Souhrn 28. hraného kola přeboru: Přední Kopanina slaví titul, prvním sestupujícím je Braník
03.06.2024

Pražská teplárenská přebor zná po 28. odehraném kole svého mistra i prvního sestupujícího. Fotbalisté Přední Kopaniny proměnili hned první šanci, kdy mohli stvrdit prvenství a drtivou výhrou 6:0 na hřišti Zličína si zajistili postup do divize. Během jednoho týdne tak díky dvěma výhrám nad stejným soupeřem získali pražský double, protože v úterý pozvedli nad hlavu i trofej pro vítěze Teskahor poháru. Zcela odlišné starosti mají na Braníku, který má po porážce 0:3 v Kolovratech jistotu, že se propadne do I. A třídy. Naději vyhnout se přímému sestupu drží díky výhře 1:0 na hlavním stadionu Žižkova proti místnímu B-týmu Podolí, výrazně si v boji o udržení pomohly Dolní Chabry vítězstvím 3:2 nad ČAFC. Zajímavé bude sledovat boj o druhé místo, kdy má Vyšehrad bod náskok před Tempem, které vyhrálo gólem v nastavení na hřišti Motorletu B. V posledním kole se oba celky postaví proti sobě.

SK Třeboradice - SK Střešovice 1911 3:3 (0:1)
Branky: 55. a 75. Červenka, 90.+1 Marek – 38. Yarullin, 67. P. Junek, 90. Máče z penalty. ŽK: 32. Pozníček, 79. Vávra, 89. R. Klouček – 62. Alba, 83. Vodrážka, 90.+2 Máče, 90.+2 trenér Havlík. Rozhodčí: Janšta – Marek, Průša. Diváků: 50.
Třeboradice: K. Pospíšil – Pozníček, Jurčík, Červenka, J. Hájek – R. Klouček, J. Ježek (76. R. Farkaš) – F. Hruška (61. Šťovíček), Vávra, Kraus (85. Marek) – Slánský (76. Ploc). Trenér: Jan Novák.
Střešovice: A. Borský (45.+2 Rychlík) – Bialek, P. Věchtík, Vyjdák, Charvát – Yarullin (68. Vodrážka), Máče, D. Věchtík (78. Rek), Rothe – Alba (68. Šimon), P. Junek (78. Němec). Trenér: Richard Havlík.

Ohlasy utkání
Jan Novák (Třeboradice): Diváci viděli hezký fotbal z obou stran, který se musel líbit. Střešovice dnes ukázaly svoji sílu, ale přesto si myslím, že jsme měli vyhrát. První poločas byl víceméně vyrovnaný, ale vyhráli ho hosté. Druhý poločas jsme již byli výrazně lepší, ale celý zápas jsme museli dotahovat. Kluky musím pochválit, že je nezlomila ani penalta těsně před koncem, která dle mého názoru neměla být, protože k faulu došlo ještě před vápnem, a v nastaveném čase našli sílu a vůli potřetí dorovnat skóre a získat alespoň bod.
Richard Havlík (Střešovice): S ohledem na průběh hry je výsledek v podobě remízy asi spravedlivý. Herně jsme působili lépe než v předešlém utkání, přesto jsme se nedokázali vyvarovat některých individuálních chyb. Zvláště inkasovaná branka na 2:2 z rohového kopu padá na vrub nekvalitnímu osobnímu bránění. V každém případě je škoda nedotáhnout vedení v zápasu, když vstřelíte branku v devadesáté minutě a pak vzápětí zbytečně inkasujete.

Nejlepší hráč SK Třeboradice: Pavel Červenka
Nejlepší hráči SK Střešovice 1911: Adam Borský do svého zranění a Tomáš Rothe

FC Zličín - FC Přední Kopanina 0:6 (0:2)
Branky: 3. a 14. F. Zelenka, 72. a 79. Ptáček, 58. Urban, 87. Š. Hájek. ŽK: 73. Ptáček (FC Přední Kopanina). Rozhodčí: Hlaváček – Hejma, Pazderský. Diváků: 70.
FC Zličín: Machač – Bous (46. Tuháček), Horák, Žák, Ondrejka (46. Košút) – Plánička, Kohout, Šmalcl, M. Ježek, J. Petrák – Merta (64. Bagou). Trenér: Zdeněk Kudela.
Kopanina: Matějka – Mejdr, Schierreich (70. Vágner), L. Kučera, Hovorka – Asad (72. Kočí) – Bradáč (46. Mainolfi), Š. Hájek, Razetto (54. Urban), F. Zelenka (72. Veleba) – Ptáček. Trenér: Daniel Vott.

