Foto: SK Střešovice 1911
Hojsák oželel oslavu osmnáctin, šlágr dostal přednost. Střešovický talent dal gól, ale debaklu nezabránil

Hojsák oželel oslavu osmnáctin, šlágr dostal přednost. Střešovický talent dal gól, ale debaklu nezabránil

Moc radosti Střešovice v uplynulém kole Pražská teplárenská přeboru nezažily. Debakl 2:8 s Tempem nováčka srazil ze druhé příčky tabulky, výsledek tým kouče Richarda Havlíka hodně bolel. Slavit mohl vlastně jediný hráč poražených: Ondřej Hojsák. V pátek oslavil osmnáctiny a o den později po pár vteřinách pobytu na hřišti vstřelil gól.

Gól je sice hezkým dárkem k narozeninám, ale porážka vás asi pěkně štve, co?
Nedá se nic dělat. Člověk se na něco připravuje celý týden a pak se to během chvíle v utkání sesype. Musíme se z toho oklepat, jako tým zesílit a musíme se podržet, abychom do dalších zápasů prostě byli ještě silnější a ukázali, že na to v přeboru máme.

Osmnáctiny jste měl den před zápasem. Stihl jste je vůbec oslavit?
Moc jsem to neslavil. Něco samozřejmě proběhlo v okruhu rodiny, ale pak jsem myslel hlavně na zápas, protože byl pro nás docela důležitý. Oslava ještě určitě dodatečně přijde.

Bylo se na co těšit, Střešovice byly druhé, Tempo první. Byl to šlágr víkendu. Stejně je ale hezké, že jste oželel větší oslavu plnoletosti.
Do sezony jsme šli s tím, že nechceme být nějakými otloukánky, chtěli jsme ukázat, že na přebor máme, že chceme hrát střed tabulky. Nečekali jsme, že budeme takhle nahoře, ale chceme pracovat na tom, abychom nahoře zůstali.

Váš gól fanoušci nadšeně slavili. Vlastně podruhé se vám povedlo, že jste nastoupil a za pár sekund jste dal branku. To jsou nástupy snů, nebo máte nějaké speciální pokyny?
Ne, ne. Spíš to bylo dobrý výběr místa. Trenér asi dobře zvládl načasovat to střídání. (směje se)

Stav byl už hodně nepříznivý, snižoval jste na 6:2. Jde se v takové chvíli na hřiště bez nervů?
Já jsem do toho šel naplno, šel jsem se na hřiště porvat. Nejsem v základní sestavě, chci ukázat, že do základu patřím. Snažil jsem se tam nechat všechno a povedlo se mi oplatit trenérovi jeho důvěru gólem. Jsem za to rád, ale výsledek mě pochopitelně mrzí.

Střešovice ale zvládly vstup do přeboru se ctí, s tím jste asi spokojení, ne?
Vstup jsme měli nadstandardní, můžeme být rádi, ale budeme chtít mnohem víc.

V minulé sezoně jste hrál za dorost, teď naskakujete hned do Pražská teplárenská přeboru. Je to obrovský skok?
Minulý rok jsem strávil celý v Meteoru, ale teď jsem se vrátil. Musím říct, že podle mě je ta soutěž ve všech směrech o level výš, než na co jsem byl zvyklý. Před dvěma lety už jsem si zahrál A třídu, byl jsem rád, že jsem si to mohl zkusit. A pracuji na tom, abych se dál zlepšovat. Jsem rád, že jsme se posunuli výš i jako klub celkově.

Vysoko jste prohráli, bude i v takovém případě pokladník požadovat příspěvek za gól, osmnáctiny i rozhovor?
Už jsem to všechno hlásil, budu čekat, kolik mi napíšou. Já jsem hlavně rád, že jsem potěšil gólem naše fanoušky. Snad jim dál budeme dělat radost jako tým.Související články