Souhrn posledního kola přeboru: Podolí sestupuje, do baráže míří Uhříněves a Královice
17.06.2024

Fotbalisté Podolí se po Braníku stali druhým sestupujícím z Pražská teplárenská přeboru. V posledním kole soutěže potřebovali vyhrát v Uhříněvsi, ale jedinou branku utkání dali domácí ve 4. minutě nastaveného času, kdy už Podolí hrálo vabank. Uhříněves i přes výhru musí do baráže proti Aritmě B, protože v druhém záchranářském duelu porazily Dolní Chabry Královice 2:1. Chabry se tak zachránily, Královice čeká rovněž baráž, ve které je vyzvou Kunratice. Zároveň se v přeboru v přímém souboji rozhodlo o stříbrné pozici: Tempo vyhrálo na hřišti Vyšehradu 6:2 a soupeře tak odsunulo na bronzový stupínek.

ABC Braník - FC Přední Kopanina 1:6 (0:2)
Branky: 67. Řemenář – 6., 74. a 80. Š. Hájek, 38. a 76. Ptáček, 58. Bradáč. Hráno bez ŽK. Rozhodčí: Janšta – Tikal, Eiselt. Diváků: 70.
Braník: Mařík – L. Pechač, D. Hejduk, Vybíral, T. Kučera (64. Řemenář) – Derevianko, Platil, Karpov (78. Tomeček), Jesze, Šebák (46. Seidler) – Bergmann (46. Richter). Trenér: Petr Hejduk.
Kopanina: Matějka – Mejdr, Schierreich (73. Vágner), L. Kučera – Asad (73. Hollerbach) – Razetto (73. Kočí), Š. Hájek, Mainolfi (46. Hovorka), F. Zelenka (46. Bradáč) – Ptáček, Urban. Trenér: Daniel Vott.

Ohlasy utkání
Petr Hejduk (Braník): Poslední utkání sezony se mi hodnotí dost těžko. Sice ani jednomu týmu už o nic nešlo, přesto jsme k utkání přistoupili až moc laxně. Držet se plánu a taktiky se nám jakž takž dařilo v první půli, ale i tak jsme po nedůrazech v naší defenzivě prohrávali 0:2. Druhý poločas se zlomil v situaci, kdy jsme měli možnost ke snížení na 2:3, ale místo toho jsme přišli o míč a z brejku inkasovali na 1:4. Pak už to bylo jako hra kočky s myší. Že zápas neskončil ještě vyšším rozdílem, bylo jen díky štěstí, Karlovi v brance a nedůrazu soupeře v koncovce. Každopádně bych chtěl pogratulovat Kopanině k titulu a popřát jí hodně štěstí v divizi. Nám nezbývá, než se dobře nachystat na novou sezonu a pokusit se co nejdřív o návrat do přeboru, protože si pořád myslím, že klub jako je Braník, by tam chybět neměl.
Daniel Vott (Kopanina): Hrálo se klasické utkání posledního kola, ve kterém už o nic nešlo, a tak se divákům servíroval bezstarostný fotbal. Obě družstva měla mnoho příležitostí, ale jediný rozdíl byl v chování v pokutovém území. Nám se několik branek, na rozdíl od domácích, vstřelit podařilo, a proto jsme dokráčeli k dalšímu vysokému vítězství. Jediné, co nás mrzí je, že si Vojta Ptáček nevystřílel korunu kanonýra, protože byl úspěšný jen dvakrát, i když šancí měl daleko více. Jsme rádi, že tuto sezonu máme za sebou a skončila pro nás tak úspěšně.

Nejlepší hráč ABC Braník: Ivan Karpov
Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Štěpán Hájek

SK Čechie Uhříněves - AFK Slavoj Podolí 1:0 (0:0)
Branka: 90.+4 Nejeschleba. ŽK: 73. J. Svoboda, 76. Chadim – 38. Brezina, 73. Brož, 84. Bednář. Rozhodčí: Kučera – Šaróka, Sýkora. Diváků: 165.
Uhříněves: Jevčák – Tarhaj (68. Chadim), Podvín, Kovařík, P. Hrubý – Pergl, Mazanec, Vaněk, Peterka, Aust – J. Svoboda (81. Nejeschleba). Trenér: Martin Svoboda.
Podolí: M. Vondrka – Bednář, Urban, Tomsa (87. Sitta), V. Procházka – Brož (78. Zdobnický) – Kocour, Němeček Brezina, Podobský – Štrajt (73. Jůzek). Trenér: Petr Majer.

