Souhrn 27. hraného kola přeboru: Podolí se dostalo do kritické situace, Přední Kopanina se blíží titulu
27.05.2024

O medailistech Pražská teplárenská přeboru je rozhodnuto: tři kola před koncem soutěže je jasné, že na vedoucí trio Přední Kopanina, Vyšehrad, Tempo se už nikdo nemá šanci dotáhnout. Zbývá jen vyřešit, kdo se bude radovat ze přeborového titulu a tedy i posunu do divize. Vše má pevně ve svých rukách Přední Kopanina: stačí jí získat tři body, a bez ohledu na výsledky soupeřů může začít slavit. Radost může být dvojnásobná, pokud by v úterý ve finále Teskahor poháru porazila Zličín (výkop v 18:00 na Střížkově). Na hřišti týmu z Prahy 5 pak může v sobotu Kopanina stvrdit také svůj postup. Výrazně napínavější je situace na druhém konci tabulky. Tam si svou pozici hodně zkomplikovalo Podolí, které po porážce 1:2 s Braníkem ztrácí pět bodů na barážové místo. Manko Braníku je pak ještě o bod větší a zdá se, že jeho drtivý finiš, kdy tým vyhrál tři z posledních čtyř utkání, přišel pozdě. Radost z výhry v kabině Braníku otupil nečekaný triumf Dolních Chaber v Kolovratech (2:4). Spodní část tabulky vypadá momentálně takto: 12. Královice 27 bodů, 13. Uhříněves 26, 14. Dolní Chabry 26, 15. Podolí 21, 16. Braník 20. Přímo sestupují poslední dva celky.

ČAFC Praha - FC Zličín 2:0 (2:0)
Branky:
18. P. Novotný ml., 34. Huňka. ŽK: 53. Machurka, 62. Huňka – 25. Mareš na lavičce, 31. Plánička, 33. Shaipov, 37. Košút, 42. Horák, 56. Kohout. Rozhodčí: Vondráček – Stránský, Morávek. Diváků: 131.
ČAFC: M. Štěpánek – T. Peake, M. Vlasák, Machurka, Fridrich – Pyšek (85. Kubec), S. Peake, Nováček, Peričevič (85. Mrázek) – P. Novotný ml. (70. Pakosta), Huňka (77. Klymskyj). Trenér: Ivan Kovačík.
Zličín: Hlous – Horák (74. Merta), Shaipov (46. Forejtek), Žák, Ondrejka – Plánička (74. Bagou), Kohout, Ježek (59. Fuksa), J. Petrák – Tuháček, Košút. Trenér: Zdeněk Kudela.

Ohlasy utkání
Miroslav Kaliba (manažer ČAFC): Relativně vyrovnané utkání, kdy hosté dojeli na neproměňování šancí. Tím, že my jsme z našich šancí branky dali, tak jsme po dlouhé době vyhráli. Bezchybně nám fungovala defenziva.
Zdeněk Kudela (Zličín): Zbytečně vyhecované utkání z domácí strany. Zhodnotím to velice jednoduše. Domácí dokázali své dvě šance proměnit a bohužel naše, kterých bylo možná i více, zůstaly nevyužité. Vyhrál tým, který dal branky. Pro nás je nyní prioritou připravit dobrou sestavu na pohárové finále.

Nejlepší hráč ČAFC Praha: Sebastian Peake
Nejlepší hráči FC Zličín: Lukáš Žák a Matěj Ježek

SK Čechie Uhříněves - FK Motorlet Praha B 2:4 (1:0)
Branky: 10. Mazanec, 90.+4 Tarhaj – 78. a 88. Sejdija, 70. Krátoška, 75. M. Blažek. ŽK: 63. Peterka, 89. Kříž – 72. Klaban. Rozhodčí: Wulkan – Tvrz, Průša. Diváků: 60.
Uhříněves: Jevčák – P. Hrubý (79. Tarhaj), Chadim, Podvín, Kříž – Pergl, Mazanec, Vaněk, Peterka, Aust – J. Svoboda (86. Chleborád). Trenér: Martin Svoboda.
Motorlet B: Foret – Krátoška, Kornacki, Čuba, J. Hraško (57. Ježek) – Dvořáček (57. M. Novotný), Klaban – Krym (90.+3 Fuchsa), Sejdija, M. Hraško – M. Blažek. Trenér: Václav Socher.

