Foto: www.slavia.cz
Vindahl dosáhl na metu deseti vychytaných nul, mezi střelci se za Heřmana dostal slávista Jurečka
03.04.2024

Vindahl dosáhl na metu deseti vychytaných nul, mezi střelci se za Heřmana dostal slávista Jurečka

Dánský strážce sparťanské svatyně Peter Vindahl je v této sezoně prvním pražským gólmanem napříč soutěžemi od Fortuna:Ligy až po Pražská teplárenská přebor, jenž dosáhl na metu deseti vychytaných nul. Stalo se tak o Velikonocích na půdě Dynama České Budějovice, kde Letenští vyhráli 1:0, a uhájili tak své vedoucí postavení v tabulce nejvyšší soutěže před Slavií.

Vindahl je aktuálně o jedno čisté konto lepší, než trojice jeho pronásledovatelů, jež tvoří Jan Šťovíček (Dukla), Jan Sirotník (Slavia B) a David Roub (Aritma). V této souvislosti není od věci připomenout, že loňský lídr a pak i vítěz této soutěže Milan Švenger z Viktorie Žižkov si připsal desátou vychytanou nulu o neuvěřitelných pět měsíců dříve než Vindahl, už na podzim – přesněji na sklonku října 2022. Sedmatřicetiletý Švenger je v této sezoně registrován v divizním SK Kladno, momentálně ale za něj nechytá.

Kapitán Vyšehradu Jiří Heřman, vedoucí muž soutěže pražských kanonýrů, vyšel v utkání přeboru s Kolovraty naprázdno, a podle toho dopadl i celý zápas: 0:2. Šemíci po první jarní prohře také přišli o vedení v přeborové tabulce.

Heřmanovi se alespoň trochu přiblížil – na rozdíl či manko sedmi branek – slávista Václav Jurečka, jenž se trefil dvakrát v prvoligovém střetnutí na Slovácku. Jurečka má nyní tedy 15 zásahů. Na sdílené třetí příčce figurují se 14 góly Radek Šiler z béčka Sparty a Daniel Urban z Přední Kopaniny.

Šiler hrál ještě na podzim ČFL za Admiru a jak se naším podrobnějším šetřením ukázalo, dal za ni nikoliv deset, ale jedenáct branek. Omylem mu byl odepřen v oficiálních statistikách jeden gól a připočten Miroslavu Horákovi – ten sám potvrdil, že autorství mělo patřit Šilerovi. Ten má proto 11 podzimních tref za Admiru a 3 jarní za Spartu B, tudíž 14.

Pražský střelec (počet gólů)

22 – Heřman (Vyšehrad)

15 – Jurečka (Slavia)

14 – Šiler (na podzim 11 za Admiru v ČFL, na jaře 3 za Spartu B ve F:NL), Urban (Přední Kopanina)

13 – Pytlíček (Tempo)

12 – Chytil (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), Štrombach (Žižkov, z toho 4 v Mol Cupu a 8 za B-tým v přeboru), Sedlář (Tempo)

10 – Haraslín (Sparta), Ogungbayi (Slavia B),. Ptáček (Přední Kopanina)

9 – Birmančevič (Sparta), Barratt (Žižkov B), Brabenec (Dukla Jižní Město), Merta (Zličín), J. Klouček (Tempo, z toho 1 v Mol Cupu)

8 – Kuchta (Sparta), Lehký (Dukla B), Michálek (Meteor), Janků (Újezd Praha 4, z toho 2 v Mol Cupu), Hynek, Kalenda (oba Kolovraty), P. Junek (Střešovice)

7 – M. Kozák (Bohemians, z toho 3 v Mol Cupu a 2 za B-tým v ČFL), L. Matějka (Dukla), Kozel (Dukla, 2 v Mol Cupu), Schánělec (Sparta B), Michl (na podzim 5 za Loko Vltavín, z toho 4 v ČFL a 1 v Mol Cupu, na jaře 2 za Spartu B ve F:NL), Trédl (Slavia B), Derkach (Meteor), Alba (Střešovice), Bazal (Žižkov B), Kohout (Zličín), Krčmář (Vyšehrad), Seniv (Uhříněves), Vávra (Třeboradice)

