Foto: Jiří IPSER
Dvanáct gólů Královicím! Smekám před soupeřem, že nezaparkoval autobus, říká autor hattricku Sedlář z Tempa

Dvanáct gólů Královicím! Smekám před soupeřem, že nezaparkoval autobus, říká autor hattricku Sedlář z Tempa

Čekali těžký zápas, nakonec z toho ale bylo rekordní vítězství Pražská teplárenská přeboru. Fotbalisté Tempa si proti Královicím zastříleli a slavili výhru 12:1! Hattrickem během první půle k tomu přispěl Štěpán Sedlář. „Nikdo z nás nic podobného nečekal, Královice nás na jaře doma porazily, jsou hodně silné,“ neskrývá útočník, že jej výše výhry překvapila.

Jarní porážku jste soupeři vrátili i s úroky, kde se to v týmu vzalo?
Královice k nám přijely hrát sympatický fotbal. Jenže nám se povedlo dát tři rychlé góly a nakonec to tam začalo padat. Možná mi bylo soupeře někdy až trochu líto, jak skóre narůstalo. Ale je pravda, že jsme jim měli co vracet. V tomhle směru se to povedlo.

Skóre narostlo až na 12:1, hrál jste někdy takový zápas?
V A třídě se s takovým výsledkem člověk setká, narazíte na soupeře, který je kvalitou jinde. Ale že se nám to povede v přeboru, kde je kvalita vyšší, to jsem nečekal a ani nevím, kdy naposledy v přeboru někdo takhle vysoko vyhrál. Aspoň jsme ukázali, že se s námi musí počítat.

Asi jste si oddechl, že nejste v kůži soupeře.
Chápu, že se může stát, že když skóre takhle narůstalo, tak to soupeře třeba už tolik nebaví. Myslím, že pak odejde tým i psychicky, zlomí ho to.

Vy jste za poločas stihl hattrick. Pak jste střídal, už jste měl gólově dost?
To ne. Já jsem hrál od páté minuty s koňarem, takže jsem chtěl střídat daleko dřív. Ale když to tam padalo, tak jsem na hřišti zůstal až do poločasu a byl z toho hattrick.

Vystřídal vás Jaroslav Klouček, který po pauze taky stihl tři góly. To bylo povedené střídání, co?
V poločase mi Jarda říkal, že jsem tedy nasadil laťku docela vysoko. Ale já jsem mu odpověděl, že dá taky tři góly. A je skvělé, že se to povedlo.

Takže si vás oba zkasíruje pokladník, co?
Zatím k tomu nedošlo, protože na tomhle utkání nebyl, odjel na dovolenou. Ale počítám s tím, že se přihlásí.

Mluvil jste o tom, že vám bylo soupeře až líto. Když se blížila magická desítka, neříkejte, že jste to z lavičky nehecovali...
Když už bylo gólů devět, tak jsme samozřejmě v desítku doufali. V poločase, když jsem střídal, jsme si říkali, co asi Královice udělají. Mohly to zavřít, zaparkovat autobus a bránit, ale neudělaly to. Za to před nimi smekám.

Zápas si musel užít i trenér Vanko, že to byla výhra bez nervů. V prvních kolech jste rozhodovali zápasy až v úplném závěru...
Za všechny výhry jsou stejné tři body, ale když vyhrajete gólem v úplném závěru, má to asi větší cenu, než když někomu dáte dvanáct branek. Ta vítězství jsou strašně cenná. Těch dvanáct gólů ale zase každému pomůže individuálně, střelcům se zvedne sebevědomí.

Nedělali jste si v dobrém legraci ze spoluhráčů, kteří se netrefili?
Dobrá nálada na lavičce byla, to jo, ale nic podobného tam nepadlo. Všichni víme, že se ti kluci určitě trefí jindy a budou z toho důležité body.

Měl jste po utkání hodně ohlasů? Výsledek budil dost pozornosti.
To je pravda, kamarád se mi pak hned ozval a vyzvídal, zda to sedí. Říkal, že mu mobil pípal každou chvilku, tak si nebyl jistý, jestli nemá Livesport nějakou poruchu.

A neměl.
Je to tak, takový výsledek je rarita.

Jste na prvním místě, to se vám jistě líbí. Bude asi těžké potvrzovat tuhle pozici. Na lídra se každý chce vytáhnout, počítáte s tím?
Víme, že v přeboru bude těžký každý zápas. Jsme první, je to příjemné, ale jedeme dál. Teď nás čekají Střešovice. Ty jsou druhé, hraje tam roli nováčkovský elán, vezou se na vítězné vlně. Víme, že hrají dobrý fotbal, ale taky přiznávám, že jsem je takhle vysoko asi nečekal.

A to soupeř přišel o 51 gólů střelce Burýška...
Takhle podrobně jejich kádr zase neznám. Ale mají mladý tým, v jejich zápasech padají góly. Bylo by fajn, kdyby to tam zase napadalo, třeba jako v našich zápasech s Kolovraty.

Ze strany Tempa by to neměl být problém. Ofenzivu máte v krvi, ne?
Baví nás hrát ofenzivně. Čím víc gólů dáme, tím lépe.

Byla po 12gólové přestřelce speciální oslava?
Normálně jsme poseděli, dali si večeři a rozebrali to. Ale teď už myslíme zase na další zápas.

Blesklo vám hlavou, že na jaře v Královicích vás bude čekat zase pořádná šichta? O motivaci bude postaráno.
Je mi to jasné. Doma jsou Královice hodně silné a nebude nás čekat nic jednoduchého.

Za úspěchem vás vede s kapitánskou páskou Jáchym Trajhan, který se vrátil z Admiry. Je znát, že působil ve vyšší soutěži?
Jsme rádi, že je zpátky. Je to lídr na hřišti i v kabině. Věříme tomu, že nás dovede do vyšší soutěže. Uděláme pro to maximum.Související články