Foto: Pavel Jiřík st.
Přední Kopanina slaví postup do divize. Ještě nekončíme. Chceme dát 100 gólů, Ptáček se pokusí vyhrát soutěž střelců, velí kouč

Přední Kopanina slaví postup do divize. Ještě nekončíme. Chceme dát 100 gólů, Ptáček se pokusí vyhrát soutěž střelců, velí kouč

Dvě kola před koncem Pražská teplárenská přeboru vyřešila Přední Kopanina postupový rébus a po výhře 6:0 na půdě Zličína se může těšit na posun do divize. Tým od letiště tento cíl deklaroval už před sezonou, vše navíc vyšperkoval před pár dny vítězstvím v Teskahor Cupu, kdy ve finále vyhrál také nad Zličínem 3:1. „Jsme rádi, že jsme využili hned první postupový mečbol. Zápas jsme nechtěli odkládat a odehráli ho i na umělce. Vyhráli jsme zaslouženě,“ řekl kouč Daniel Vott.

Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší, ale to v případě Přední Kopaniny zjevně neplatilo, že?
První poločas byl, řekněme, vyrovnanější, pak už jsme ale navýšili skóre. Vyhráli jsme zaslouženě. Věděli jsme, že i kdybychom tenhle zápas nezvládli, byly by tu ještě další pokusy, abychom naše postupové snažení dotáhli. Ale jsem raději, že to dopadlo už tentokrát. Příště máme doma Dolní Chabry, ty hrají o život, kdo ví, jak divoké by to bylo.

Neměl jste obavy i kvůli tomu, že tým ovládl v úterý pohárové finále a jistě slavil?
Byla výhoda, že se hrálo už v úterý, další tréninky byly volné. Hlavní bylo, abychom byli připravení na zápas na Zličíně.

A povedlo se, dorazili jste do postupového cíle. Jaká to byla sezona?
No, nepovedl se nám začátek, když jsme prohráli doma s Braníkem gólem v poslední minutě. Nedali jsme šance a nebodovali. Po třech utkáních jsme měli jen jednu výhru. A taky v posledním podzimním kole jsme prohráli v Chabrech. Takže jsme podzim nezačali ani neskončili nejlépe. Ale stejně jsme byli na prvním místě.

Jaro bývá většinou složitější...
Nám se ale extrémně povedla zimní příprava, kdy jsme zvládli všechno, co jsme chtěli, a navíc jsme vyhráli výborný turnaj v Brandýse.

A na jaře jste až na dvě bodové ztráty potvrzovali roli favorita. Nedolehl na vás tlak?
Zvládli jsme to jako tým. Prohráli jsme s posílenou rezervou Motorletu, která kvalitou byla jinde, než je přebor. A pak jsme remizovali v Třeboradicích, kde jsme zahodili hodně šancí i penaltu. Ale celkově vše fungovalo. Zdravotně byl v pořádku Vojta Ptáček, který se rozstřílel a ukázal, že je to hráč pro vyšší soutěž. Konečně se to v našem útoku všechno potkalo. Ptáček s Urbanem, který měl tradičně nabito, vytvořili duo, které bylo hrozbou pro všechny soupeře.

Kdo viděl zimní divoké výsledky, tak musí ocenit i fungující defenzivu. Tam jste měli naopak problémů více než dost, že?
Zranili se nám tři ze čtyř stoperů, Jakob se musel vrátit domů do Walesu. Takže všechna čest klukům, co na pozici stopera nastupovali - Hovorka, Kučera, Schierreich. Máme průměr snad půl inkasovaného gólu na zápas, což je skvělé.

V zimě jste spokojený ale nebyl...
Tam jsme ale rotovali sestavou, zkoušeli jsme různé věci. Radost jsme z toho samozřejmě neměli, ale když přišly mistráky, všechno jsme zvládli.

Už jste se stihl zamyslet nad tím, jaké změny v hráčském kádru budou v létě nutné?
Ještě musíme dohrát dvě kola, jsou tu i zápasy béčka. Ale žádné drastické změny nečekejte. Kluci to fakt odehráli skvěle. Jaro běželo, dá se říct, podle plánu. Co se týče kádru, tak bych řekl, že půjde o doplnění, které jsme měli v plánu už v zimě. To se ale nic z toho neuskutečnilo. Rádi bychom tedy přivedli dva zkušené hráče.

Jak jste si užil postupovou sobotu?
Pokud se ptáte na oslavy, tak ty si užijeme po posledním kole. Máme před sebou ještě nějaké úkoly.

To by mě zajímalo, jaké? Double už máte...
Chtěl bych, abychom nastříleli za sezonu sto branek, tady nám ještě šest branek chybí. Máme na to dva zápasy. A pak bychom také chtěli zkusit, aby Vojta Ptáček vyhrál soutěž střelců. (Vedoucí Heřman má 30 gólů, Ptáček 26) Danu Urbanovi se to v minulosti povedlo, když potřeboval v posledním kole dát tři góly, tak je dal a soutěž vyhrál. Tak uvidíme, co na to Vojta.

V Třeboradicích jste se na něj zlobil, že šel zahrávat penaltu a nedal ji. Teď už bude mít případně na pokutové kopy zelenou?
Asi jo. (směje se)

Je tenhle postup vyústěním plánu, kdy se Přední Kopanina posouvala a nyní dorazila do divizního cíle?
Dávali jsme příležitost mladým hráčům, kteří postupem času rostli a sbírali zkušenosti. K tomu se hráči obětovali pro tým, výkonnost týmu rostla a v téhle sezoně se všechno potkalo. Určitě chci také uznat, jsme měli v boji o postup hodně silné soupeře: Tempo s Vyšehradem.

Dali jste pěkný dárek celému klubu ke kulatému výročí 90 let, šéf klubu Tomáš Cigánek musí být štěstím bez sebe, protože fotbalem žije.
I proto byl postup v téhle sezoně naším cílem, když klub slaví významné výročí. A máte pravdu, Tomáš je opravdu šťastný, že se to povedlo. Pro klub žije a tohle je odměna.Fotografie

Související články