Zdeněk Kudela (Zličín): Připravujeme se na všechno, ale hned zkraje po naší chybě dostaneme branku a vše se zbortí jak domeček z karet. Do přestávky inkasujeme ještě jednu branku, pak z důvodu zranění musíte sáhnout do sestavy, ale nic moc se nezlepšilo a branky přidával jen soupeř. Jsem zklamán výkonem hlavně zkušených hráčů, nejvíc mě výsledek mrzí vůči našim skvělým divákům, kteří přišli i ve špatném počasí tým podpořit.
Daniel Vott (Kopanina): Zápas jsme odehráli vzhledem k počasí na umělce, nechtěli jsme, aby to muselo dohrávat třeba někdy v týdnu. Těší nás, že jsme zvládli udělat hned ten první postupový krok. Myslím, že jsme na Zličíně vyhráli zaslouženě. První půle byla vyrovnanější, pak jsme skóre ještě navýšili. Samozřejmě nás těší, že jsme získali double a zbytek sezony můžeme dohrát v klidu.

Nejlepší hráči FC Zličín: nikdo
Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Štěpán Hájek

Sokol Kolovraty – ABC Braník 3:0 (2:0)
Branky: 25. S. Pokorný, 41. D. Hájek, 86. Votřel. ŽK: 27. Bureš, 32. Ponert, 74. Hladký, 90. Vejr – 67. Platil. Rozhodčí: Tvrz – Zloch, Eiselt. Diváků: 70.
Kolovraty: Vávra – F. Hruška (46. Ráža), Votřel, Vejr, Žitný – Ponert – S. Pokorný (69. Uherek), D. Hájek, D. Hladký (90. Brom), F. Hladký – Bureš. Trenér: Jakub Slezáček.
Braník: Mařík – L. Pechač, Platil, Vybíral, Kodytek – Seidler (72. Altera), Tomeček (78. Srba), Macho, Jesze, Palko – Bergmann. Trenér: Petr Hejduk.

Jakub Slezáček (Kolovraty): První poločas šel za námi. Byli jsme dostatečně aktivní, vzadu pevní a vytvořili si slušné množství příležitostí. Ve stejném duchu probíhalo i úvodních deset minut druhého poločasu. Další branku jsme ale nepřidali. Braník poté vrhl všechny síly do útoku, vědom si toho, že za tohoto průběžného stavu sestupuje. Několikrát jsme měli namále, ale hosté se nedokázali prosadit gólově. Skóre uzavřela pěkná branka po standardní situaci, a tak si Ondra Vávra připsal, při svém druhém letošním startu, druhou vychytanou nulu.
Petr Hejduk (Braník): Měli jsme poslední šanci zůstat ve hře o záchranu. Po minulých zápasech jsme si věřili, že bychom mohli uspět i v Kolovratech. Bohužel se to nepovedlo. I když výsledek vypadá jednoznačně, tak rozdíl na hřišti podle mého názoru takový nebyl. Domácí sice byli v prvním poločase aktivnější a více na naší polovině, ale góly jsme jim nabídli kvůli naší naivitě a nedůrazu. Ve druhém poločase jsme měli ze hry více my, ale dát gól byl pro nás tentokrát nadlidský úkol. A bez toho se vyhrát prostě nedá. Loučíme se s přeborem a uvidíme, co to udělá s kádrem. Každopádně nemůžeme mít jiný cíl, než se co nejdříve vrátit.

