Foto: Nikol Kuncová
Pražská tipovačka: 15. kolo přeboru očima Davida Věchtíka ze Střešovic
09.11.2023

Pražská tipovačka: 15. kolo přeboru očima Davida Věchtíka ze Střešovic

Velkým oživením Pražská teplárenská přeboru je nováček ze Střešovic. Tým z Prahy 6 je před posledním podzimním kolem na 4. pozici a povedený podzim bude chtít potvrdit v utkání na půdě Dukly JM. „Do posledního kola podzimní části vstupujeme po ne úplně vydařených posledních zápasech, kdy jsme zbytečně přišli o vedení na ČAFC, nebo po těsných prohrách v domácím prostředí s Kopaninou a Vyšehradem,“ říká záložník David Věchtík. „Chuť jsme si naštěstí alespoň trochu spravili v sobotu s Třeboradicemi. Na Duklu JM tak pojedeme o něco lépe naladění a hladoví po vítězství před dlouhou pauzou.“

I na jaře budou chtít střešovičtí hrát nahoře. „Tréňa to možná neuslyší rád, i když si myslím, že si na to od nás zvyknul: už na rozlučce po skončení minulé sezony jsme s klukama ze srandy říkali, že přebor je jenom přestupní stanice. Když se ale podívám na tabulku teď a vidím, jak je ta vrchní polovina vyrovnaná, tak si říkám, proč bychom se o ten postup taky nemohli poprat? V zimní pauze dobře potrénujeme, kdyby se povedlo i vhodně doplnit kádr, tak proč vlastně ne?“ ptá se Věchtík. „Nechceme Tomášovi Rothemu pokazit jeho kampaň na divizního kapitána.“

Teď předkládá svůj pohled na 15. kolo v tradiční Pražské tipovačce na serveru Tipeeto.

Pražská teplárenská přebor

Motorlet B - Podolí, tip 0:0
Předpokládám, že na Motorletu se bude hrát na UMT a na Větrné hůrce se nehraje snadno. Být tam skokanský můstek, tak mají trenéři velký problém odmávnout skokana k jeho pokusu. Takže s ohledem na tyto bojové podmínky, kde je lepší pouštět draka, než hrát fotbal, tipuji remízu 0:0.

Vyšehrad - Třeboradice, tip 1:1
Poslední kolo podzimní části přeboru se ponese v duchu předčasných Vánoc a body se budou prakticky rozdávat. Výjimkou nebude ani tento zápas.

Braník - ČAFC, tip 3:3
U ČAFC je asi zbytečné se zastavovat. U nich se můžu stát v zápase prakticky cokoli. V tomto zápase očekávám líbivý fotbal a na světelné tabuli bude po hvizdu hlavního rozhodčího svítit skóre 3:3. Domácím přeji, aby si pan Kaliba nechal svoje výlevy na večer.

Dukla JM - Střešovice, tip 1:3
Doufám, že po čtrnácti odehraných kolech se už nemusí používat evidentně oblíbený termín „nováčkovská euforie.“ To už bych si raději přečetl stý článek o Burýškovi ve spojitosti se Střešovicemi. Na Dukle JM určitě nepůjde o lehký zápas, ale i s ohledem na rozlučku, kterou si nebudeme chtít pokazit ztrátou bodů, si myslím, že je v našich silách si odtamtud odvézt plný počet bodů.

Zličín - Královice, tip 0:0
Královické duo Vacík, Malík to vzadu zavře. Zličínu pravděpodobně bude chybět i v tomto utkaní jeho kanonýr Merta, a i kvůli jeho absenci vyjdou střelecky naprázdno. Královice si tak odvezou důležitý bod.

Uhříněves - Tempo, tip 2:2
Vrabci na pražských střechách štěbetají, že na Tempu momentálně nepanuje nejlepší nálada v týmu a proto domácí uhrají cenný bod.

Dolní Chabry – Přední Kopanina, tip 1:1
Kopanina odehrála v úterý dohrávku 13. kola, a věřím, že v zápase s Duklou JM nechala spoustu sil. V sobotu jim pak na konci dojde šťáva, čehož využijí domácí Chabry a v závěru utkání vyrovnají na konečných 1:1.

Žižkov B - Kolovraty, tip 2:2
Utkání nahoru-dolů, po kterém nás dělba bodů nemine.


I. A třída

Raptors - Modřany, tip 3:3
Modřany jsou pro mě umístěním v tabulce v této sezoně celkem překvapením. Tady se ale utká čtvrtý s pátým, a tak se oba týmy budou muset spokojit s bodem.

Kunratice - Újezd nad Lesy, tip 4:4
Ač se někomu může zdát tento tip čirým šílenstvím, tak já si prostě nemůžu pomoct. Jsou dny, kdy prostě máte tušáka a víte, že to tak bude. A tohle je přesně ten zápas. Po hektické první půli, kdy hosté půjdou o poločasové přestávce do kabin s dvougólovým náskokem, domácí ve druhé půli prokáží roli favorita a vystřelí si remízu 4:4, která na konci sezony může mít cenu zlata.


TIPNĚTE SI TAKÉ V PRAŽSKÉ TIPOVAČCE NA TIPEETU. DO HRY SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT ZDE