Foto: Pavel Jiřík st.
Pražská tipovačka: Jak vidí 19. hrané kolo přeboru Marek Šebák z Braníku?
27.03.2024

Pražská tipovačka: Jak vidí 19. hrané kolo přeboru Marek Šebák z Braníku?

Tři jarní zápasy proměnili fotbalisté Braníku v zisk jednoho bodu. I proto se po 18 odehraných kolech krčí na posledním místě tabulky Pražská teplárenská přeboru. „Vstup do jara se nám nedaří podle představ, dlouhodobě nás trápí dotahování slušně rozehraných zápasů do vítězného konce, což je třeba případ zapasu se Střešovicemi,“ připomíná záložník Marek Šebák vyrovnání soupeře v poslední minutě. „Teď potřebujeme zvládnout Duklu JM a potvrdit sami sobě i všem ostatním, že fotbal hrát umíme a do přeboru patříme,“ burcuje Šebák, který zároveň předkládá své tipy na 20. kolo (19. hrané) v tradiční Pražské tipovačce.

Můžete se zapojit také, stačí se přihlásit a natipovat utkání přes platformu Tipeeto, kde se odhadují výsledky přeborových utkání mužů a vybrané šlágry I. A třídy. Tak jako v předešlých sezonách se i na podzim hraje o zajímavé ceny: vítěz bere 100 litrů piva od Gambrinusu a fotbalové vybavení od Macronu, druhý 50 litrů piva, třetí 30 litrů, ocenění ale budou i další v pořadí.

Pražská teplárenská přebor


Braník - Dukla JM, tip 3:1
Pevně věřím, že v pátek Duklu zvládneme a nastartujeme se pro jarní boj o záchranu. Očekávám intenzivní a technické utkání, které s Duklou vždy hrajeme. Štěstíčko na naší stranu přenese Adam Trávník, který se na Braník vrátil právě z Dukly. Velikonoční volno si pak budeme moct pořádně užít.

Podolí - ČAFC, tip 1:2
Zápas dvou houževnatých týmů, kde moc branek nebude. Hlavní motivátor Pavel Novotný mladší nahecuje hostující kluky a odvezou si z Podolí tři body.

Tempo - Přední Kopanina, tip 4:3
Pro mě šlágr kola, kde se utkají dva týmy s vizí hrát útočný a kombinační fotbal. Předpokládám, že přijde spousta diváků a uvidí krásné branky. Legenda Tempa Viktor Valta již ukončila své působení, a to bude voda na mlýn pro Dana Urbana. Tímto zdravím předsedu Vacova, kterému se vrací v jedné osobě brácha a základní stavební kámen vacovské sestavy.

Uhříněves - Královice, tip 1:3
Rozjeté Královice proti nerozjeté Uhříněvsi. Uvidíme, jestli se nastavený trend změní, ale spíše počítám, že ne.

Vyšehrad - Kolovraty, tip 4:2
Další zajímavý zápas 20. kola. Saša Krivosheev nám z důvodu zranění své fotbalové umění, které ukazuje i na Hanspaulce, nepředvede, a proto bude ve středu zálohy úřadovat Martin Hejno z Kolovrat. Věřím, že diváci uvidí atraktivní fotbal, ze kterého si Šemíci nakonec odnesou tři body.

Motorlet B - Střešovice, tip 3:2
Domácí budou chtít odčinit i přes velkou marodku prohru z Královic. Podíval jsem se na rozpis zápasů Motorletu, béčko hraje v pátek a áčko až v neděli, takže bych zkusil oslovit Míru Stocha, jestli si nechce jít kopnout i na Velký pátek, do neděle to určitě stihne zregenerovat.

Žižkov B - Třeboradice, tip 4:1
Na podzim byl z mého pohledu Žižkov nejsilnější soupeř, proti kterému jsme nastoupili. Ačkoliv již nebude tým domácích řídit odzadu David Březina, fotbalová kvalita mladých kluků ze Žižkova bude proti Třeboradicím stačit.

Dolní Chabry - Zličín, tip 1:5
Náš jediný soused v tabulce, přes kterého se budeme chtít co nejdříve posunout, dostane od hostujícího týmu ukázku vyspělého fotbalu, kterému bude asistencemi vévodit branický odchovanec Plánička. Zraněného Fandu Háka střelecky zastoupí Merta s Kohoutem.

I. A třída

Dubeč - Ďáblice, tip 2:0
Dubeč si půjde za vítězstvím a snahou udržet si první místo v A. třídě.

Radotín - Zlíchov, tip 2:2Ačkoliv nemám ve fotbale remízy rád, tady věřím, že kluci ze Zlíchova oberou Radotín. Prosadí se rychlík Nsingani.