Martin Svoboda (Uhříněves): Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, rychle vedli a měli i další brankové příležitosti. Ty jsme bohužel nevyužili, za což přišel ve druhé půli tvrdý trest.
Václav Socher (Motorlet B): První poločas nebudu hodnotit, protože jsem byl na zápase dětí, ale dle názoru mých asistentů se hrál vyrovnaný zápas. Domácí se dostali do vedení po standardní situaci, které mají velmi silné. Opět jsme do sestavy nasadili mnoho kluků z osmnáctky, kteří hrají o svoji budoucnost a musím říct, že opět nezklamali. Asi po deseti minutách druhého poločasu jsme zariskovali dvojitým střídáním a musím říct, že se nám tento tah povedl. Hra se velmi oživila a přišla pro domácí smrtící osmiminutovka, kdy jsme vstřelili tři branky a překlopili utkání na svou stranu. V samém závěru se na hřiště dostal i asistent Filip Fuchsa, takže bude určitě nějaké zápisné. V samém závěru jsme ještě podruhé inkasovali, tak to svedeme na něho, aby to měl ještě dražší. S výkonem jsem velmi spokojen, všichni kluci nám udělali radost.

Nejlepší hráč SK Čechie Uhříněves: Michal Vaněk
Nejlepší hráči FK Motorlet Praha B: Tomáš Krym a Jakub Krátoška

Sokol Kolovraty – SK Dolní Chabry 2:4 (1:3)
Branky: 7. Žitný, 65. S. Pokorný – 28. z penalty, 38. a 84. z penalty Jírovec, 5. Bílek. ŽK: 32. trenér Slezáček, 84. asistent trenéra Všetečka, 86. D. Hájek, 87. Votřel, 87. Vejr – 87. Matějka, 90.+1 D. Janda. ČK: 40. Dikusar (D. Chabry). Rozhodčí: Tikal – Císař, Šmíd. Diváků: 100.
Kolovraty: Morávek – F. Hruška (46. Ráža), Votřel, Vejr, Žitný – Ponert – P. Klouček (70. Bláha), D. Hájek, Brom (32. Bureš), Kalenda (32. S. Pokorný) – Hladký. Trenér: Jakub Slezáček.
Dolní Chabry: Dikusar – Vágner, Horáček, J. Škurek (58. Kalous) – M. Škurek (68. D. Janda), Matějka, Jírovec, Š, Veselý – Sevček, Palma, Bílek (90.+2 A. Veselý). Trenér: Tomáš Vajnar.

Jakub Slezáček (Kolovraty): Byl to zápřah na pumpu, který bych si rád odpustil. Tři body minus, tři další hráči minus, dva neuznaný góly a naše chyba je, že soupeř má jednu šanci a dostaneme čtyři góly. Zvláštní? Z šance dali úvodní gól, pak už šanci neměli. Jedna tečovaná střela za vápnem do středu branky a pak dostali dva dárečky s mašličkou. Takovou penaltu, co byla na 1:2, jsem viděl naposledy někdy před lety v divizi. Náš hráč odkopne v souboji míč, Palma nakopne nohu odkopávajícího hráče a je to penalta. Jak se nechal slyšet pan sudí, reagoval na zvuk, super. Škoda, že to byl “zvuk“ jiné nohy, než si myslel. Nevím, na co tam je pan pomezní, který to měl třikrát blíž než hlavní a řekne jen alibisticky, že to neviděl. Jak jako neviděl? To, že fauloval on, říkali po utkání i činovníci hostů. Ten samý pomezní nám neuznal regulérní gól na 3:3 v 68. minutě. Důkaz je na kameře. Máváno ofsajdové postavení Pokorného s číslem 22. V době kopu zastavena kamera a hráč Veselý číslo 15 už nakračuje do vápna, zatímco Pokorný je ještě před vápnem. Ocenil bych korektnost, a ne povrchní úsměvy, když někdo zkazí víkend a týden desítkám lidí. Abych to teda dotáhl, mělo to být 3:3 a zbývat dvacet minut do konce. Místo toho o pár minut později, ne jak je mylně v zápise v 84. minutě, takže v 77. minutě, u domnělé penalty na 2:4 má náš hráč díru ve stulpně, kdy opět Palma při snaze o kličku kopne do lýtka Ponerta a upadne. Ponert neudělá žádný pohyb. Jen pak začne kulhat, po tom kopnutí, nehledě na to, že si to ukopl do autu. Druhý dáreček pro hosty. Dovedu uznat chybu, tak jako pomezní nejdříve neuznal a po dvou minutách nakonec uznal gól na 1:3, kvůli čemuž dostal Max červenou. Ale tři zásadní gólové momenty, které jdou proti vám, to je na hodně hluboké vydýchání. Mohl to být jinak fajn zápas. Poslední věc mého stěžování je, že až se zase budou hledat důvody, proč ubývá amatérských hráčů, tak takovéto zápasy jsou jedním z nich. Je den po zápase, nemám chuť jíst, pít, jít ven, nic. Mohli jsme hrát líp, mohli jsme dát víc gólů, ale my jsme další dali, i když jsme, opakuji, nějak extra dobře nehráli.
Dominik Janda (Dolní Chabry): Zápas nabídl úplně vše. Od spousty gólů, a hlavně emocí na obou stranách. První poločas byl z naší strany jeden z těch lepších v sezoně, když jsme soupeře přehrávali ve všech směrech a zaslouženě jsme šli do vedení 3:1. Ve 40. minutě jsme obdrželi nepochopitelnou, ale správně udělenou červenou kartu, kdy se nechal vyloučit náš brankář Dikusar. Do brány, kvůli absenci našeho druhého gólmana Lukáše Provazníka, musel útočník Mário Sevček, který se své role zhostil na výbornou a dochytal zbytek utkání. Ve druhém poločase nás soupeř zatlačil a my jsme museli bojovat i na úkor fotbalovosti o cenné tři body. Domácí korigovali na 2:3, ale my vzápětí využili svého protiútoku a z nařízeného pokutového kopu jsme zvýšili na konečných 4:2 v náš prospěch. Celý tým zápas odbojoval a zaslouží si velkou pochvalu.