Nejlepší hráč Sokol Kolovraty: Daniel Hájek
Nejlepší hráč ABC Braník: David Jesze

FK Viktoria Žižkov B - AFK Slavoj Podolí 0:1 (0:1)
Branka: 30. Šulc. ŽK: 23. Žiga, 62. Barratt – 37. Krob, 74. Čmelík, 90.+3 Brezina. Rozhodčí: Štěrba – Tvrz, Eiselt. Diváků: 289.
Žižkov B: Borka – Janovský, Elnagar, M. Vlček, Trávníček (66. Šůstek) – Kuzma (73. Větrovec), Rulf (46. Edrees) – Timilehin Ayo (46. Benes), Vais, Žiga (66. Bazal) – Barratt. Trenér: Jiří Brunclík.
Podolí: J. Pospíšil – Krob, Tomsa (73. Pallas), Čmelík, Chlum – Brezina, Brož – Kocour, Šulc, Podobský (81. Zdobnický) – Štrajt (66. Jůzek). Trenér: Petr Majer.

Josef Bazal (V. Žižkov B): Do zápasu jsme vstoupili slušně a plnili to, co jsme chtěli, tedy vysoké napadání a kombinační hra. Bohužel se nám nepodařilo proměnit naše šance a soupeř nás potrestal snad z jediné jejich střely na bránu v zápase, když hezky vyřešil brejkovou situaci. Nadále jsme více drželi míč a myslím si, že i velice slušně kombinovali. Bohužel i další naše vytvořené šance zůstaly nevyužité. Soupeř tedy bral tři body po - z jejich strany - velmi dobře takticky zvládnutém zápase.
Petr Majer (Podolí): Byli jsme si vědomi, že pokud ještě stále chceme v soutěži žít, tak tento zápas musíme bezpodmínečně zvládnout. Čekalo nás velmi těžké utkání na hlavním stadionu Viktorky proti jejich mladíkům, a navíc nám stále v sestavě chybělo z různých důvodů několik hráčů. Domácí byli samozřejmě více na míči a my chtěli vycházet z dobré obrany a spoléhat na rychlé protiútoky. Jeden takový se nám povedlo gólově zakončit a potom jsme až do konce vše dobře ubránili a zápas dovedli do vítězství. Jsem za výsledek spokojen, ale hlavně musím kluky pochválit za to, jak to týmově zvládli a ubojovali.

Nejlepší hráč FK Viktoria Žižkov B: Marco Žiga
Nejlepší hráč AFK Slavoj Podolí: celý tým v čele s kapitánem Vojtěchem Čmelíkem

SK Dolní Chabry - ČAFC Praha 3:2 (0:1)
Branky: 54. Kalous, 58. Bílek, 64. Klimt – 35. P. Novotný ml., 80. Kubec. V 63. minutě neproměnil Jírovec (SK Dolní Chabry) pokutový kop. ŽK: 90.+4 A. Veselý – 68. S. Peake, 81. Pakosta. Rozhodčí: Šaróka – Kučera, Pytloun. Diváků: 100.
D. Chabry: Provazník – Vágner, Horáček (46. Matyáš), Kalous – M. Škurek (77. D. Janda), Matějka, Jírovec, Š. Veselý – Sevček (46. Klimt), Palma (77. A. Veselý), Bílek (90.+2 Outlý). Trenér: Tomáš Vajnar.
ČAFC: M. Štěpánek – T. Peake, M. Vlasák, Machurka, Fridrich – Pyšek, S. Peake, Nováček (78. Klymskyj), Peričevič (56. Mrázek) – P. Novotný ml. (69. Pakosta), Huňka (56. Kubec). Trenér: Ivan Kovačík.

Dominik Janda (Dolní Chabry): Další důležitý krok k záchraně jsme udělali v tomto utkání. Výhra se nerodila vůbec lehce, jelikož jsme museli zápas otáčet. První poločas jsme začali aktivně, ale scházela nám přesnost ve finálních přihrávkách a zakončení. Hosté se z ničeho nic ujali vedení, když využili svoji ojedinělou šanci ke skórování. O přestávce jsme udělali dvě změny v sestavě a hned od začátku druhého poločasu jsme šli za otočkou výsledku utkání. Během desetiminutovky jsme vstřelili tři branky a obrat byl na světě. Soupeř zápas nezabalil a vrhl vše do útoku. Z přímého kopu se mu pěknou brankou podařilo snížit. Zbývají dva zápasy a situace v tabulce je jasná. Všichni víme, o co hrajeme, a pevně věřím, že to zvládneme.
Miroslav Kaliba (manažer ČAFC): Zasloužené vítězství domácích, kteří více chtěli a my jsme si přišli jen zahrát. Chybělo mi na našem výkonu více bojovnosti, nasazení a ani přístup nebyl zcela stoprocentní. Vše vyvrcholilo při třetím gólu domácích, kdy Marek Štěpánek chytne desítku a naši hráči jen přihlíží dorážce domácího hráče. Jinak náš brankář opět předvedl fantastický výkon, ale někdy byl na všechno bohužel jen sám, a to prostě nejde. S tímto se v této soutěži nedá bodovat.

