Foto: Jiří IPSER
Meteor byl k poražení, chybami jsme mu výhru darovali, mrzelo kouče Jeřábka

Meteor byl k poražení, chybami jsme mu výhru darovali, mrzelo kouče Jeřábka

Emocí bylo na tři zápasy. Fanoušci Újezdu Praha 4 jen těžko kousali, že jejich miláčci v divizním duelu na půdě Meteoru dohrávali bez dvou vyloučených a první branku inkasovali z penalty. Hlavní problém viděli ve výkonu sudího. Rozmrzelý byl i trenér poražených Karel Jeřábek, porážka 1:2 ho bolela, ale s hodnocením neotálel. „Jsem připravený, ve fotbale už jsem zažil všechno.“

Jak moc bolí porážka na půdě klubu, kde jste také působil?
Teď už je to pro mě zápas jako každý jiný. Zápas rozhodly tři věci. Na kdyby se nehraje, ale myslím, že Meteor byl tentokrát k poražení. My jsme mu nesmyslnými chybami darovali vítězství.

Je pravda, že první větší šanci měl váš tým, ale nevyřešil dobře přečíslení. Byl tohle jeden z důvodů, proč se vracíte z derby bez bodového zisku?
Patrik Tomaides ani nezakončil, ani nepřihrál. (jeho otec v dané chvíli také dával najevo, že měl jeho syn najít odvahu a pálit na branku). Myslím, že jsme nezačali špatně a za patnáct, dvacet minut jsme měli dvě tři velké šance.

Jenže pak přišly vámi zmíněné chyby...
Přišla červená karta, neviděl jsem to pořádně, tak to nebudu hodnotit. Jánský dlouho chyběl, pak odehrál dvacet minut a... Vlastně nám vůbec nepomohl. Následně Meteor proměnil penaltu, kdy šel Simaichl do situace špatně...

Situace byla složitá, ale pořád to bylo jen o gól, tedy z pohledu skóre šlo o hratelný stav, nemyslíte?
Přesně tak, dalo se s tím pořád něco dělat. Po přestávce ale přišlo druhé vyloučení. Byl to zkrat Jackla. Každý se pak omlouvá, ale tohle všechno zápas prostě rozhodlo. S osmi hráči v poli žádné utkání v divizi nemůžete vyhrát.

Nakonec jste snížili. Věřil jste, že může přece jenom přijít zvrat?
Meteor polevil a myslel si, že už to bude jasné. Tím to celé způsobil. Dali nám prostor a v docela dobrém světle se uvedl Krpálek. Na hřišti dostal volnost, využil toho a udělal náš gól. Rádi dál budeme využívat jeho služby. Každopádně příští týden nás čeká další derby s béčkem Admiry, které už opravdu musíme vyhrát.

Čtyři zápasy bez vítězství, to je série, jakou v Újezdu Praha 4 nepamatujete, že?
Venku mě to tak nemrzí jako ty zápasy doma. Ale třeba minulý týden jsme hráli bez šesti lidí ze základu. S Brodem to taky nebyl dobrý zápas, paradoxně nám umělka už začíná vadit a myslím, že předvádíme lepší výkony venku než doma.Fotografie

Související články