Nejlepší hráč Sokol Kolovraty: Ondřej Žitný
Nejlepší hráči SK Dolní Chabry: Šimon Jírovec a Mário Sevček

AFK Slavoj Podolí - ABC Braník 1:2 (1:0)
Branky: 40. Štrajt – 68. Šebák, 88. Seidler. ŽK: 55. Brezina, 81. Chlum, 85. Šulc – 5. Pekárek, 73. Kodytek, 75. Šebák, 83. L. Pechač, 89. trenér P. Hejduk. Rozhodčí: Kučera – Pauer, Pazderský. Diváků: 120.
Podolí: Pospíšil – Šimák, Bednář, Čmelík, Krob – Brož – Kocour, Brezina, Šulc, Chlum (82. Zdobnický) – Štrajt (77. Sitta). Trenér: Petr Majer.
Braník: Mařík – L. Pechač, Řemenář, Platil, Kodytek (62. Seidler) – Pekárek, Šebák, Macho (62. Tomeček), Jesze, Palko (62. Richter) – Bergmann (90.+4 Benca). Trenér: Petr Hejduk.

Petr Majer (Podolí): Zápasy se opakují stále dokola, kdy musíme získat body, ale naopak v závěrech zápasů dostaneme rozhodující branky, a tím pádem nebodujeme. Zaslouženě jsme tam, kde bohužel jsme. Musíme si každý uvědomit, jak se ke všemu přistupovalo.
Petr Hejduk (ABC Braník): S výsledkem jsme spokojeni. Čekali jsme těžký zápas, který rozhodnou detaily, a to se vyplnilo. Obě mužstva ale potřebovala vyhrát, tomu odpovídalo i velké množství šancí na obou stranách. Po nedůslednosti v naší obraně jsme prohrávali, ale z kluků jsem o přestávce cítil velkou chuť s tím něco udělat. To se ve druhém poločase povedlo. Myslím, že jsme to otočili zaslouženě. V závěru mi přišlo, že jsme měli více sil i více vůle po vítězství. Celý tým zaslouží pochvalu.