Nejlepší hráči SK Dolní Chabry: Filip Kalous a Štěpán Veselý
Nejlepší hráč ČAFC Praha: Marek Štěpánek

FK Dukla Jižní Město - TJ Sokol Královice 3:1 (0:1)
Branky: 71. a 80. Solař, 86. Krameš - 27. Nevařil. ŽK: 11. Š. Kulhavý, 24. P. Konjevič, 88. M. Petrák – 38. Semančík. Rozhodčí: Plášil – Štěrba, Šmakal. Diváků: 50.
FK Dukla JM: Orlich – Stříbrský (90. Nguyen), Solař, Kotlík, Růžička – Š. Kulhavý (74. Višvader), P. Konjevič (46. Krameš) – Temelkovski (87. J. Sýkora), D. Farkaš, F. Novák – M. Petrák. Trenér: Josef Světlík.
Královice: Hubínek – Nevařil, Lády, Malík, Síkora – Vacík – Semančík (78.V. Hruška), Janoušek, K. Kučera – Šemro (78. Staněk), Trnka. Trenér: René Ollé.

Josef Světlík (FK Dukla JM): Jsem rád, že jsme utkání zvládli a vyvrátili různé zvěsti. První poločas se odehrála za mě vyrovnaná partie v přívalech deště, ale na výborně připraveném trávníku. Bohužel jsme odcházeli do kabin po nepohlídané standardce s jednogólovým mankem. Druhý poločas, až na ojedinělou šanci, jsme soupeře k ničemu nepouštěli. Nám se bohužel nedařilo finální řešení, a tak rozhodlo posledních dvacet minut, kdy soupeři došel dech a zastavoval nás jen fauly. To nakonec rozhodlo celé utkání, protože po nich jsme zápas otočili a zaslouženě vyhráli. Klukům za druhý poločas rozhodně patří kredit, takto se bojuje do posledního hvizdu.
René Ollé (Královice): Do zápasu jsme opět vstoupili lépe a vstřelili úvodní branku jako v předešlých čtyřech. Bohužel do tabulky jsme z toho zapsali pouze dva body. Za našeho vedení se nám nepodařilo proměnit další tři gólové šance a soupeř nás za to potrestal. Největším zlomem utkání byla 11. minuta, kdy soupeř likvidačním zákrokem téměř vyřadil ze hry našeho kapitána, který jen díky včasnému nadskočení to odnesl jen pochroumaným kotníkem. Soupeři samozřejmě gratuluji k výhře a nám nezbývá, než se hlavně po psychické stránce připravit na poslední dva zápasy soutěže. Na závěr musím pochválit hrací plochu, která přes déle trvající déšť, který nás provázel i během zápasu, byla nádherně připravená.

Nejlepší hráč FK Dukla JM: Vladimír Solař
Nejlepší hráč TJ Sokol Královice: Jakub Nevařil

SK Čechie Uhříněves - FC Slavoj Vyšehrad 0:4 (0:2)
Branky: 5. a 55. Kankara, 44. Heřman, 77. J. Holan. ŽK: 25. Vaněk, 74. Podvín – 41. Kazda. Rozhodčí: Kučera – Stěhule, Suchar. Diváků: 55.
Uhříněves: Beránek – Tarhaj, Podvín (77. Seniv), Kovařík (65. Bobek), Kříž – Vaněk – Aust, Peterka, P. Hrubý (65. Vácha), J. Svoboda (72. Chleborád) – Mazanec. Trenér: Martin Svoboda.
Vyšehrad: Dočekal – Linha (77. P. Borský), J. Holan, Kazda, Kubies (77. Nechepurenko) – Müller (77. Škop), Slapnička (62. A. Krivosheev), M. Krivosheev, Jákl (62. Krčmář) – Kankara, Heřman. Trenér: Jaroslav Klíma.