6 – Van Buren, Wallem (oba Slavia, oba 1 v Mol Cupu), Šulc (Motorlet), Stoch (Motorlet, z toho 1 v Mol Cupu), Magdi (Dukla B), D. Dvořák (Meteor), Simaichl (Újezd Praha 4, z toho 1 v Mol Cupu), Trnka (na podzim 3 za Admiru B v divizi, na jaře 3 za Královice v přeboru). Kotlík, Temelkovski (oba Dukla Jižní Město), Matěj Blažek (Motorlet B), Hák (Zličín), P. Klouček (Kolovraty), Prýmas (Vyšehrad)

5 – L. Krejčí II (Sparta), Karabec (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Olatunji (Sparta, 2 v Mol Cupu), M. Ševčík (Sparta, 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým ve F:NL), Prekop (Bohemians), M. Jurásek (Slavia, 1 v Mol Cupu), Prošek (Žižkov, 1 v Mol Cupu), Vais (Žižkov, 1 v Mol Cupu a 4 za B-tým v přeboru), Michal Škoda (Dukla, 2 v Mol Cupu a 3 za B-tým v ČFL), Lehovec, Pomahač (oba Bohemians B), Milan Škoda, Toula (oba Slavia B), Frizoni (Motorlet), Běhounek, Birma (oba Újezd Praha 4), Ladra (Spoje), Trenkwitz (Aritma), Bagou, Kohout (oba Zličín), Gračko, Hladký (oba Kolovraty), Jůzek, Podobský (oba Podolí), Benlalam (Braník), Mazanec (Uhříněves), Mejdr Přední Kopanina), Pozníček (Třeboradice), Pyšek (ČAFC), Rothe (Střešovice)

4 – Mužík (Bohemians, z toho 3 v Mol Cupu a 1 za B-tým v ČFL), Hora, Moulis, Šebrle, Zeronik (všichni Dukla), Buchvaldek, Martin Douděra (oba Dukla, oba dali všechny 4 góly v Mol Cupu), Batioja, Voltr (oba Žižkov), Costa Da Rosa (Žižkov, 1 v Mol Cupu), Burýšek (Admira, 2 v Mol Cupu), Záruba (Admira, 1 za B-tým v divizi), Tesař (Loko Vltavín), Baisa (Spoje), Lízálek (Meteor), D. Macháček (Aritma), Pěnkava (Újezd Praha 4), V. Hruška, Nevařil, Šemro (všichni Královice), M. Matoušek, S. Peake, Peričevič (všichni ČAFC), Bárta, Žiga (oba Žižkov B), D. Hájek, Žitný (oba Kolovraty), Trajhan, Viktorin (oba Tempo), M. Krivosheev (Vyšehrad), Lukášek (Motorlet B), Palma (Dolní Chabry), Platil (Braník), J. Svoboda (Uhříněves), Josef Šťovíček (Třeboradice), Yarullin (Střešovice), F. Zelenka´(Přední Kopanina)

3 – Vitík, Wiesner (oba Sparta), Diouf (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), Hranoš, Mokrovics (oba Sparta B), Sixta (Žižkov, z toho 1 v Mol Cupu), M. Červenka (Dukla, z toho 2 v Mol Cupu), Hrubeš, Hübl, Jelínek (všichni Dukla B), Bartek, Bělaška (oba Bohemians B), A. Pudil, Sy (oba Slavia B), M. Horák (Admira), Boček (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), Alexandr (Motorlet, 2 za B-tým v přeboru), Dostál, Hodík, Komárek, Kubr (všichni Aritma), Kordiak (Meteor), Madej (Spoje), Tomaides (Újezd Praha 4), Hrabina, Krym, D. Veselý, Vorlíček (všichni Motorlet B), Hýsek, L. Kučera, Mainolfi, Razetto (všichni Přední Kopanina), Jírovec, P. Matějka, Strnad (všichni Dolní Chabry), Edrees, Kuchař (oba Žižkov B), Jerie, F. Novák I. (oba Dukla Jižní Město), Kaliba, Nováček (oba ČAFC), Kocour, Němeček (oba Podolí), K. Kučera, Malík (oba Královice), A. Peterka, Vaněk (oba Uhříněves), A. Krivosheev (Vyšehrad), T. Havlíček (Tempo), Schwank (Tempo, 1 v Mol Cupu)

