Foto: Pavel Jiřík st.
Posílená rezerva Admiry ukončila vítěznou šňůru Meteoru, Polívka splnil úkol od trenéra Gregora
13.03.2024

Posílená rezerva Admiry ukončila vítěznou šňůru Meteoru, Polívka splnil úkol od trenéra Gregora

Podzim končil Meteor ve skvělé fazoně. Tým z Libně v divizní skupině B vyhrál sedm zápasů v řadě a bodově se držel bok po boku s druhým Újezdem Praha 4. První jarní kolo však mužstvu trenéra Jana Fíčka výsledkově nevyšlo. V derby na půdě Admiry B prohrálo 0:3. „My jsme si šli zahrát, domácí šli bojovat o vítězství. A mají ho,“ hodnotil duel Fíček. Na lavičce Admiry pak slavil první výhru staronový kouč Pavel Gregor.

Divizní derby o Prahu 8 má vždycky náboj. Jako první v utkání inkasovali domácí po rohovém kopu, Meteoru ale vzal radost hvizd rozhodčího. „To nás hodně mrzí, derby bývají hodně o prvním gólu. Hráli jsme vážně dobře, ale nedokázali jsme dát branku. A naopak jsme chybou nabídli soupeři šanci, a ten ji potrestal,“ hodnotil dění na trávníku trenér poraženého Meteoru.

Trenér Admiry neuznanou branku hostů moc komentovat nechtěl, tvrdil jen, že sudí zapískal dříve, než se míč dostal do sítě. Ale uznal, že se na začátku utkání Meteor prezentoval velmi slušnou hrou. „Věděli jsme o tom, že hrají dobře. Respektovali jsme sílu soupeře. Že vyhráli sedmkrát v řadě, to jsme ale v hlavě neměli. Vsadili jsme na bojovnost a soustředili se na svůj výkon,“ konstatoval Gregor.

Dobře věděl, jak důležité bylo, že šel jeho tým do vedení. „Hlavně po psychické stránce to byla vzpruha,“ přiznal. Stejně tak si pochvaloval přínos tří posil z třetiligového týmu: Konejla, Skalického a Vlčka. I díky jejich výkonům prý Admira B v derby neinkasovala. „Pomohli herně i lidsky. Odevzdali skvělý výkon,“ měl jasno Gregor.


Ve druhém poločase pak Meteor nenavázal na představení z prvního poločasu, což Fíčka mrzelo. „Kluci si asi tak nějak mysleli, že to herně půjde samo. A ono to nešlo. Byly tam z naší strany nakopávané míče, ale zkušená obrana Admiry nás uskákala. Měli jsme hrát jinak,“ měl jasno trenér poražených. „Kdybychom pokračovali v naší hře, vypadalo by to jinak,“ byl přesvědčený.

Trenér vítězů Gregor byl po pauze naopak s představením svých svěřenců spokojenější. Jako bonus bral to, že Meteor nedal ani branku. Neprosadilo se ani trio hráčů, které v minulosti sám jako trenér vedl. Často se fotbalisté právě proti svému bývalému klubu trefí. „Když jsem Kubu Michálka trénoval, byl mojí jedničkou v útoku. Se všemi třemi kluky, co jsou nyní v Meteoru, ale máme dál přátelský vztah. Na těch devadesát minut se to změní, to jsou soupeři, ale pak je to zase vše v pohodě,“ konstatoval Gregor.

Ten si moc pochvaloval, jak výtečnou neděli si klub z Kobylis užil. Vyhrálo totiž i třetiligové áčko nad Sokolem Hostouň. „Všichni jsme šťastní, oba týmy jsou propojená, dařilo se i A dorostu. Nálada v celém klubu je dobrá,“ zářil trenér rezervy. S euforií to ale tolik nepřeháněl, dobře věděl, že je to sice cenné, ale teprve první vítězství. „Čeká nás ještě hodně těžkých zápasů a spousta práce. Určitě máme na čem pracovat,“ naznačil svým svěřencům, že ubírat plyn v náročné přípravě rozhodně nehodlá.

„Pro nás jsou to moc důležité tři body do tabulky. Všechno si sedá tak, jak má. Byla to skvělá práce od všech kluků. Věřím, že to tak půjde dál a my budeme každým zápasem stoupat tabulkou výš,“ prozradil pro klubové stránky autor jedné z branek Vojtěch Polívka. Ten s fotbalem na Admiře začínal, ale pak dvanáct let oblékal barvy konkurenta z Libně. „Už jsem tam znal vlastně jen jednoho hráče, se kterým jsme si pak dobře pokecali. Byl to pro mě zápas jako každý jiný,“ přesvědčoval. „Gól mi ale udělal velkou radost. Trenér do mě celou přípravu hustil, že musím dát proti Meteoru gól,“ smál se úspěšný střelec.

Admira B je na 11. místě, Meteor se propadl na čtvrté místo, příště ale přivítá na domácí půdě poslední Louny. „Náš výkon musí být určitě lepší. Nic jiného, než tři body, nás nezajímá,“ velí Fíček.