Martin Svoboda (Uhříněves): Zápas jsme rozhodli až v nastavení, bylo to těžké. Všichni jsme věděli, o co hrajeme, proto celé to utkání bylo hodně opatrné a nervózní. Věděli jsme, že musíme vyhrát, zbytek už jsme neměli ve svých rukách. Teď se musíme připravit na další zápas a budeme bojovat dál. Zápas v Chabrech jsem nesledoval, pak už jsem zaslechl nějaké stavy. Bylo jasné, že to Podolí muselo otevřít, jim nezbývalo než vyhrát. Čekali jsme, že to otevřou trochu dřív a že toho využijeme. Naštěstí jsme to zvládli alespoň v poslední minutě.
Petr Majer (Podolí): Odbojované to z naší strany bylo určitě, ale v některých fázích zápasu bych si představoval ještě více, že se o to budeme prát. Situace byla jasně daná. Nechtěli jsme bláznit, protože inkasovaný gól by to zase celé posouval někam jinam, takže jsme chtěli hrát poctivě dozadu. Nechtěli jsme inkasovat, což se dalo čekat z obou stran. Důležitost toho zápasu byla pro oba stejná. Jen my jsme tam šli s tím, že jsme museli vyhrát a Uhříněvsi stačil na baráž bod. Nechtěli jsme se nechat strhnout a bezhlavě útočit. Protože se hraje devadesát minut a dá se rozhodnout v poslední minutě. Zápas plynul k nerozhodnému výsledku, my jsme to museli otevřít, když pak i brankář chodil do vápna. Tam už bylo jedno, jestli dostaneme v nastavení jeden nebo tři góly. Vyhrát jsme nedokázali, což nás posílá o soutěž níž.

Nejlepší hráči SK Čechie Uhříněves: Tomáš Podvín
Nejlepší hráč AFK Slavoj Podolí: Vojtěch Procházka

SK Dolní Chabry - TJ Sokol Královice 2:1 (1:0)
Branky: 45.+1 Palma, 51. Jírovec z penalty – 72. Vacík. ŽK: 59. Bílek, 65. Palma, 72. Matyáš, 87. Vágner, 89. Outlý – 49. Síkora, 71. K. Kučera. ČK: 19. Klimt – 62. Malík. Rozhodčí: Jakl – Tvrz, Nebáznivý. Diváků: 220.
D. Chabry: Dikusar – Vágner, Kalous, Matyáš – Horáček (70. M. Škurek), Matějka, Jírovec, Klimt – Sevček (20. Outlý), Palma, Bílek (90. D. Janda). Trenér: Tomáš Vajnar.
Královice: Hubínek – Síkora, Lády, Malík, Nevařil – Vacík – Semančík, V. Hruška (58. Šemro), Janoušek, K. Kučera – Trnka. Trenér: René Ollé.

Dominik Janda (D. Chabry): Zvládli jsme to! Od začátku jsme šli za výhrou. Ve dvacáté minutě jsme si zápas lehce zkomplikovali červenou kartou, ale neovlivnilo to náš herní projev po zbytek zápasu. Do poločasu jsme po pěkné akci vstřelili vedoucí branku. Věděli jsme, že Královice budou muset hru ve druhém poločase otevřít, ale nestalo se tak. My jsme po faulu měli možnost zahrávat pokutový kop, který Jírovec bezpečně proměnil. Hosté z ojedinělé šance korigovali na 2:1. V poslední části zápasu jsme mohli rozhodnout, ale jasné šance jsme neproměnili. Vše dopadlo tak, jak mělo a těšíme se na další přeborovou sezonu v Chabrech.
René Ollé (Královice): K zápasu nemám moc co dodat. Zklamali jsme ve všech směrech, jak v přechodové fázi, tak v bránění, ale i po taktické stránce. I přesto, že domácí hráli od dvacáté minuty v početní nevýhodě, tak se před přestávkou dostali do vedení. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně, ale bohužel nervozita a další důvody našich hráčů to nedovolily. Naopak jsme inkasovali z penalty druhou branku. Naše kosmetické snížení již nic neřešilo, a protože Uhříněves zvítězila, tak by se nás baráž stejně týkala. Bohužel není koho pochválit. Někteří hráči mi připadají, že nehrají moc pro tým a nenechávají tam maximum, z toho jsem zklamaný. Domácím musím pogratulovat k zaslouženému vítězství a udržení se v soutěži. My se budeme muset koncentrovat na to, co nás nyní bude čekat, a to je baráž a udělat vše, aby se v Královicích chodilo na přeborový fotbal i v příští sezoně. Já mohu ze své pozice dělat, co můžu, ale vše bude nyní záležet jen na hráčích, co předvedou v rozhodujících utkáních. A ta musí být odehrána na sto padesát procent.

