Foto: Pavel Jiřík st.
Souhrn 6. kola přeboru: Vyrovnaný souboj o čelo tabulky i dvanáctigólová noční můra Královic
11.09.2023

Souhrn 6. kola přeboru: Vyrovnaný souboj o čelo tabulky i dvanáctigólová noční můra Královic

Málokdy vídaný výsledek přineslo 6. kolo Pražská teplárenská přeboru. Fotbalisté Tempa doma roznesli Královice 12:1! Díky této kanonádě se vyšvihli na 1. místo tabulky, které budou za týden hájit na půdě druhých Střešovic. Právě nováček z Prahy 6 je pro soutěž zatím velkým oživením, což potvrdil na hřišti Uhříněvsi, kde vyhrál 2:1. Daří se i Zličínu, který je po triumfu 4:1 v Braníku s Tempem a Střešovicemi bodově vyrovnaný, jen má horší skóre. Souboj o čelo je hodně napínavý, protože prvních sedm mužstev tabulky je srovnaných v rozmezí tří bodů! Na první výhru pořád čekají v Podolí a Dolních Chabrech. Oba celky uhrály remízy proti favoritům: v utkání Podolí proti Přední Kopanině gól nepadl, Dolní Chabry na Vyšehradě srovnaly v závěru utkání.

FK Motorlet Praha B - SK Třeboradice 1:1 (0:0)
Branky: 87. M. Blažek – 49. Vávra. ŽK: 76. Slánský, 90.+2 asistent trenéra Jahoda (oba SK Třeboradice). Rozhodčí: Šaróka – Tikal, Stěhule. Diváků: 80.
Motorlet B: Šmerda – Průša, Dvořáček, Lukášek, Čuba (46. Klaban) – Žižka – Hrabina, M. Novotný (59. M. Pokorný), Krym – M. Blažek, Nátr. Trenér: Václav Socher.
SK Třeboradice: Prebsl – Pozníček, Jurčík (68. Pospíšil), Červenka, Kraus (17. R. Farkaš) – Jahoda (78. Ploc), Vávra, Kvapil (46. R. Klouček), J. Hájek – Slánský, Šťovíček (78. Ježek). Trenér: Jan Novák.

Ohlasy utkání
Václav Socher (Motorlet B): Náš bezkrevný výkon od první minuty, vůbec jsme nepředvedli nic fotbalového a jsem z toho smutný. Místo fotbalového řešení raději nakopáváme míče a ani Třeboradice toho v tomto horkém počasí mnoho nepředvedly. Nenabídli jsme zhola nic a musím tedy říct, že vyrovnání v závěru a získaný bod musíme za tento výkon brát.
Jan Novák (Třeboradice): Pro nás bohužel ztracené dva body. Jako v každém utkání nás sráží proměňování šancí. Prvních dvacet pět minut jsme byli lepším týmem, potom domácí hru vyrovnali. Vstup do druhého poločasu se nám vydařil a dostali jsme se do vedení. I nadále si myslím, že jsme byli lepším týmem, ale místo přidané pojistky ve skóre přišla neuhlídaná standardka a domácí srovnali. Náš výkon byl dobrý, ale bohužel je strašná škoda, že nedokážeme lépe naložit s proměňováním našich šancí, protože jsme zde, při vší úctě k domácím, měli vyhrát.

Nejlepší hráč FK Motorlet Praha B: Matěj Blažek a Jan Průša
Nejlepší hráč SK Třeboradice: Pavel Slánský


FK Viktoria Žižkov B - FK Dukla Jižní Město 1:3 (1:1)
Branky: 26. Vais – 38. a 88. Kotlík, 51. vlastní Šandera. ŽK: 74. Šandera – 23. Brabenec, 83. D. Farkaš. Rozhodčí: Tvrz – Kučera, Stránský. Diváků: 272.
V. Žižkov B: Čtvrtečka – Větrovec, Šandera, Soukup – Bárta (46. Trávníček), Kuzma, Edrees, Žiga (90. Materna) – Vais (90. Mach), Barratt (71. Balážik), M. Vlček (59. Buratčuk). Trenér: Jiří Brunclík.
FK Dukla JM: Orlich – J. Sýkora, Brabenec, M. Lafek, Růžička – Š. Kulhavý, D. Farkaš – Krameš (46. Višvader), Temelkovski (90. Dudek), F. Novák – Kotlík (90.+4 Kolařík). Trenér: Josef Světlík.

