Foto: Pavel Jiřík st.
Braník senzačně slaví. Výhra nad Tempem nás nakopne, říká střelec Bergmann. Velebí gólmana Maříka a vyhlíží Podolí

Braník senzačně slaví. Výhra nad Tempem nás nakopne, říká střelec Bergmann. Velebí gólmana Maříka a vyhlíží Podolí

Jsou sice na posledním místě, ale fotbalisté Braníku ukazují, že se ještě nevzdávají a hodlají zabojovat o udržení Pražská teplárenská přeboru. Za poslední tři kola urval tým šest bodů, zaknihoval dvě výhry (nad béčkem Motorletu a nyní nad Tempem 2:0). Manko na 14. Dolní Chabry je šestibodové, do konce soutěže zbývají čtyři kola. "Obrovské povzbuzení, budeme bojovat," slibuje záložník Lukáš Bergmann. Favorita ze Lhotky obral Braník o všechny body už podruhé v sezoně.

K výhře jste zavelel vy vedoucím gólem. Nemyslel jste si, že gólman Tempa vaši ránu zkrotí?
Musím přiznat, že to vypadalo, že brankář tu mojí ránu vyrazí. Naštěstí to skončilo v bráně.

Kde se to vašem týmu vzalo, že jste si vyšlápli minimálně podle tabulky a formy na velkého favorita?
Tempo mělo převahu, ale gól se povedlo dát jen nám. Vsadili jsme podobně jako proti Motorletu B na hru v bloku na vlastní půlce a vyráželi jsme do útoků. Hráli jsme to samé a zase nás to dovedlo do vítězného konce.

Tempo chtělo pronásledovat vedoucí Přední Kopaninu. Dalo se čekat, že vyvine enormní snahu o vyrovnání. Bylo to tak?
My jsme se po vstřeleném gólu uklidnili, ale dál jsme hráli naši hru. Je pravda, že Tempo nebezpečně hrozilo, hrdinou byl náš gólman Mařík. Podržel nás, zaslouží obrovskou pochvalu, ale to zaslouží vlastně celý tým. Je ale pravda, že daleko klidnější to pro nás bylo až po druhém vstřeleném gólu.

O Braníku a jeho pádu do I. A třídy se často na pražských hřištích hovořilo jako o hotové věci. Vyburcovalo vás to, nebo jste i pod vlivem tohoto začali hrát uvolněně?
Když jsme vyhráli nad Motorletem B, tak z nás všechno spadlo. Ukázali jsme, že umíme vyhrávat. Do konce soutěže jsou čtyři kola, těžko říct, jak to dopadne.

Jaro mělo vypadat určitě jinak, že?
No, po té zimní přípravě určitě, tehdy se ta forma nestřetla s realitou. Měli jsme o jarní části přeboru jiné představy. Tahle výhra nad Tempem nás do zbytku soutěže určitě nabudí, dáme do toho všechno. Teď nás čeká moc důležitý zápas s Podolím, které je předposlední.

Máte nějak spočítáno, kolik bodů by mohlo stačit uhrát, aby se odvrátil pro začátek přímý sestup?
Hodilo by se nám ideálně samozřejmě dvanáct bodů. (směje se) Ale spočítané nic nemáme, jak jsem říkal, výhra nad Tempem nás nakopne. Bylo fajn si zase zařvat vítězný pokřik, děkovat můžeme i našemu brankáři Maříkovi. Škoda pro nás, že Chabry neremizovaly s Podolím.

Mimochodem, věřili jste si před utkáním s Tempem o to více, že jste je o body připravili i v prvním utkání na podzim?
Určitě na tohle téma přišla v kabině řeč. Je skvělé, že se nám to povedlo i podruhé v sezoně. Je to obrovské povzbuzení pro nás všechny. Budeme bojovat.Související články