2 – Hála, L. Hůlka, Kovařík, J. Matoušek, Puškáč, Shejbal (všichni Bohemians), Holeš, Provod, Tijani, Tomič, Zafeiris (všichni Slavia), Schranz (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), Kairinen, Olatunji, Pešek (všichni Sparta), Kozojed, Muleme, Richter, Sodoma (všichni Žižkov), Finěk (Žižkov, 1 v Mol Cupu), Hönig (Žižkov, oba góly v Mol Cupu), Kaštánek, Penxa, Rus (všichni Sparta B), Mešanovič, J. Peterka (oba Dukla), Kopáček, Dominik Pech, Planka, Rama, Zachoval (všichni Slavia B), H. Hruška, Osmani, Tichý, L. Veselý (všichni Loko Vltavín), Maione (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), Kodr, Rossmann, Žížala všichni Motorlet), Scharf (Motorlet, 1 za B-tým v přeboru), Nátr (Motorlet, 1 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru), Marhoul, Necid (oba Bohemians B), Jandovský (Admira), Jánský, Jeřábek, Kaiser (všichni Újezd Praha 4), Valeš (Újezd Praha 4, z toho 1 v Mol Cupu), Kos, Marek, Mráz, Tatdanov (všichni Admira B), Kostka, Slavata, A. Zelenka (všichni Meteor), Tanchyk, Tokar (oba Spoje), A. Novotný (Aritma), Červený (Aritma, 1 v Mol Cupu), Babický, Hampapa, Rakušan, Sobotka (všichni Tempo), Babka, T. Junek, Matějíček, Pryšljuk (všichni Vyšehrad), Jákl, Jiras, Plánička, Popovič (všichni Zličín), Ani Chigozie, Borovski, M. Novotný (všichni Motorlet B), Bergmann, Šebák, Vybíral (všichni Braník), M. Bláha, Lechner, Votřel (všichni Kolovraty), Dom. Farkaš, Kulhavý, Růžička (všichni Dukla Jižní Město), R. Farkaš, J. Hájek, R. Klouček (všichni Třeboradice), V. Kubec, T. Peake, Sváta (všichni ČAFC), Martin Blažek, D. Kříž (oba Uhříněves), Bradáč, Tržický (oba Přední Kopanina), Grunnet Jensen, Hojsák (oba Střešovice), Kalous, A. Veselý (oba Dolní Chabry), V. Habor (Královice), Nejeschleba (na podzim 1 za Královice, na jaře 1 za Uhříněves)