Nejlepší hráč AFK Slavoj Podolí: Martin Štrajt
Nejlepší hráč ABC Braník: Lukáš Bergmann

FC Tempo Praha - FK Viktoria Žižkov B 2:1 (1:1)
Branky: 34. Babický, 75. Pytlíček – 13. Barratt. ŽK: 90. T. Havlíček – 12. Timilehin Ayo, 49. Větrovec, 72. Edrees, 77. Žiga. Rozhodčí: Pytloun – Šmakal, Plášil. Diváků: 70.
FC Tempo: Pacovský – Kostka, Hampapa, Kleček, D. Krejčí – Rakušan (70. Jakub Havlíček), T. Havlíček, Trajhan – Sobotka (64. Pytlíček), Sedlář (85. Schwank), Babický (70. J. Klouček). Trenér: Petr Vanko.
V. Žižkov B: Řezanina – Walter (46. Šůstek), Elnagar, M. Vlček, Trávníček – Kuzma (52. Edrees), Větrovec (52. Soukup) – Timilehin Ayo (88. Šerák), Žiga, Vais – Barratt. Trenér: Jiří Brunclík.

Petr Vanko (FC Tempo): Tentokrát nebudu šetřit chválou, protože si to celý tým zaslouží. Kluci zvládli velmi těžký zápas s velmi dobrým soupeřem, a to ještě museli otáčet z 0:1. Pochvala určitě směřuje nejen k dobrému výsledku, ale i ve hře jsme měli velký počet kvalitních situací. Velká pochvala patří i Šmíďasovi s Petrem, kteří tým výborné připravili vzhledem k mému pracovnímu vytížení. Skvělá týmová práce a odměnou jsou tři body po velmi dobrém výkonu.
Jiří Brunclík (V. Žižkov B): Z posledních vzájemných utkání jsme byli nejblíže tomu, abychom si z Tempa přivezli nějaký ten bodík. Klukům nelze upřít nasazení a obrovskou vůli jít za vítězstvím. Bohužel na to, abychom nejfotbalovější tým soutěže porazili, se příště musíme vyvarovat individuálních chyb a hlavně zachovat více klidu jak v mezihře, tak především při zakončení našich šancí.

Nejlepší hráč FC Tempo Praha: Tomáš Havlíček
Nejlepší hráč FK Viktoria Žižkov B: Mohamed Elnagar

FC Slavoj Vyšehrad - SK Střešovice 1911 2:1 (2:0)
Branky: 26. a 34. Kankara – 61. Yarullin. Ve 38. minutě neproměnil Jensen (SK Střešovice 1911) pokutový kop. ŽK: 38. J. Holan, 38. Lisa, 81. Slapnička, 85. trenér Klíma – 14. F. Veselý, 89. D. Věchtík. Rozhodčí: Zloch – Plášil, Eiselt. Diváků: 50.
Vyšehrad: Lisa – Jáša, Kazda (46. Linha), J. Holan, Romanishak – Müller, Slapnička, M. Krivosheev, Prýmas (17. Kankara) – Kubies, Heřman. Trenér: Jaroslav Klíma.
Střešovice: Rychlík – F. Veselý (20. P. Věchtík), Němec, Bialek, Charvát – Vodrážka (73. P. Junek), Yarullin, Šimon (46. D. Věchtík), Hůlka (46. Rek) – Máče, Jensen (57. Rothe). Trenér: Richard Havlík.

Jaroslav Klíma (Vyšehrad): Ještě za stavu 0:0 jsme přestáli velkou šanci soupeře a pak už za stavu 2:0 i penaltu. Měli jsme však další příležitosti, v první půli to bylo na šance tak 7:3. Ve druhé půli jsme měli možnost jít do brejku tří na jednoho, ale pokazili jsme ho natolik, že z toho vzešel protiútok a kontaktní gól Střešovic. Ty se pak sice snažily vyrovnat, ale do větší šance jsme je už nepustili. Sami jsme naopak mohli několikrát zvýšit. Už před zápasem jsme postrádali dva zraněné hráče základní sestavy a v první půli se nám pak zranili další dva, kteří museli odstoupit. Je těžké se výsledkově prosadit, když znovu postrádáme hodně zraněných hráčů.
Richard Havlík (SK Střešovice): V první půli jsme nehráli dobře, nechávali dlouhé hřiště a nedostupovali soupeře, který nás z dlouhých nákopů potrestal. A neproměnili jsme penaltu. Ve druhé půli, po určitých změnách, byla naše hra o něco lepší. Museli jsme riskovat a Vyšehrad chodil do brejků, které ovšem neproměňoval. Snížili jsme sice na 2:1, ale už nám chyběl ten krůček k tomu, abychom vyrovnali. Gratuluji soupeři k zisku tří bodů.

