Foto: Pavel Jiřík st.
Výhra v Přešticích byla zlomová. Tým byl v tu chvíli na dně, hodnotí podzim trenér Admiry. Na jaře chceme být lepší, plánuje

Výhra v Přešticích byla zlomová. Tým byl v tu chvíli na dně, hodnotí podzim trenér Admiry. Na jaře chceme být lepší, plánuje

Hodně divoký podzim má za sebou ve třetí lize Admira. Úvodní dva zápasy prohrála, následně se tým musel vyrovnat s tvrdou kritikou a urážkami poté, co si v duelu s rezervou Budějovic vymyslel sudí Michal Paták ve prospěch domácích penaltu. Těžké chvíle ustál, tým se semknul a trenér František Peřina si mohl po podzimu oddechnout. Admira přezimuje sedmá, což je druhý nejlepší výsledek z pohledu mužstev z hlavního města. „Bylo to hodně náročné,“ přiznává Peřina.

V létě jste byl plný optimismu, příprava i posílení týmu se povedlo. Start ale nebyl optimální, že?
To je pravda. Prohráli jsme ale s momentálními lídry tabulky – se Slavií B a potom, dá se říct smolně, i s Hostouní. Herně to nebylo špatné, ale výsledkově ano.

Možná ještě horší moment než zmíněné porážky na váš tým ale teprve čekal, že?
To je pravda. Přišla penalta, kterou sudí Paták odpískal v nastavení první půle proti béčku Budějovic. Napsáno už toho bylo o tom spousta. Celý klub, hráči pak čelili hrubým urážkám. Musím říct, že to celé na tým dolehlo. Řekl bych, že nějaké dno přišlo po šestém kole. Tým se, jak už to na Admiře bývá, v těžké chvíli semknul a nepříjemnou sérii zlomil v Přešticích.

Říkal jste si, že je to zlom k lepšímu?
Určitě jsme tam nejeli jako favorit, ale zvládli jsme to tam a dostali se na vlnu. Podzim jsme pak dohráli velmi slušně, tedy až na poslední kolo v Domažlicích, kde jsme prohráli 0:5. Byl to takový bizár, protože zápas vypadal úplně jinak, než může nasvědčovat skóre. Když se za podzimem ohlédnu, tak jsem čekal asi více bodů. Máme jich 21 a jsme sedmí. Při tom všem, co nás potkalo, neřeknu, že je to výborný výsledek, ale dobrý ano.

Herně jste tedy asi úplně spokojený nebyl, že?
Z hlediska předvedené hry tam určitě je prostor pro zlepšení. Je třeba si uvědomit, v jaké situaci jsme byli. Museli jsme upřednostnit zisk bodů před líbivým fotbalem pro diváky. Věřím, že na jaře budou výkony lepší a fanoušci si naše zápasy užijí. Z toho úvodu sezony a všeho, co se stalo, jsme se dokázali vzpamatovat a nastartovali jsme se. Pro mě bylo příjemné, když jsem viděl, jak tým zabral, když byl v krizi. V tom zlomovém utkání v Přešticích skvěle zafungovala kabina, byla tam obrovská bojovnost.

Hodně vidět byl kanonýr Radek Šiler, je nejlepším střelcem týmu, což je možná trochu překvapení…
Do áčka přišel z dorostu, už s námi chodil na jaře. Dal jedenáct gólů a mohlo jich být i víc. Tým na něj hrál a jemu se v koncovce dařilo. Určitě se nejvíc zviditelnil hattrickem, který dal Táborsku. Už se také objevily nabídky z profesionálního fotbalu. O Radka je zájem. Je to odchovanec Sparty, takže ta je první na řadě.

To je pro Admiru odměna, když vystřelí hráče do vyšší soutěže, co?
Jak jsem říkal, je odchovancem Sparty, takže si nepřipisujeme zásluhy. Ale zazářil u nás a je to skvělá vizitka pro klub, když je o hráče zájem z profi soutěže.

Zeptat se musím i na Vojtěcha Burýška, který přišel jako bombarďák z I. A třídy. Jak si vedl?
Prognózy, které jsme měli, se potvrdily. Možná si někdo řekne, že gólů nedal tolik, ale on je ohromně pracovitý. Navíc ho zabrzdilo zranění, byl pro tým ohromným přínosem.

Zmínil jste, že o nejlepšího střelce je zájem v profesionálním fotbale. Už víte o nějakých dalších odchodech?
Vypadá to, že dva hráči ze základního kádru odejdou pracovně do zahraničí. Pokud se to potvrdí, tak to bude velké oslabení a budeme muset hledat náhradu. Chceme, aby bylo jaro v našem podání lepší, budeme chtít vylepšit herní styl.

Když jste hovořil o tom, že nejlepší střelec Admiry má nejspíš namířeno do Sparty. Nezahrajete si proti Spartě B v přípravě?
To v plánu nemáme, ale prověří nás áčko druholigové Příbrami. Jinak se utkáme s řadou rezervních týmů z druhé skupiny ČFL. Nastoupíme proti Teplicím B, Mladé Boleslavi B, budou to dobré zápasy. Související články