1 – Laci, Minčev, Panák, Pavelka, Preciado, Ryneš, Sadílek, Sörensen (všichni Sparta), Sejk (Sparta, gól v Mol Cupu), M. Beran, Huf, Köstl, Křapka, O. Petrák (všichni Bohemians), Hrubý, A. Kadlec (oba Bohemians, oba gól v Mol Cupu), Bořil, Lingr (oba Slavia), Holoubek, R. Horák, O. Novotný, Stárek (všichni Sparta B), Barac, Ullman (oba Dukla), Jirásek, A. Petrák (oba Žižkov), Behenský, Bejbl, Konečný, David Pech, Švec, Tecl, Voriazidis (všichni Slavia B), Atsuta, Bačinský, Ludvíček, Mikeš, Špatenka, Zapletal (všichni Dukla B), Kovernikov, D. Matějka, Pejša, Sefil, Sprinz (všichni Loko Vltavín), Damašek, Nekvasil, Vondra (všichni Bohemians B), Hroník, Sebastián Jurčišin, Sven Jurčišin (všichni Motorlet), Koutecký (Admira), Lauko (Admira, gól v Mol Cupu), Janoševič, Kubek, Miskovič, Ugwu, Verner, Zhul (všichni Spoje), Horskii (Spoje, gól v Mol Cupu), Fencl, Hamada, Jung, Kunc, Mlejnek, Polívka (všichni Admira B), Ielitro, Kolínek, Musil, Vožický (všichni Aritma), Chalupník, Král, Sůra (všichni Meteor), Velička (Újezd Praha 4), Bialek, D. Hůlka, Charvát, Kouklík, Z. Kříž, Němec, Rychlík, Šimon, Štyks, D. Věchtík, Vyjdák (všichni Střešovice), Altera, Bublík, Hrazdíra, Jesze, T. Kučera, Lebeda, L. Pechač, T. Pechač, Seidler (všichni Braník), Brezina, Brož, Čmelík, France, J. Hrubý, Chlum, V. Procházka, J. Svoboda, Šídlo (všichni Podolí), Amobi, Cuc, Dvořáček, Konopásek, Kornacki, Kučerka, M. Pokorný, Průša (všichni Motorlet B), P. Červenka, F. Hruška, Jahoda, J. Ježek, Jurčík, Moltaš, Ploc, Slánský (všichni Třeboradice), V. Čičatka, Haluška, Misbakhetdinov, F. Novák, J. Pospíšil, Vacík (všichni Královice), Š. Hájek, Hollerbach, J. Krejčí, Schierreich, Šalanský, Wise (všichni Přední Kopanina), Bílek, Klimt, Janda, J. Škurek, Š. Veselý (všichni Dolní Chabry), Borek, Bureš, Ganauer, S. Pokorný, Vejr (všichni Kolovraty), Buratčuk, Horálek, Kuzma, Materna, Oravec (všichni Žižkov B), Huňka, Klymskyj, Pakosta, Vlasák (všichni ČAFC), O. Kučera, Popovič, M. Zelenka, Žák (všichni Zličín), Lafek, Trávník, Višvader (všichni Dukla Jižní Město), Doležal, Kleček (oba Tempo), J. Holan, Jáša (oba Vyšehrad).

Pražský brankář (vychytané nuly)

10 – Vindahl (Sparta)

9 – Jan Šťovíček (Dukla), Sirotník (Slavia B), Roub (Aritma)

8 – Mandous (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu)

6 – Štěpánek (ČAFC)

5 – Jedlička (Bohemians), Surovčík (Sparta B)

4 – Kolář (Slavia, z toho 1 v Mol Cupu), Štorc (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), Toma (Meteor), Borský (Střešovice)

3 – Staněk (Slavia), Vorel (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu), Gothard (Dukla B), Keller (Admira), T. Ježek ml. (Újezd Praha 4), Konečný (Admira B), Štefan (Dukla B), Tkachenko (Spoje), Lisa (Vyšehrad), Pacovský (Tempo), Prebsl (Třeboradice), Vondrka (Podolí)

2 – Reichl (Bohemians), Valeš (Bohemians, z toho 1 za B-tým v ČFL), Kotek (Žižkov, z toho 1 v Mol Cupu), Mihálek (Motorlet), Soukup (Bohemians B), Bébr (Kolovraty), Dočekal (Vyšehrad), Zavadil (Přední Kopanina)

1 – Bajza (Žižkov), Rada (Dukla, v Mol Cupu), A. Dvořák (Slavia B), Havránek (Motorlet), Šiman (Bohemians B), T. Ježek st. (Újezd Praha 4), J. Veselý (Admira B), Beránek, Jevčák (oba Uhříněves), Hubínek, Kudrna (oba Královice), Machač, Mareš (oba Zličín), Mařík, Paleček (oba Braník), Řezanina, Vild (oba Žižkov B), Dikusar (Dolní Chabry), Foret (Motorlet B), Lončák (Třeboradice), O. Matějka (Přední Kopanina), Rychlík (Střešovice), Skokánek (Dukla Jižní Město), Šumník (Podolí)


Související články