Nejlepší hráč FC Slavoj Vyšehrad: Tomáš Kankara
Nejlepší hráč SK Střešovice 1911: Jan Rychlík

TJ Sokol Královice – SK Třeboradice 1:1 (0:0)
Branky: 79. Vacík – 86. Ploc. ŽK: 52. Šemro – 57. Pozníček, 74. Vávra, 88. Jurčík. Rozhodčí: Zelený – Stěhule, Pytloun. Diváků: 70.
Královice: Hubínek – Šemro, Lády, Malík, Nevařil – Vacík – Síkora, Leibl (46. K. Kučera), Staněk (46. Janoušek), Semančík – Trnka. Trenér: René Ollé.
Třeboradice: Prebsl – Pozníček, Jurčík, Červenka, J. Hájek – R. Klouček (83. R. Klouček), Moltaš (66. Ježek) – Šťovíček (51. F. Hruška), Vávra, Kraus (66. Ploc) – Slánský. Trenér: Jan Novák.

René Ollé (Královice): Do zápasu proti Třeboradicím jsme šli s velkým respektem vzhledem k tomu, že Třeboradice na jaře venku ještě neprohrály. Také to v prvním poločase potvrdily velmi dobrou kombinační hrou. My jsme se dávali dohromady trochu pomaleji, a tak konečnou remízu beru, i když jsme opět dostali branku v závěru zápasu. Myslím si, že za druhý poločas jsme si ten bod zasloužili. Jsem potěšen z návratu Karla Kučery na trávník.
Jan Novák (Třeboradice): Po předchozích dobrých výkonech nemůžeme být s výkonem spokojeni. Do utkání jsme vstoupili dobře, ale domácí jsme nakopli naší chybou, kdy jsme ještě stačili zachránit před brankovou čárou. Druhý poločas již nebyl vůbec podařený. Prohrávali jsme, ale do konce se nám podařilo vyrovnat, za což musím kluky pochválit. Herně se nám to moc nepovedlo tak, jak jsme chtěli a nezbývá nám nic jiného, než důležité body získat v dalších zápasech.

Nejlepší hráči TJ Sokol Královice: Karel Kučera a Petr Vacík
Nejlepší hráč SK Třeboradice: Tomáš Jurčík

FC Přední Kopanina - FK Dukla Jižní Město 6:0 (3:0)
Branky: 17. a 54. Ptáček, 68. a 82. Bradáč, 8. Urban, 43. J. Krejčí. ŽK: 58. Ptáček – 28. Jerie, 36. Š. Kulhavý, 36. Brabenec, 41. D. Farkaš, 55. Kotlík. ČK: 59. Jerie, 61. Brabenec (oba FK Dukla Jižní Město). Rozhodčí: Nebáznivý – Šmakal, Hejma. Diváků: 50.
Kopanina: Matějka – Hollerbach (65. Š. Hájek), J. Krejčí (46. Schierreich), L. Kučera, Hovorka – Asad – Šalanský, Mainolfi (65. Bradáč), F. Zelenka – Ptáček (65. Razetto), Urban (65. Mejdr). Trenér: Daniel Vott.
FK Dukla JM: Skokánek – Jerie, Solař, Kotlík, V. Růžička – M. Petrák (81. Benazouz), Š. Kulhavý (76. Zhabokrytskyi) – F. Novák (76. Hovorka), D. Farkaš (63. Višvader), Krameš (63. P. Konjevič) – Brabenec. Trenér: Josef Světlík.

Daniel Vott (Kopanina): Výsledek je pro nás samozřejmě skvělý, ale v prvním poločase Dukla nehrála vůbec špatně. Naštěstí vše naše defenziva zvládla na jedničku. Druhý poločas již byl plně v naší režii, čemuž také dopomohla dvě vyloučení hostujících hráčů. Pro nás příjemný zápas i v tom, že jsme mohli pošetřit nějaké síly do úterního finále poháru. Takže se vším spokojenost. Naším nejlepším hráčem byl Ali Asad, který se asi na toto utkání dobře vyspal.
Josef Světlík (FK Dukla JM): Gratuluji Přední Kopanině k vítězství a již i postupu do divize. My tentokrát vše špatně a vyžrali jsme si to doslova až do dna, ale bohužel jsme v tom nebyli sami, komu to absolutně nevyšlo.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Ali Asad
Nejlepší hráč FK Dukla Jižní Město: Ondřej Kotlík