Přední Kopanina ovládla Teskahor pohár a je na cestě k zisku pražského double
Ve finálovém zápase na stadionu Střížkova měla Přední Kopanina v prvním poločase převahu, kterou v nastavení přetavil v první gól střelou zpoza pokutového území kanonýr Ptáček. To už byl v brance Zličína Hlous, který po půlhodině nahradil zraněného Mareše.
Zličín se ale nevzdal, po změně stran nastoupil aktivně a v 63. minutě krásnou střelou z 18 metrů vyrovnal kapitán Kohout. Tým z Prahy 5 avizoval, že je pro něj finálové utkání poháru velmi důležité, šetřil na něj některé opory, na zápas klub dokonce vypravil speciální autobus, ale nic nepomohlo.
Favorizovaná Přední Kopanina totiž dokázala velmi rychle zareagovat, když se po standardní situaci prosadil střídající Schierreich. A šťastnou ruku měl trenér Vott i při další hráčské výměně: pět minut před koncem definitivně rozhodl Hájek, další fotbalista, který utkání začal na lavičce.
Pak už před zraky 450 diváků vypukly velké kopaninské oslavy. Další můžou přijít už v sobotu, kdy má celek od letiště první šanci stvrdit svůj přeborový titul - a trochu kuriózně na hřišti Zličína...
Finále Teskahor poháru Prahy
FC Zličín - FC Přední Kopanina 1:3 (0:1)
Branky: 63. Kohout - 45.+1 Ptáček, 65. Schierreich, 85. Hájek. ŽK: 27. Bous, 79. Šmalcl - 23. Mejdr, 57. Asad, 90.+5 Zelenka. Rozhodčí: Orel - Tvrz, Sýkora. Diváků: 450.
Zličín: Mareš (32. Hlous) - Bous (70. Petrák), Horák, Kučera (45. Košút), Žák, Ondrejka - Plánička, Popovič (43. Šmalcl), Ježek - Kohout, Merta (70. Bagou). Trenér: Zdeněk Kudela.
Přední Kopanina: Zavadil - Zelenka, Mejdr, Kučera, Hovorka - Ptáček (87. Vágner), Asad, Mainolfi (87. Kočí), Razetto (60. Schierreich), Bradáč (60. Šalanský) - Urban (73. Hájek). Trenér: Daniel Vott.
Na detail zápasu, včetně záznamu celého utkání, se můžete podívat ZDE
Na fotogalerii od Pavla Jiříka staršího se můžete podívat ZDE
Vítězové Poháru PFS