Ohlasy utkání
Jiří Brunclík (V. Žižkov B): Zápas, který jsme si sami odstřelili vlastní nekvalitou. Zklamání je o to větší, že jsme dostali šanci si zahrát a ukázat se na hlavním stadionu.
Josef Světlík (FK Dukla JM): Děkujeme Viktorce, že jsme mohli odehrát utkání na jejich hlavním stadionu, což podle mě mělo i vliv na náš výkon. Za mě to byl náš nejlepší letošní zápas, co se týká organizace, zodpovědnosti a touhy vyhrát. Věděli jsme o kvalitě soupeře, ale se vší pokorou to byl náš zápas a doufám, že tohle utkání nás posune dál. Jsem na tým hrdý, co předvedl od prvního po posledního hráče, ale zároveň teď s realizačním týmem víme, čeho jsou hráči schopni, když chtějí. Vše méně už budou jen výmluvy.

Nejlepší hráč FK Viktoria Žižkov B: Jan Čtvrtečka
Nejlepší hráč FK Dukla JM: Ondřej Kotlík


ABC Braník - FC Zličín 1:4 (0:1)
Branky: 79. vlastní Jákl – 21. a 59. Merta, 56. vlastní M. Zelenka, 58. Hák. ŽK: 32. Kodytek, 40. Šebák – 36. Jákl, 51. Popovič, 76. Hák, 90. Kohout. ČK: 90.+2 Hrazdíra (ABC Braník). Rozhodčí: Hejma – Vondráček, Zloch. Diváků: 75.
Braník: Mařík – L. Pechač, Hrazdíra, Vybíral, Kodytek (46. M. Zelenka) – Benda, Jesze (78. Seidler), Benlalam – Rapant (64. Lebeda), Šebák, Bublík (64. Bergmann). Trenér: Petr Hejduk.
Zličín: Machač – Havrila, Yelinskyi, Žák, Ondrejka (73. Jiras) – Plánička (73. Tuháček), Popovič, Kohout, Hák (81. Jíra) – Merta, Jákl. Trenér: Zdeněk Kudela.

Ohlasy utkání
Petr Hejduk (ABC Braník): V utkání jsme dělali školácké chyby, po kterých nás soupeř nekompromisně trestal. Celý první poločas byl Zličín lepším týmem.  Co mě nejvíc mrzí, že jsme se ani nesnažili to urvat alespoň bojovností. Do druhé půle jsme vstoupili docela dobře a bylo vidět, že s výsledkem chceme něco udělat. Bohužel potom přišla pro nás smrtící pětiminutovka, ve které jsme třikrát inkasovali a zápas byl rozhodnutý. Bez pohybu, bojovnosti a chuti na vítězství se prostě hrát nedá. Zličínu gratuluji ke třem bodům, protože vyhrál naprosto zaslouženě. Nyní se nad sebou budeme muset hodně zamyslet.
Zdeněk Kudela (FC Zličín): V loňské sezoně jsme se právě na Braníku výsledkově chytli a tajně jsme doufali, že se výsledek může zopakovat. Před zápasem nám ze sestavy vypadli dva stabilní hráči Ondra Kučera a Petr Mareš. Jsem rád, že se nám podařilo získat gólmana Filipa Machače, kterého jsem navíc den před zápasem, neboť jsem se o zdravotní indispozici Petra Mareše dozvěděl až před utkáním, poslal chytat za béčko a bylo vidět, že se tam rozchytal. Několikrát nás v prvním poločase podržel, a navíc jsme se dostali do vedení krásnou brankou Ivana Merty. Po poločase se nám podařilo během pěti minut vstřelit tři branky a definitivně rozhodnout o našem vítězství. Domácí tým se zaslouženě dočkal čestného úspěchu, který ovšem nezměnil nic na faktu, že si z krásného areálu odvážíme tři body a z toho máme všichni velkou radost.

Nejlepší hráč ABC Braník: Rayan Benlalam
Nejlepší hráči FC Zličín: Ivan Merta a Martin Kohout


AFK Slavoj Podolí - FC Přední Kopanina 0:0
ŽK: 22. Brož, 90.+2 Šídlo – 67. Š. Hájek, 73. Vott, 86. Ptáček, 90. Hovorka. Rozhodčí: Stěhule – Šaróka, Hruška. Diváků: 60.
Podolí: Vondrka – Šimák, Urban, Němeček, Čmelík – Brož (68. Sitta) – Kocour, V. Procházka, Šídlo, Podobský (89. Chlum) – Jůzek (75. France). Trenér: Petr Majer.
Kopanina: Zavadil – Hollerbach, Wise, Krejčí – Asad – F. Zelenka, Šalanský (58. Bradáč), Hýsek (58. Mainolfi), Hovorka – Š. Hájek (58. Urban), Ptáček. Trenér: Karel Koloušek.

