Foto: Pavel Jiřík st.
Pražská tipovačka: 7. kolo přeboru očima Jaroslava Nováčka z ČAFC
15.09.2023

Pražská tipovačka: 7. kolo přeboru očima Jaroslava Nováčka z ČAFC

Šest kol proměnili fotbalisté ČAFC ve stejný počet bodů, což je v tabulce Pražská teplárenská přeboru řadí na průběžné 12. místo. „Celkově je pro nás probíhající sezona za očekáváním. Přebor je každým rokem vyrovnanější a v každém zápase rozhodují maličkosti. Věřím, že se nám povede šňůra několika zápasů, kdy získáme plný počet bodů, a hned se dostaneme na místa, která máme za cíl pro tuto sezonu,“ říká záložník Jaroslav Nováček.

Právě on je zatím nejlepším střelcem týmu se třemi brankami. „Aktuálně se trápíme i střelecky, na každý gól se vždy strašně nadřeme. Chybí nám pár klíčových a zkušených hráčů jako Jirka Machurka, který je zraněný. Stejně tak i Pavel Novotný, který vždy dával spoustu gólů, tedy do té doby, než přišel k nám a zranil se v přípravě.“

Tým ČAFC v sobotu hostí Vyšehrad. Nováček předkládá své tipy na celé přeborové kolo. Můžete se zapojit také, stačí se přihlásit a natipovat utkání přes platformu Tipeeto, kde se odhadují výsledky přeborových utkání mužů a vybrané šlágry I. A třídy. Tak jako v předešlých sezonách se i na podzim hraje o zajímavé ceny: vítěz bere 100 litrů piva od Gambrinusu a fotbalové vybavení od Macronu, druhý 50 litrů piva, třetí 30 litrů, ocenění ale budou i další v pořadí.

Pražská teplárenská přebor

ČAFC - Vyšehrad, tip 2:0
Vyšehrad vůbec nemá tušení, co ho na našem poli čeká. Štepec zná každý vyschlý flek ve vápně a udrží čisté konto. Zbytek týmu celý týden trénuje první dotyk s balónem, který je na našem hřišti zásadní. Gólově se za nás prosadí Pyšek svým důrazem ve vápně, Matoušek vymete pavučiny z přímého kopu.

Dukla JM - Motorlet B, tip 3:3
U Dukly záleží, jak se vyspí její kanonýr Kotlík. Minimálně jeden gólový zářez mít bude, ale na mladíky z Jinonic to na víc než jeden bod stačit nebude.

Zličín - Žižkov B, tip 2:1
Zličín to doma nebude mít jednoduché, ale jejich zkušená osa týmu tento nervydrásající zápas zvládne díky gólu Merty v nastavení.

Královice - Podolí, tip 2:1
Královice budou chtít odčinit debakl na Tempu. Oba týmy se v týdnu sejdou v hojném počtu alespoň dvakrát na tréninku. U Podolí bude docházka o něco horší, a tak Královice vývoj zápasu otočí ve svůj prospěch ve druhém poločase.

Třeboradice - Uhříněves, tip 3:0
Tady jasná jednička. Třeboradice se zaslouženě vrátily do přeboru a prokáží svou kvalitu proti úporně bránící Uhříněvsi.

Přední Kopanina - Kolovraty, tip 2:4
Pro mě zápas kola. U Kopaniny nikdy nevíte, v jaké sestavě nastoupí. Pokud bude Urban hrát od začátku, Kolovraty budou mít problém. Ale po minulém kole, kde jsme u nich remizovali a druhý poločas jsme byli jak na kolotoči, kdy to půlka našeho týmu rozdýchává ještě dnes (směje se), tak věřím, že přestřelku ovládnou oni.

Dolní Chabry - Braník, tip 2:0
Braníku se po přeměně kádru nedaří a ani v Chabrech tomu nebude jinak. Chabry před nejvyšší návštěvou kola získají první tři body do přeborové tabulky. Pak se bude ještě dlouho do noci v Chabrech slavit.

Střešovice - Tempo, tip 2:5
Výsledky Střešovic jsou pro mě překvapením. Nicméně postupový elán Střešovic narazí na Tempo, které dá domácím bůra.

I. A třída

Vršovice - Újezd nad Lesy, tip 3:1
Vršovice po sestupu z přeboru tápají a jsou výsledkově nahoru dolů. Přál bych jim postup zpět do přeboru, abychom na venkovní zápas nemuseli jezdit přes hodinu.

Aritma B - Modřany, tip 2:0
Zápas kola v I. A třídě. Modřanům bych výhru přál, jelikož nám jsou sympatičtí po tom, co jsme u nich slavili postup do přeboru, nicméně Aritma si zápas pohlídá a s přehledem vyhraje.

TIPNĚTE SI TAKÉ V PRAŽSKÉ TIPOVAČCE NA TIPEETU. DO HRY SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT ZDE