záhořem

První zápas 0:4, do Pražská teplárenská přeboru postupuje Aritma B.

SK Slovan Kunratice – TJ Sokol Královice 4:1 (2:1)
Branky: 3. Kadla, 22. Nwogu, 53. vlastní Malík, 74. Dratva – 24. Leibl. ŽK: 67. Hudzieczek (SK Slovan Kunratice). Rozhodčí: Šaróka – Kučera, Sýkora. Diváků: 500.
Kunratice: Valašík – Holas, Hudzieczek, Řezáč, Kadla (73. D. Jíra) – Bělčický – Stýblo, Freiman (77.Kanka), Přibyl, Begič – Nwogu (66. Dratva). Trenér: Ondřej Hatina.
Královice: Drahorád – Šemro, Lády, Malík – Síkora, Vacík – Semančík, Leibl, V. Hruška (73. Staněk), K. Kučera – Trnka. Trenér: René Ollé.

Ohlasy utkání
Ondřej Hatina (Kunratice): K sobotnímu odvetnému barážovému utkání jsme nastoupili v téže sestavě jako ve středu s tím, že budeme vycházet ze zajištěné obrany a uvidíme, s čím se bude chtít vytáhnout tým Královic. Dle očekávání bylo od první minuty vidět jejich rozestavení na tři obránce se záměrem na nás co nejdříve udeřit, což se jim v první minutě po zaváhání jednoho z našich stoperů málem podařilo. Naštěstí ke změně skóre nedošlo, a tak jsme hned z protiútoku skórovali my. Netrvalo to dlouho a náš tým před výbornou atmosférou, díky všem divákům, udeřil podruhé. Tím jsme samozřejmě věděli, že naše šance na vítězné utkání se vyvíjí pro nás radostněji než pro soupeře, a tak se hra dostala pod naši režii, kdy jsme sbírali odražené míče, byli rychlejší v dostupování, v nabídce na balon, a samozřejmě v zakončení. Ještě na chvíli jsme po pár vteřinách zasmutnili, když soupeř náhodným gólem při použití silného větru loboval našeho brankáře, ale klid nám dodávala naše předváděná hra. Nakonec jsme ještě přidali dva gól. Nyní bych chtěl poděkovat všem v celém týmu, ať realizačnímu týmu, či hráčům, za neskutečně odevzdaný boj o přední příčky s konečným postupem do přeboru, kde nás ovšem čeká nelehká práce.
René Ollé (Královice): V zápase jsme neukázali téměř nic a všichni jsou rádi, že tato sezona je u konce. Bohužel skončila neúspěchem, pod kterým jsem podepsán a po dlouhých letech sestupují Královice do 1. A třídy. Bohužel série špatných výsledků, několik zranění a týmová chemie se vytratila, i přes velmi dobrý jarní vstup do soutěže. Barážové dvojutkání ukázalo, v jakém rozpoložení se nacházíme. S tímto bohužel v přeboru nemáme co dělat. Na kluky se nezlobím, protože všichni, kteří mohli nastoupit, tak se snažili, ale na Kunratice to nestačilo. Nyní si budu chtít dát pauzu od trénování, protože mi tento půlrok hodně vzal. Gratuluji soupeři k postupu. Je to ale opravdu tristní pohled, když vidím ostatní družstva v posledních kolech či baráži, jak mají plně obsazené lavičky náhradníky a já mám vedle sebe jednoho hráče připraveného ke hře, a ještě třeba ani ne stoprocentně zdravého. Přesto před hráči smekám a budu nadále Královicím držet palce, a budu šťastný, když se co nejdříve dostanou zpět do přeboru.

Nejlepší hráč SK Slovan Kunratice: Ondřej Kadla
Nejlepší hráči TJ Sokol Královice: Petr Vacík a Michal Leibl

První zápas 4:3, do Pražská teplárenská přeboru postupují KunraticeFotografie