Ohlasy utkání
Petr Majer (Podolí): Podle mého názoru utkání dvou rozdílných poločasů, ten první jsme odehráli velmi dobře, i když soupeř byl více na míči, tak jsme si poctivým výkonem vypracovali i několik možností skórovat, ale dvakrát jsme neměli potřebné štěstí. Druhý poločas již byl více v režii hostů a nám do závěrečných fází začaly i docházet síly, ale vše se nám podařilo ubránit a zápas skončil bezbrankovou remízou, kterou dle vývoje považuji za spravedlivou.
Daniel Vott (Kopanina): K utkání bych řekl asi jen to, že jsem spokojen s tím, že jsme poprvé v sezoně uhráli nulu vzadu, na druhou stranu mě velmi mrzí, že jsme alespoň jednu branku vsítit nedokázali. Jednak jsme nehráli úplně podle mých představ a jednak si myslím, že se ve fotbale pohybuji poměrně dlouho na to, abych byl schopen poznat, jak je utkání řízeno... Obecně jsem strašně zklamán z toho, že podle mého názoru se tvůrci priorit pravidel pro tuto sezonu trochu spletli. Do teď jsem se domníval, že priorita číslo jedna je zejména v amatérském fotbale chránit zdraví hráčů a místo toho, abych se před sezonou dočetl, že bude nulová tolerance k faulům, skluzům zezadu, hrou loktem apod., tak v mnoha utkáních každého kola vidím pravý opak. Naprosto nesmyslné zákroky, které k nejenom mému údivu nejsou oceněny ani žlutou kartou. Hráči, kteří udělají v klidu pět takových zákroků za utkání, jsou absolutně v pohodě, protože podle rozhodnutí někoho je důležitější, že je nulová tolerance k tomu cokoliv komentovat. No, nevím, já bych byl radši, kdyby se preferoval fotbal s hráči, kteří umí udělat kličku a vystřelit, než že někoho sestřelí. Ale to by ty hráče musel někdo alespoň trochu chránit. Tentokrát jsem zažil to, že jsme dostali na střídačce dvě žluté karty za to, že jednou jsme kritizovali výrok rozhodčího, který si popletl strany, což nakonec sám uznal, ale i za tuto pravdu byla žlutá karta, podruhé jsem si troufl říct, že to byl ofsajd. Na druhou stranu vidím dvacet skluzů a zákroků s cílem zastavit hráče za každou cenu. Kdybych ještě hrál fotbal, tak bych si asi vybral raději to, že mi občas někdo něco řekne než to, že mě pošle na neschopenku. Samostatná kapitola je to, že trend ve fotbale je nastavovat skutečný čas, který se nehrálo, tak tady to k nám asi ještě nedorazilo. V našem utkání se nastavovaly dvě minuty, což je legrační, jelikož téměř stejný čas se nehrálo jen při situaci v čase 56:55, kdy došlo k ležení hráče domácích společně se střídáním. Bylo mi řečeno, že to trvalo dvacet vteřin. Tak nevím, že by i stopky a kamerový záznam běžely každému jinak. Přemýšlím, je to opravdu to, co v pražském fotbale chceme. Já za sebe tedy určitě ne.

Nejlepší hráč AFK Slavoj Podolí: Vojtěch Procházka
Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Vojtěch Ptáček


Sokol Kolovraty - ČAFC Praha 2:2 (1:1)
Branky: 40. D. Hájek, 80. Gračko – 45.+2 Nováček, 49. T. Kaliba. ŽK: trenér Slezáček o poločase, 89. Votřel – 57. Švara, 68. T. Kaliba. ČK: trenér Slezáček o poločase. V 89. minutě neproměnil Kubec (ČAFC Praha) pokutový kop. Rozhodčí: Štěrba – Císař, Marek. Diváků: 120.
Kolovraty: Bébr – Ráža, Votřel, Ponert, Žitný – D. Hájek – P. Klouček (60. Gračko), Lechner (60. Hejno), Hladký (68. Bláha), Kalenda – Hynek. Trenér: Jakub Slezáček.
ČAFC: M. Štěpánek – Fridrich, Švara, Lukeš, T. Kaliba – Sváta (82. Vlasák) - Nováček (63. Matoušek), Peake (74. Marek), Kubec, Peričevič (82. Šanda) – Pyšek. Trenér: Pavel Novotný.