Nejlepší hráč SK Dolní Chabry: Daniel Palma
Nejlepší hráč TJ Sokol Královice: Petr Vacík

FC Zličín - SK Střešovice 1911 2:2 (2:1)
Branky: 38. Košút, 44. Tuháček – 10. P. Junek, 48. Yarullin. ŽK: 79. Jákl, 90.+3 Hák – 48. Laštovka, 57. Lehner, 81. Penc. Rozhodčí: Pytloun – Chrenko, Suchar. Diváků: 140.
Zličín: Hlous – Bous, Žák, Šmalcl, Horák – Tuháček (71. Knor), M. Ježek, Plánička, J. Petrák (63. Havrila) – Kohout – Košút. Trenér: Zdeněk Kudela.
Střešovice: Rychlík – Bialek, P. Věchtík, Vyjdák, Charvát (70. Máče) – Rek (66. F. Veselý, 75. Němec), D. Věchtík, Vodrážka, Rothe (46. Šimon) – Yarullin, P. Junek. Trenér: Richard Havlík.

Zdeněk Kudela (Zličín): Byl to můj poslední zápas na lavičce Zličína a myslel jsem si, že ho zvládneme vítězně. Bohužel jsme se tradičně pomalu dostávali do zápasu a hosté šli do vedení. Pak jsme se zlepšili, byli i lepším týmem a do přestávky se nám podařilo skóre překlopit v náš prospěch. Úvod druhého poločasu se nám opět nepovedl a Střešovice dokázaly vyrovnat. Potom se náš výkon opět zvedl, vytvořili jsme si i možná více příležitostí, ale pokud oba týmy vstřelí po dvou brankách, je z toho samozřejmě konečná remíza, i když si myslím, že jsme měli vyhrát.
Richard Havlík (Střešovice): Kvalitní přeborové utkání, které se muselo, na slušně zaplněném zličínském hřišti, divákům líbit. V průběhu zápasu každý z týmů ovládal tempo hry. V konečném součtu je asi remíza spravedlivá.

Nejlepší hráč FC Zličín: Martin Kohout
Nejlepší hráč SK Střešovice 1911: David Rek

FK Dukla Jižní Město – SK Třeboradice 2:1 (1:0)
Branky: 36. F. Novák, 55. Kotlík z penalty – 52. Červenka. ŽK: 51. Solař, 71. Š. Kulhavý – 48. trenér Novák, 56. R. Klouček, 74. Kraus, 76. Pozníček. Rozhodčí: Průša – Stěhule, Morávek. Diváků: 70.
FK Dukla JM: Skokánek – Stříbrský (61. Jerie), Solař, Kotlík, V. Růžička (61. M. Lafek) – P. Konjevič (70. J. Sýkora), M. Petrák – F. Novák, D. Farkaš, Krameš (78. Benazouz) – Brabenec (70. Š. Kulhavý). Trenér: Josef Světlík.
Třeboradice: Lončák (85. Prebsl) – Pozníček, Kvapil (46. Jurčík), Červenka, J. Hájek (46. Kraus) – R. Klouček – F. Hruška, Slánský, Ploc (46. Vávra), R. Farkaš – Ježek (46. Šťovíček). Trenér: Jan Novák.