Martin Svoboda (Uhříněves): Tohle je zklamání, protože jsme odehráli směrem dopředu jeden z nejlepších jarních zápasů. Z mého pohledu výsledek vůbec neodpovídá průběhu utkání. Pokud by skončilo remízou, pokud bychom vyhráli o gól, budiž, ale 0:4, po tom počtu našich brankových příležitostí, je strašně kruté. A navíc v naší situaci, která na nás už hodně doléhá, je to hodně nepříjemné. Hrát klidný střed tabulky, tak by to podle mě dopadlo úplně jinak, protože bychom byli klidnější v zakončení. Před oběma brankami se balony odrážejí jinak, než potřebujeme, a pak je z toho takový výsledek.
Jaroslav Klíma (Vyšehrad): Z naší strany spokojenost jednak samozřejmě se ziskem tří bodů, jednak s výkonem z prvního poločasu, kdy jsme hráli dobře a proměnili dvě z několika šancí, které jsme měli, zatímco domácí jen jednu. To se ale ve druhé půli změnilo, Uhříněves si vypracovala hned několik velkých možností skórovat, ale žádnou neproměnila. Po našem třetím gólu, který padl po deseti minutách druhé půle, už ale nebylo co řešit. Kromě výsledku mě těší i návraty Saši Krivosheeva a Petra Krčmáře, oba po více než půlroční pauze.

Nejlepší hráč SK Čechie Uhříněves: Hubert Aust
Nejlepší hráč FC Slavoj Vyšehrad: Miroslav Krivosheev

FK Motorlet Praha B - FC Tempo Praha 0:1 (0:0)
Branka: 90.+2 Schwank. ŽK: 16. Krátoška, 36. Kornacki – 87. Jakub Havlíček, 90.+2 Schwank. Rozhodčí: Pauer – Pytloun, Morávek. Diváků: 30.
Motorlet B: Foret – D. Scharf, Čuba, Krátoška (77. M. Hraško), Dascal (46. Klaban, 86. J. Hraško) – Dvořáček, Kornacki – Krym, M. Novotný, Sejdija (70. F. Ježek) – M. Blažek (70. Čvirk). Trenér: Václav Socher.
FC Tempo: Jan Havlíček – Kostka, Kleček, Hampapa, D. Krejčí (83. Schwank) – Rakušan (60. Jakub Havlíček), Trajhan, T. Havlíček – Pytlíček (74. Babický), Sedlář, Sobotka (60. J. Klouček). Trenér: Petr Vanko.

Václav Socher (Motorlet B): Na tým Tempa si tak nějak věříme a tajně jsme mysleli, že bychom mohli uspět i tentokrát. Taktiku jsme opět zvolili trochu defenzivnější, protože to na tým ze Lhotky vždy platilo. Přesto jsme si nějaké šance vytvořili a bohužel tu největší v 80. minutě Krymi ze samostatného úniku neproměnil. V samém závěru přišel pro nás trest, kdy jsme zbytečně hostům vyrobili rohový kop a z této vůbec poslední akce Tempo rozhodlo. Trochu nás konečný výsledek mrzí, protože si myslím, že za předvedený výkon, v této mladé sestavě, jsme si bod zasloužili.
Petr Vanko (FC Tempo): Těžké utkání proti bojovnému soupeři, kde bylo oboustranně vidět hodně zajímavých momentů. Motorlet čekal více na brejky a dlouho nás trápil brankář Foret, který domácí podržel. Nakonec nás naše neproměněné šance mohly mrzet, protože minutu před koncem nás zachránil Honza Havlíček při ložence soupeře, vzápětí jsme po rohovém kopu zápas rozhodli.

Nejlepší hráč FK Motorlet Praha B: celý tým
Nejlepší hráč FC Tempo Praha: Jáchym Trajhan