Výhru Dolním Chabrům vychytal v Kolovratech útočník Sevček. Tři body mají speciální cenu, přiznal

Těšil se, jak si zaútočí. Nakonec měl ale útočník Dolních Chabrů Mario Sevček více než půl zápasu v Kolovratech úplně jiné starosti. Po vyloučení brankáře Maksyma Dikusara musel mezi tyče a pomohl týmu k cenné výhře 4:2 v roli gólmana. „Teď hlavně musíme zvládnout zápas s ČAFC doma,“ přál si jeden z hrdinů utkání.

V zápise o utkání byl napsaný ještě druhý gólman Lukáš Provazník. Jak to, že jste šel do branky vy?
Lukáš nakonec nemohl na zápas dorazit, takže když byl vyloučený Maksym, tak se to muselo řešit. Padalo tam moje jméno a taky Šimona Jírovce, ale ten dal nakonec hattrick, takže je dobře, že jsem šel do brány já.

Vypadalo to, že s tím nemáte moc velký problém, chytal jste někdy?
Když mi bylo čtrnáct, patnáct, tak jsem chytal. Ale jinak hraju v útoku. Šel jsem na věc a čekal, jak zvládnu rohy a auty, Kolovraty mají vysoké hráče, z takových situací dokážou být nebezpeční.

Do poločasu zbývalo pět minut, když jste šel do branky, bylo důležité nedostat gól, myslel jste na to?
Přesně tak, říkal jsem si, že to musíme zvládnout dohrát do půle bez inkasované branky. Každou chvíli jsem koukal na ukazatel času, kolik ještě chybí do přestávky.

Nakonec jste jednou inkasoval. Ale gól dal domácí tým ze situace, kdy šla střílená přihrávka do chumlu těl, kdy gólman neví, zda míč někdo tečuje. To bylo asi hodně nepříjemné, co?
Přesně tak, míč nakonec propadl na zadní tyč a tam ho dorazil soupeř do brány. Do konce bylo v tu chvíli ještě hodně času, tak jsem si říkal, že to bude hodně těžké. Ale zvládli jsme to a musím říct, že tahle výhra má pro mě speciální cenu.

Trpět jste musel nejen vy v brance, ale i vyloučený Dikusar, že?
On se týmu omlouval, věděl, že nám zavařil. No, jsme asi prvním týmem na světě, který dal gól a byl mu vyloučený brankář… Dali jsme gól na 3:1 pro nás a sudí si myslel, že někdo z našich ránu tečoval, tak pískal ofsajd. On mu pak něco řekl a byla z toho červená. Sudí pak řešil situaci dál a viděl teč domácích, takže branka platila, ale my jsme šli do deseti…

Dikusar teď vyfasuje trest, už jste si zjišťoval, jestli Lukáš Provazník přijde na další zápas?
Bude připravený, jen vážně zrovna tady na to utkání nemohl.

Tak se budete modlit, aby se třeba nezranil, nebo aby neudělal podobnou klukovinu, co?
No, to by bylo vtipné, kdybych musel do branky zase. Snad už se to ale nebude opakovat. Kluci si ale v kabině dělali legraci, že my vlastně ani brankáře nepotřebujeme.

Každopádně jste uhráli moc důležité výhry nad Podolím a teď v Kolovratech, možná to berete jako zlaté body. Zatím jste čtrnáctí, ale dostat se i mimo barážové příčky je reálné, že?
Do zápasu s Podolím jsme šli s tím, že musíme vyhrát a povedlo se to. Před Kolovraty jsme věděli, že to bude těžké, oni měli tři výhry v řadě, tak jsme jim tu vítěznou sérii přerušili. Teď by to ještě chtělo zvládnout doma ČAFC. Uvidíme, ale bylo by fajn dostat se výš, abychom nemuseli hrát ani baráž.

Jak tohle všechno prožíval trenér Tomáš Vajnar?
Prožívá to všechno s námi. Vím, že se tam hádal s trenérem soupeře. Ale nakonec to všechno dobře dopadlo.

V týdnu před zápasem jsem mluvil se šéfem klubu Šmicrem, také čekal těžký zápas. Byl se podívat, že by Chabrům přinesl štěstí?
Ano, byl na zápase. Bylo to pro nás moc důležité vítězství, tak nám pak zaplatil jako odměnu oběd.

Dostal jste jako jeden z hrdinů jako odměnu třeba zákusek navíc?
Nedostal, ale to je jedno. Hlavně, že jsme udělali tři body. Všem se nám moc ulevilo, že jsme to zvládli a vyhráli.