Foto: Nikol Kuncová
Odvety baráže o dvě místa v přeboru: Uhříněves spasí zázrak, Kunratice chtějí dárek k jubileu - slaví 100 let od založení
21.06.2024

Odvety baráže o dvě místa v přeboru: Uhříněves spasí zázrak, Kunratice chtějí dárek k jubileu - slaví 100 let od založení

Den D se blíží. V sobotu budou vyřešeny poslední otazníky uplynulé sezony v hlavním městě. Dvěma zápasy totiž vyvrcholí baráž o účast v dalším ročníku Pražská teplárenská přeboru. Uhříněves přivítá doma Aritmu B (první zápas 0:4) a Kunratice, které slaví sto let, si to rozdají s Královicemi (4:3). Oba duely mají jednotný výkop v 10:30 hodin.

Rezerva Aritmy, která do baráže proklouzla na poslední chvíli, má po vysoké výhře k přeboru hodně blízko. Trenér Josef Prokeš poděkoval týmu za představení v domácím prostředí, ale teď se musí všichni soustředit na druhý zápas. „Stále máme před sebou odvetu, na tu se musíme stoprocentně připravit,“ nenechává se ukolébat nadějným náskokem. Roli favorita ale jeho svěřencům nikdo neodpáře.

Zklamaný z vysoké porážky ve Vokovicích byl kapitán Uhříněvsi Tomáš Podvín. Dobře ví, že naděje na udržení přeboru jsou minimální. „Asi by se musel stát zázrak, ale i ty se někdy stávají, vzpomeňte si na baráž o bundesligu,“ snaží se najít alespoň špetku optimismu zkušený obránce.

Odvetu s Aritmou B bere ale naprosto vážně a byl by moc rád, aby před vlastními fanoušky odehrál jeho tým důstojnou partii. „Bylo by super, kdyby se nám povedlo dát rychle gól. Určitě chceme Aritmě cestu za postupem do přeboru znepříjemnit, budeme chtít doma vyhrát. Kvůli našemu pocitu i kvůli našim fanouškům,“ poznamenal.

V prvním duelu ve Vokovicích vyrukovala na Uhříněves Aritma s řadou posil z prvního týmu. Podvín si myslí, že ani tentokrát neponechá soupeř nic náhodě. „Posil bude asi méně, ale nějakou kostru nechají. Je vidět, že soupeři na postupu hodně záleží,“ dodává s tím, že úvod prvního vzájemného duelu byl naprosto vyrovnaný, a právě na tuto pasáž hry bude chtít Uhříněves navázat.

Druhý duel bude vzhledem k výsledku prvního utkání napínavější. Kunratice si přivezly do domácí odvety těsný náskok 4:3. „Škoda gólu v poslední sekundě zápasu, kdybychom měli k dobru dvě branky, bylo by to samozřejmě lepší,“ přiznává trenér vítězů Ondřej Hatina.

První poločas úvodního zápasu prý ovládla nervozita, spokojený byl kouč s tím, že zvolená taktika fungovala a čtyři góly byly velkou odměnou. Očekává ale, že takhle gólově divoká odveta nebude. „Spíš čekám opatrnější zápas, budeme vycházet ze zabezpečené obrany,“ naznačuje. Tady by se ale soupeř měl mít na pozoru. Do otevřenější obrany Kunratice podnikaly smrtící brejky a trestaly. „Kdyby to bylo delší čas vyrovnané, dá se čekat, že hru Královice otevřou. Uvidíme, zda by se nám to povedlo využít. Ale určitě by postup do přeboru byl krásným dárkem ke 100 letům klubu,“ přeje si Hatina.

Právě s takovým cílem do Kunratic přicházel a teď má splnění cíle na dohled. „Jestli chceme do přeboru, tak musíme Královice v baráži porazit, pak se našeho cíle dočkáme,“ shrnuje fakta.

Královice sice doma padly, ale neskládají zbraně. „Půjdeme se v odvetě na hřiště porvat. Tedy takhle to chci já a určitě pár vyvolených, v prvním utkání mi přišlo, že to tam někteří hráči šli odchodit. Do odvety musíme dát sto padesát procent,“ burcuje tým kouč René Ollé.

Na druhou stranu si uvědomuje, že jeho možnosti jsou vzhledem ke stavu kádru výrazně omezené. „Chci po klucích maximální výkony, ale asi toho mají už dost a třeba je tohle jejich maximum, hrajeme skoro všechno v jedenácti lidech,“ dumá nahlas trenér Královic.

Na půdě Kunratic čeká otevřenou bitvu. „Ale k tomu tam musí být z naší strany tisíciprocentní zodpovědnost, musíme se vyvarovat chyb, jaké jsme dělali v domácím utkání,“ dodává.

Obě utkání se opět budou vysílat on-line.

Sobota 22. června, odvety baráže o Pražská teplárenská přebor

10:30 Kunratice - Královice 
Rozhodčí: Július Šaróka - Karel Kučera, Lukáš Sýkora. Delegát: Pavel Sýkora.
On-line ZDE

10:30 Uhříněves – Aritma B 
Rozhodčí: Jiří Zelený - Miroslav Havel, Vojtěch Průša. Delegát: Leoš Gryc.
On-line ZDE

Oslavy 100 let v Kunraticích

První fotbalový klub v Kunraticích vznikl v roce 1924 pod názvem Slovan a od té doby vyvíjí nepřetržitě svoji činnost. Za předsednictví pana Klímy se podařilo ustanovit družstva žáků a dorostu, což se v letech 1938–1943 považovalo za velký úspěch. Největší úspěchy fialovo-bílého Slovanu se pak datují do konce šedesátých let 20. století, kdy se dařilo dospělému týmu. Na domácí zápasy chodilo 500–800 diváků a zápas v Modřanech v roce 1959 sledovala rekordní návštěva 2 000 diváků. Mezi nejslavnější jména této doby patřili J. Vlček, J. Uher, F. Holzhauser, J. Peták ml. a O. Veselý (dotáhli to do 1. ligy) či J. Dufek, J. Štekr (dotáhli to do divize). Od té doby se většinou střídala u A týmu úspěšná a neúspěšná sezona, kdy se postupovalo a sestupovalo. Novodobým úspěchem družstva mužů byla sezona 2011/2012, kdy startovalo v nejvyšší pražské soutěži. Po 2. místě v této sezoně I. A třídy si družstvo vybojovalo právo účasti v baráži o Pražská teplárenská přebor mužů. A právě odvetný zápas bude vrcholem sobotních oslav v Kunraticích, na které zve předseda klubu Václav Čumpelík. „Jsem strašně rád, že mohu být předsedou Slovanu v době, kdy slaví krásné jubileum a tímto srdečně zvu všechny příznivce kopané na sobotu k nám do areálu, aby toto výročí oslavili v našem areálu, ve kterém se po celý den představí v zápasech naše mládežnické týmy a již před obědem sice neplánované, ale o to velmi důležité barážové utkání mužů.“Fotografie

Související články