Ohlasy utkání
Jakub Slezáček (Sokol Kolovraty): V první řadě se musíme omluvit soupeři za to, na jakém terénu se hraje. Bohužel je to na tuto soutěž až nedůstojné, ale klub se snaží tuhle oranici zapříčiněnou plísní v rámci možností napravit. To samozřejmě nenahrává kombinaci, a tak moc šancí ze hry nebylo. Tři branky ze čtyř padly ze standardek, utkání moc šancí nenabídlo. Druhá půle byla vyloženě o dobývání hostující hradby. Po vyrovnání Gráča fantastickou individuální akcí překonal i gólmana, ale hostující obránce vyškrábl střelu stehnem mimo tři tyče. To ale bylo ve finále od nás vše. Suma sumárum, chtěli jsme vyhrát, měli na to, ale nevyhráli. A nebýt brankáře Bébra a jeho chycené penalty v závěru, tak jsme po konci odcházeli ještě kyselejší.
Miroslav Kaliba (ČAFC Praha): V prvním poločase jsme byli mírně lepším týmem, v jeho úvodu nastřelíme tyč, ale paradoxně inkasujeme. Naštěstí se nám do přestávky podařilo vyrovnat a z kraje druhého poločasu jít do vedení. Od tohoto okamžiku převzaly otěže utkání Kolovraty a byly lepším týmem. Asi deset minut před koncem se jim podařilo vyrovnat na konečných 2:2. V závěru se z naší ojedinělé akce vybojovala penalta, kterou jsme bohužel nedokázali proměnit. Jako poněkolikáté v sezoně jsme umřeli na neproměňování šancí.

Nejlepší hráč Sokol Kolovraty: Milan Bébr
Nejlepší hráč ČAFC Praha: Marek Štěpánek


SK Čechie Uhříněves - SK Střešovice 1911 1:2 (1:1)
Branky: 25. Seniv – 8. Rothe, 46. Yarullin. ŽK: 31. Seniv, 88. Svoboda, 90.+1 Mazanec, 90.+2 Vaněk – 37. Šimon, 44. Kříž, 89. Alba. Rozhodčí: Stránský – Vítek, Průša. Diváků: 92.
Uhříněves: Jevčák – Pergl, Tarhaj (83. Tran), Kovařík, Kříž (75. Aust) – M. Blažek, Vaněk, Seniv (57. Mazanec), P. Hrubý – Peterka, Svoboda. Trenér: František Vitovský.
Střešovice: Borský – Štyks, P. Věchtík, Bialek, Konadu (46. Charvát) – Rothe (90.+3 Zvolenský), D. Věchtík, Kříž, Kodom (77. P. Junek) – Alba (89. Latiphy), Šimon (46. Yarullin). Trenér: Richard Havlík.

Ohlasy utkání
Martin Kovařík (hrající asistent Č. Uhříněves): Hodnotí se mi to špatně, protože jsme nezískali tři body, a to je to nejhorší. Do utkání jsme nevstoupili špatně a vytvořili jsme si po fotbalových akcích šance, které bohužel neproměníme. Toto už nás sráží minimálně třetí utkání, navíc jsme po jednom centru Střešovic prohrávali 0:1. Díky bohu se nám podařilo stále na soupeře tlačit a ještě do přestávky i vyrovnat. Říkáme si něco v kabině, ale hned z úvodní akce soupeře inkasujeme po další chybě. Potom již hosté dobře bránili ve snaze udržet si výsledek, což se jim do konce utkání podařilo. Celkově je to pro nás ztráta a musíme se nyní dobře připravit na další utkání, které nás čeká na hřišti dalšího nováčka v Třeboradicích.
Richard Havlík (Střešovice): Výborné vstupy do obou poločasů nám v podstatě zajistily tři body. Po vstřelení vedoucí branky ve druhém poločase jsme již dokázali eliminovat veškerou útočnou aktivitu domácích a výsledek jsme si bezpečně pohlídali. Jsem velmi rád, že jsme kvalitní výkon předvedli i na hřišti soupeře.