Josef Světlík (FK Dukla JM): Na to, že se hrálo poslední kolo, tak byl první poločas odehrán ve svižném tempu nahoru dolu. Druhý poločas už byl rozkouskován, tím zbytečně utrpěla kvalita hry. Chtěl bych klukům poděkovat za výhru a závěr soutěže, dále celému realizačnímu týmu od super servisu až po fantastické hřiště. Závěrem mi dovolte popřát hezké léto všem příznivcům nejkrásnějšího sportu.
Jan Novák (Třeboradice): Utkání jsme nezačali špatně a řekl bych, že kombinačně jsme na tom byli lépe než Dukla. Bohužel postupem času se domácí dostávali více a více do hry a po jednom rychlém protiútoku šli do vedení. Nám se povedlo krátce po přestávce vyrovnat, ale nerozhodný stav dlouho nevydržel. Po zbytečné penaltě jsme opět prohrávali. Bohužel poté sudí zápas příliš nezvládl a hra byla každou chvíli přerušena. Na to, že ani jednomu týmu už o nic nešlo, to bylo vyhecované. I kvůli tomu jsme se nedokázali dostat do výraznějšího tlaku a Dukla to celkem v klidu ubránila. Mrzí mě, že jsme se nerozloučili vítězně s Davidem Pozníčkem, pro kterého to byl poslední zápas v kariéře. Tímto bych mu chtěl poděkovat za vše, co pro nás odvedl. Vždy u nás bude mít dveře otevřené.

Nejlepší hráč FK Dukla Jižní Město: Ondřej Kotlík
Nejlepší hráč SK Třeboradice: David Pozníček

FC Slavoj Vyšehrad - FC Tempo Praha 2:6 (1:2)
Branky: 29. Slapnička, 58. Kazda z penalty – 9. a 68. Pytlíček, 15. J. Klouček, 65. Viktorin, 70. Rakušan, 89. Sobotka. ŽK: 52. M. Krivosheev, 64. A. Krivosheev – 52. Viktorin, 55. Kleček. Rozhodčí: Zloch – Šmakal, Pazderský. Diváků: 90.
Vyšehrad: Lisa – Linha, Kazda (84. Vodička), J. Holan, Romanishak (72. Matějíček) – Müller (84. Borský), M. Krivosheev, A. Krivosheev, Slapnička (72. Kubies) – Krčmář (46. Kankara), Heřman. Trenér: Jaroslav Klíma.
FC Tempo: Pacovský – Kostka, Hampapa, Viktorin (85. Mastný), Kleček – T. Havlíček (80. Jakub Havlíček), Rakušan, Trajhan, D. Krejčí (85. Schwank) – Pytlíček (80. Sedlář), J. Klouček (72. Sobotka). Trenér: Petr Vanko.

Jaroslav Klíma (Vyšehrad): Hned v úvodu zápasu jsme promarnili obrovskou šanci ujmout se vedení 1:0. Odstartovalo to značnou vlnu nervozity všech našich hráčů, takže jsme dělali individuální chyby, které chytře hrající soupeř trestal. Přesto jsme snížili na 1:2 a díky aktivitě v nástupu do druhé půle a zatlačení soupeře vyrovnali z penalty na 2:2. Jenomže o sedm minut později jsme po školácké chybě při standardce, kdy jsme vůbec nereagovali, inkasovali potřetí. Po gólu na 2:3 jsme se sesypali jako domeček z karet. Přesto bych chtěl kluky za celou sezonu pochválit, protože s jedním z nejmladších týmů soutěže, ne-li tím úplně nejmladším, což se týká hlavně obrany, jsme dosáhli na třetí místo.
Petr Vanko (FC Tempo): Zasloužená výrazná výhra a odměnou nám je druhé místo. Trošku se můžeme zlobit sami na sebe, že nebylo rozhodnuto už po prvním poločase, ale zase na druhou stranu musím před týmem smeknout, jak zareagoval na vyrovnání Vyšehradu. Pak už to bylo zase jen o jednom týmu. Chtěl bych moc pogratulovat celému týmu k nejlepší sezoně na Tempu, druhému místu, zisku 62 bodů. Stejně tak se sluší poblahopřát i vítězi soutěže Přední Kopanině. Všem přeji klidné léto a zasloužené volno.

