Foto: PFS
Výběr Prahy U14 vyhrál finálový turnaj Mezikrajské soutěže!

Výběr Prahy U14 vyhrál finálový turnaj Mezikrajské soutěže!

V Třebíči se konalo republikové finále Mezikrajské soutěže věkové kategorie U14. Ze svých skupin do finálového turnaje postoupily výběry Pardubického KFS, Jihomoravského KFS, Středočeského KFS a Pražského FS. Zástupci hlavního města zvládli oba své zápasy a stali se vítězi celého ročníku.

První zápas Pražané hráli proti Pardubickému KFS a po takticky velmi dobrém výkonu vyhráli díky dvěma gólům Hrdličky a jedné trefě Havrlíka 3:0.

Soupeře pro finále výběr Prahy znal už před zápasem, byl jím tým Jihomoravského KFS. Přestože zástupci hlavního města v utkání inkasovali jako první, dokázali do poločasu vyrovnat (Šourek) a ve druhém přidat druhou branku (Štěpánek), která byla přes enormní snahu velmi kvalitního soupeře vítězná.

Kluci podali týmový výkon s velmi dobrou obrannou fází, v útoku se dokázali dvakrát prosadit a turnaj zaslouženě vyhráli.

Sestava výběru Prahy: Matyáš Polák, Mathias Miller – Libor Makovský, Fabián Kromberger, Lukáš Hrdlička, Lukáš Havrlík, Oskar Holinka, Denis Fingerhutt, Michal Štěpánek, Tomáš Novotný, Jakub Šourek, Tomáš Vacek, Jan Vlk, Irind Zelka, Dan Kostečka, Matyáš Douda, Lukáš Jánský, Lukáš Borovička.

Turnaje se zúčastnilo: 5 hráčů SK Slavia Praha, 5 hráčů AC Sparta Praha, 4 hráči FK Motorlet Praha, 2 hráči FC Tempo Praha a 2 hráči Bohemians Praha 1905.

Hodnocení trenéra Martina Lillinga: Stejně jako v loňském semifinále, i letos kluci zvládli utkání s Pardubicemi poměrně jednoznačným výsledkem. Především do přestávky podali velmi dobrý výkon a utkání v podstatě rozhodli. Za to, jak kluci druhý den odehráli finálové utkání proti Jihomoravskému KFS, který měl ve svém středu několik silově nadstandardně vybavených hráčů, zaslouží uznání a velkou pochvalu. Bylo z nás cítit opravdu velké odhodlání, snažili jsme se celé utkání hrát s míčem na zemi, také jsem neviděl jediného hráče, který by uhnul ze souboje, což se nám s některými minulými ročníky stávalo celkem často. Myslím, že i proto se fotbalová štěstěna nakonec přiklonila na naší stranu, a i když si soupeř vypracoval nějaké šance, finálový turnaj kluci nakonec zaslouženě ovládli.

Za celý ročník MKS 2023/2024 je třeba poděkovat všem hráčům, trenérům výběru a hlavně trenérům z klubů.