Nejlepší hráči SK Čechie Uhříněves: nikdo
Nejlepší hráč SK Střešovice 1911: Roman Alba


FC Tempo Praha - TJ Sokol Královice 12:1 (5:1)
Branky: 12., 24. a 45.+1 Sedlář, 76., 81. a 85. J. Klouček, 28. a 58. Sobotka, 8. Pytlíček, 51. Kleček, 56. Trajhan z penalty, 63. Rakušan – 18. Šemro. ŽK: 53. Kadlec (FC Tempo Praha). Rozhodčí: Suchar – Tikal, Plášil. Diváků: 140.
FC Tempo: Filip – Hampapa, Kleček, Kadlec (65. Schwank) – Valta (56. Ling), Viktorin (56. Šmídek), Trajhan, Rakušan (65. Doležal), Sobotka – Sedlář (46. J. Klouček), Pytlíček. Trenér: Petr Vanko.
Královice: Kudrna – Nevařil (60. Muška), Kyli (46. I. Habor), Lády, Malík – V. Habor (73. Vaňha), Semančík, Haluška, Janoušek, Čičatka – Šemro. Trenér: Aleš Plášek.

Ohlasy utkání
Petr Vanko (FC Tempo): Chtěli jsme udělat maximum, abychom odčinili nedobré momenty z předchozího zápasu. Od první minuty jsme šli za vítězstvím a jsem rád, že i za rozhodnutého stavu kluci chtěli hrát a chválím všechny za přístup a předvedenou kvalitu. Výkonem a výsledkem jsme potěšili sebe i diváky.
Aleš Plášek (Královice): Těžce se mi to hodnotí... To byla noční můra. Jsem z toho velmi smutný vůči našim fanouškům a všem lidem, co se o nás každodenně v Královicích starají. Je to strašná ostuda, jakým způsobem jsme si nechali nastřílet v přeboru dvanáct gólů. Musíme se z toho během týdne oklepat a připravit se na domácí zápas proti Podolí.

Nejlepší hráč FC Tempo Praha: Štěpán Sedlář
Nejlepší hráč TJ Sokol Královice: nikdo


FC Slavoj Vyšehrad - SK Dolní Chabry 1:1 (1:0)
Branky: 14. Heřman - 86. Jírovec. ŽK: 41. Lisa, 58. M. Krivosheev, 61. A. Krivosheev, 86. Schrank, 88. Matějíček, 90.+2 Přech – 41. Horáček, 57. Matyáš, 66. Palma, 90.+2 Dikusar. Rozhodčí: Zelený – Kučera, Havel. Diváků: 100.
Vyšehrad: Lisa – Matějíček, A. Krivosheev, Pryšljuk – Holan (90.+1 Blín), M. Krivosheev – Lískovec, Prýmas, Babka (84. Schrank) – Heřman, Šrejber (79. Přech). Trenér: Jaromír Jindráček.
Dolní Chabry: Dikusar – Klimt, Škurek, Matyáš, Outlý – Horáček (86. Veselý) – Strnad (75. Sevček), Jírovec, Matějka (86. Kalous), Bílek – Palma (89. Bednář). Trenér: Vladimír Šmicer.

Ohlasy utkání
Jaroslav Klíma (Vyšehrad): Už po první čtvrthodině hry jsme měli vést 3:0 a nebylo by dál o co hrát. Množství šancí, které neproměníme, je neuvěřitelné. Jasně nejlepším hráčem zápasu byl chaberský gólman Dikusar, ale my jsme mu to často ulehčili svým naivním řešením koncovky. V celém zápase jsme byli před ním snad devětkrát sami a dali jsme jen jeden gól, navíc po hrubé chybě soupeřovy obrany. Samotná hra však byla rozháraná a ve druhé půli, přestože přišly i další šance, jsme byli katastrofičtí, nepřihráli si a koledovali si o vyrovnávací gól. Chabry těžily z brejků a standardek, z čehož nás také potrestaly. Chybělo nám pět hráčů základní sestavy, ale i tak jsme si měli poradit: hlavně starší a zkušenější fotbalisté měli zápas rozhodnout.
Vladimír Šmicer (Dolní Chabry): Za remízu 1:1 jsme rádi, protože Vyšehrad dlouho vedl 1:0 a měl možnosti přidat i druhý gól. Naším nejlepším hráčem byl brankář Dikusar, který chytil tak tři až čtyři góly při nájezdech domácích hráčů. To bylo velmi důležité, a díky tomu jsme si uchovali možnost ještě něco s utkáním udělat, hlavně při standardkách, což se nám v závěru také povedlo. Pravdou ale je, že pokud by Vyšehrad přidal druhý gól, už bychom asi těžko vyrovnali.

Nejlepší hráč FC Slavoj Vyšehrad: Matěj Prýmas
Nejlepší hráč SK Dolní Chabry: Maksym Dikusar