Nejlepší hráč FC Slavoj Vyšehrad: Šimon Linha
Nejlepší hráč FC Tempo Praha: Martin Pytlíček

FK Motorlet Praha B - Sokol Kolovraty 3:1 (2:0)
Branky: 28. Krym, 36. M. Blažek, 57. Sejdija – 54. Votřel. ŽK: 39. Ponert, 89. Votřel (oba Sokol Kolovraty). Rozhodčí: Havel – Hruška, Fiala. Diváků: 50.
Motorlet B: Foret – M. Pokorný (78. Šmerda), Čuba, J. Hraško – Kornacki – M. Hraško (57. Šoškič), M. Novotný, Sejdija, Krym – M. Blažek, Čvirk (73. Hrubeš). Trenér: Lukáš Nachtigal.
Kolovraty: Morávek (76. Bláha) – F. Hruška, Votřel, Vejr, Ráža (68. Hynek) – Ponert – S. Pokorný (83. Brom), D. Hájek, Uherek, Hladký – Bureš. Trenér: Jakub Slezáček.

Lukáš Nachtigal (FK Motorlet B): V prvních dvaceti minutách jsme jasně dominovali, dobře kombinovali a pohybově byli všude rychlejší. Vytvořili jsme si tři důležité šance, bohužel jsme neproměnili samostatné úniky. První gól jsme dali po hezké akci Blažka s Krymem, který zavěsil na zadní tyč technickou střelou. Do druhé půle jsme vstoupili špatně, soupeř nás zatlačil a po krátké době i potrestal brankou. Trošku jsme se vzpamatovali a snažili se opět hrát svoji hru a výsledkem byla třetí branka.
Jakub Slezáček (Kolovraty): První poločas byl z naší strany naprosto šílený. Motorlet nás přehrával místy až drtivě, ale naštěstí nás svými zákroky udržel ve hře do druhé půle Míla Morávek. Ta už byla o poznání důstojnější. Bohužel jsme po snížení rychle a lacino inkasovali, tam se utkání zlomilo. To byla velká chyba, cítil jsem, že se tam dalo ještě zabojovat o body. Vítězství domácích je ale zasloužené.

Nejlepší hráči FK Motorlet Praha B: Andrej Kornacki a Matyáš Novotný
Nejlepší hráč Sokol Kolovraty: Milan Morávek

FK Viktoria Žižkov B - ČAFC Praha 1:2 (1:0)
Branky: 28. Pešek – 83. M. Vlasák, 87. Knap. ŽK: 31. Huňka, 66. T. Kaliba, 70. S. Peake. Rozhodčí: Vondráček – Marek, Kortanová. Diváků: 96.
V. Žižkov B: Borka – Janovský, M. Růžička, M. Vlček, Trávníček – Bazal, Kuzma – Walter (24. Pešek), Buratčuk, Žiga (55. Soukup) – Barratt. Trenér: Jiří Brunclík.
ČAFC: Kořének (46. Machej) – Fridrich, M. Vlasák, Lukeš, T. Kaliba – Pyšek, Nováček (78. T. Peake), S. Peake, Peričevič (78. Knap) – Kubec (55. Pakosta), Huňka (55. Klymskyj). Trenér: Ivan Kovačík.

Jiří Brunclík (V. Žižkov B): Třetí zápas v řadě, ve kterém jsme herně dominovali, ale i to nám nestačilo k bodovému zisku. Bohužel se nám aktuálně vůbec nedaří v zakončení, zahazujeme ty nejvyloženější šance.
Miroslav Kaliba (manažer ČAFC): Opět náš klasický zápas. V prvním poločase jsme byli i malinko lepší, ale inkasovali jsme, kdy neuhlídáme Bazala. Druhý poločas byl vyrovnaný a při nás stálo i štěstí, protože v závěrečných deseti minutách jsme skóre otočili a získali do tabulky tři body, které znamenají konečné páté místo, což jsme ani neočekávali. Takže tuto sezonu musím hodnotit více než dobře a už se nemůžeme dočkat příští soboty, kdy budeme v našem areálu slavit 125 let klubu.

Nejlepší hráč FK Viktoria Žižkov B: Dominik Kuzma
Nejlepší hráči ČAFC Praha: Matěj Vlasák a Tomáš Kaliba