Foto: Pavel Jiřík st.
Mazanec v útoku ožil, dvěma góly sestřelil Tempo. Tahle výhra má možná cenu šesti bodů, zářil střelec
13.11.2023

Mazanec v útoku ožil, dvěma góly sestřelil Tempo. Tahle výhra má možná cenu šesti bodů, zářil střelec

Zářil štěstím. A měl pro to důvod. Toby Mazanec v posledním podzimním kole Pražská teplárenská přeboru vystřelil své Uhříněvsi dvěma góly výhru nad Tempem. Přitom soupeř ze Lhotky se pere o první místo, po porážce 1:2 však přezimuje třetí. To Uhříněves je dvanáctá. „Tři body s týmem jako je Tempo mají možná cenu šesti bodů,“ směje se útočník vítězů.

Prohráli jste třikrát v řadě a leckdo by řekl, že Tempo není úplně soupeřem na chycení. Ale vy jste to zvládli. Pozice, ve které jste šli do utkání, nebyla jednoduchá, že?
Herně to tak špatné nebylo, ale výsledkově ano. Věděli jsme, o co hrajeme. Potřebovali jsme bodovat a povedlo se to. Myslím, že díky tomu bude naše zimní pauza trochu klidnější. Pořád je před námi ale ještě půlka soutěže. Ještě to bude hodně těžké.

Tempo bylo v roli favorita, cítili jste od začátku, že si věří a přijelo si pro tři body?
Neřekl bych, že by byli nějak sebevědomí. Pochopitelně každý ví, že mají kvalitní tým, pohled na tabulku tomu dává za pravdu, ale spíš mi přišlo, že jsou u nás trochu podráždění, byli nervózní. V utkání měli pasáže, třeba desetiminutové, kdy jsme se hlavně bránili. Ale celkově jsme to zvládli.

Zvládli jste to vaší zásluhou, dal jste dva góly a užíval si na pozici útočníka…
Přesně tak. Já jsem dlouho měl trochu defenzivnější roli, nenastupoval jsem v útoku. Tam jsem se posunul až v posledních třech zápasech podzimu. Vím, že jsem měl určitou gólovou odmlku, tak jsem rád, že jsem se dvakrát trefil. Je pravda, že na pozici v útoku se cítím nejlépe. Doufám, že na hrotu budu nastupovat i dál.

Konec byl docela hektický, soupeř vysunul i gólmana. Při těsném vedení myslel aspoň na remízu. Měl jste nervy?
Byly to nervy. Tempo chtělo aspoň nerozhodný výsledek a snažilo se. Vysunul se i brankář, ale nám se povedlo získat míč a šli jsme dva na jednoho. Gólman Tempa pak na půlce zatáhl za záchrannou brzdu a dostal červenou kartu. V tu chvíli jsem věděl, že už si vítězství nenecháme vzít.

Když se podíváte na výsledky posledního kola, asi se vám ulevilo ještě víc. Prohrát tenhle zápas, byly by rozdíly od posledního místa minimální…
Přesně tak, získali jsme tři body, ale možná mají cenu šesti. Tempo je v poslední třetině hřiště velmi nebezpečné, možná nejlepší v přeboru, ale v defenzivě je to horší. Když se Tempu povedlo vyrovnat, napadaly mě různé věci, ale naštěstí jsme to zvládli.

Váš spoluhráč Tomáš Podvín slavil v den zápasu narozeniny. Byla ta výhra pro něj? A bude o to veselejší dokopná s podzimem?
Tomáš má v posledních letech takový zvyk, že narozeninovou oslavu dělá v pátek, tedy den před zápasem. Takže jsem pochopitelně vzhledem k zápasu na té oslavě nemohl být. (směje se). Ale asi ve tři v noci od Tomáše přišla SMSka, kde nám slíbil, že pokud nad Tempem vyhrajeme, zaplatí rundu piv a panáků, takže rozlučka s podzimem bude jistě veselá.Fotografie

Související články