Foto: Jiří IPSER
Admira B hlásí změnu kouče: končí Šimr, do Kobylis se vrací Gregor. Hrajícím asistentem bude Kurek
24.11.2023

Admira B hlásí změnu kouče: končí Šimr, do Kobylis se vrací Gregor. Hrajícím asistentem bude Kurek

Nebyl to žádný propadák, rezerva Admiry na podzim uhrála sedmnáct bodů, což jí v tabulce divize B stačí na 12. místo. Stejně se ale v Kobylisích rozhodli pro změnu trenéra. Už podruhé v sezoně. Nejprve skončil na místě hlavního kouče Sálem Hebousse, na jeho práci navázal jeho dosavadní asistent Vladimír Šimr, aby se nyní vedení klubu rozhodlo angažovat kouče Pavla Gregora. Ten už v minulosti v Admiře působil.

„Mám radost, že mám nové angažmá. A radost je ještě větší, že se vracím do Admiry,“ neskrývá nadšení staronový kouč divizního týmu z Kobylis. „Rád navážu na práci, která trvala v Admiře tři a půl roku,“ dodává Gregor.

Z Kobylis odešel do nižší soutěže do Jinočan, kde byl úspěšný. „Splnili jsme všechny cíle, co před námi byly. K tomu tam mám spoustu přátel,“ ohlíží se za působením klubu, které ukončil po minulé sezoně. Na podzim chodil pravidelně po fotbalech jen v roli diváka a nabíral síly. „Po osmi letech jsem si dal pauzu, cítím se skvěle a mám velkou chuť do práce,“ říká Gregor.

V úterý vedl první trénink, další čtyři zvládne v následujících dvou týdnech. „A bude tam i 2. prosince přípravný zápas na Aritmě. Od ledna se pak naplno pustíme do práce. Beru tohle angažmá jako velkou výzvu,“ dodává.

„Cílem je zkvalitnění výkonů B mužstva,“ cituje tiskový pracovník klubu Aleš Pivoda šéfa klubu z Kobylis Josefa Přitasila.

Ten našel i další důvod pro trenérskou změnu. „Měla by se zlepšit prostupnost mezi áčkem a béčkem. Tohle na podzim moc nefungovalo,“ parafrázuje Pivoda slova klubového šéfa. O tom, že se rozcházely představy kouče třetiligového áčka a mužů zodpovědných za rezervu, není pochyb.

A tak se vedení divizní rezervy v úterý večer ujal staronový kouč Pavel Gregor. „Víme plně o jeho kvalitách, zná ho i trenér áčka Peřina, takže věříme, že spolupráce mezi oběma týmy bude bezproblémově fungovat,“ nechal se slyšet Přitasil.

Na pozici vedoucího mužstva u Admiry B se vrací s nástupem nového kouče Milan Másílko. „Novým hrajícím asistentem pak bude admirácký srdcař Jirka Kurek, který za léta v klubu odvedl neskutečné množství práce,“ konstatoval Pivoda.

Ke změně na pozici trenéra měl pochopitelně co říct i trenér áčka František Peřina. „Pavel se vrací do Admiry po dvou letech, tehdy mě jeho konec zaskočil. Vím, že je to dobrý a kvalitní trenér, který u mladých hráčů dokáže vyvolat zájem a umí je dostat do potřebné fyzické kondice. Navíc pod jeho vedením tým roste i po herně taktické stránce. Všechno jsme spolu probrali a jsem rád, že se vrací,“ konstatoval trenér A mužstva z Kobylis.

Nutno připomenout, že bývalý trenér béčka Hebousse po rozchodu s rezervou pokračuje u mládeže Admiry do konce roku 2023. Vladimír Šimr, který po nástupu do pozice hlavního kouče proměnil čtyři zápasy v deset bodů a až na konci podzimu přišly tři porážky v řadě, končí okamžitě. To potvrdil i samotný Šimr: s asistentem Sumcem se rozhodli nepokračovat. „S týmem jsme se rozloučili a teď řešíme, co dál,“ poznamenal Vladimír Šimr, který nejspíš naváže na svou práci v Dubči.